Editörler : E.Kayı Han

muharras
Yasaklı
31 Ekim 2016 22:54

ahmaklık para ile değilya al birini vur ötekine laftan anlamaz insan taklitcileri..kaya anlar bunlar anlamaz diyor 10 defadır tarikat şeyh mürşid gibi kavramlarla içli dışlı değilim diyorum anlamıyor gerzek hala gelmiş bana laftan anlamaz diyor anlayışınız kıt olduğu kadar okumanızda kıt

paslıcivi, 7 yıl önce
Allahin ne dedigi onlar icin muhim degil. seyhim ne diyor o ne diyor bu ne diyor. feto bitmez iste boyle cehalet cok olunca. kurani bir kere acip okumaz bu gibiler. sagir ve dilsiz kaya anlar bunlar anlamaz

kaptanfiilint
Aday Memur
01 Kasım 2016 00:23

...nin birisi kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış. Bu vakitten sonra ne şeyh bilirim ne de tarikat. Fetö bitti diye sevinirken böyle ortalık bulandırıcılar sardı ortalığı. Madem ehli tarikatsınız diyanetten maaş almayında göreyim sizi. Şu girdiğiniz internetin parasını bile diyanetten aldığınız maaşla ödüyorsunuz, ondan sonra da ben tarikat ehli değilim ama bu hutbeyi tarkatçılar okumamalıymış. Maaşı alırken noktasına kadar okuyorsun ama.

marjinalimam
Aday Memur
01 Kasım 2016 00:26

Seviyene düşüp hakaret etmeyeceğim. Zaten gelip burada bu yazılanları okuyanlar senin nasıl biri olduğunu görüyorlar. Tasavvuf ehli değilsen, Tarikata mensup değilsen bu telaşın ve avukatlık tasan nedir ? Fazla değil bir hafta ayır ve youtube açıp din adına konuşan kim varsa dinle. Kimseyi ayırma. Tarikatçısını da dinle,Kurancısını da dinle,mezhepsizini de dinle. Herkesi dinle. Tasavvuf dediğin ve savunduğun şeyi araştır sonra gel tekrar konuşalım. Bakalım aynı görüşte kalabilecek misin.

01 Kasım 2016 00:29

Vallahi şu filint ile ilk defa aynı fikirdeyim. 15 temmuzu ne çabuk unuttuk. Bunlarda cemaatçilik diye tutturmadı mı? Şimdi adı değişti tarikatçılık oldu. Bence tüm tarikatların, şeyhlerin incelenmesi lazım. Bu ülkeye rabbim bir 15 temmuz daha yaşatmasın

kaptanfiilint, 7 yıl önce

...nin birisi kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış. Bu vakitten sonra ne şeyh bilirim ne de tarikat. Fetö bitti diye sevinirken böyle ortalık bulandırıcılar sardı ortalığı. Madem ehli tarikatsınız diyanetten maaş almayında göreyim sizi. Şu girdiğiniz internetin parasını bile diyanetten aldığınız maaşla ödüyorsunuz, ondan sonra da ben tarikat ehli değilim ama bu hutbeyi tarkatçılar okumamalıymış. Maaşı alırken noktasına kadar okuyorsun ama.

marjinalimam
Aday Memur
01 Kasım 2016 00:43

Ha şöyle. Korktukları bir şey yoksa, gayeleri Allah rızası ise, ipin ucunu puşta teslim etmedilerse, tepedeki şeyh efendiler dış güçlerin maşası değilse şeffaf olsunlar.

Denetimsiz bir oluşum nerede görülmüş ? 15 Temmuz ihanetini yapan zihniyet sırf Rüyalar üzerinden mürid devşirdi. Aynı durum başta ismailağa olmaküzere, menzil, furkan vakfındaki kuytul ve daha bilimum nice cemaatlerde mevcut. Kimisi azraili kapıdan kovuyor, kimisi Rabbimizle görüşüyor, kimi miraca çıkıyor,kiminin mitingine peygamberimiz geliyor. Günümüz Tarikatleri yarı serbest akıl hastanesine dönüşmüştür.

Vatandaşın sırtından kermes yapılıyor, milyarlarca lira gelir elde ediliyor ne vergi var ne denetim var, makbuzsuz bağış toplanıyor o ayrı terane,kurbanlarda deri,sair zamanda buğdayı,arpası vs. si ne algı var ne vergi var.Köy köy,mahalle mahalle dolanıp toplanan paralar,süleymancıların fetöcülerin yerini zeki çocukları devşirmeye çalışması.....

Tarih eğer ibret alınmazsa tekerrürden ibarettir. Bu devran böyle giderse fazla değil 15 yıl sonra bu kez başka bi cemaatçi,tarikatçı yapı aynı şekilde bu milletin başına bela olacak. Aktörler farklı senaryo aynı çünkü...

paslıcivi
Şube Müdürü
01 Kasım 2016 01:44

bende ikinci defa filint ile ayni fikirdeyim bak :)

muharras
Yasaklı
01 Kasım 2016 07:40

Yok arkadaş bir kere daha kanaat ettimki bunlar toplu avanak ben tarikatci değilim dedikçe adamlar habire madem ehli tarikatsin madem tasavvufcusun gibi cümleler sarf ediyor vallahi tam bir sapsiniz

Bugünlerde hep ile cumhuriyetciler nasilki küfür gibi tek millet haline geldiyse sizlerde milyonlarca insanların tabi olduğu cemaatlere karşı birlesmissiniz kaptanfilint gibi biriyle hemde işte sapkinlik sizi böyle bir araya getiriyor fatiha nin son âyetini muhatapssiniz vesselam devletin Reisi o kadar anlattı bu yasanilanlardan ötürü bütün cemaatleri aynı kefeye koymayın diye ama nerde onu anlayacak kapasite hepiniz aynı. .... farklı renklerisiniz

paslıcivi
Şube Müdürü
01 Kasım 2016 12:43

muharras herkes ayni kefeye koyulmaz koyulamazda. ama hem maasi devletten alacaksin sonra diyanete atacaksin olmez boyle olmez
Toplam 68 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi