Editörler : ayşegül bgm
29 Ekim 2016 23:59

2016/7 4 yıl çakılı kadroymuş!!

arkadaşlar bu atama 4 yıl çakılı kadroymuş sonra kadro verceklermiş 2 yılda ondan sonra çalımak zorundaymışız yani toplamda 6 yıl:(

Bynbttr
Aday Memur
30 Ekim 2016 00:03

Kaynak?

odyolog12
Memur
30 Ekim 2016 00:05

arkdadaşlar bu kadar cahil olmayın ya okuduğunuzudca mı anlamıyoruz gerçekten mülakat şart şu cahilliğe bak çakılı kadro yazısı var bu atamada öyle bişey gördün mü gaipten çakılı çıkarmışlar:D

asenatgt
Aday Memur
30 Ekim 2016 00:15

ARKADAŞLAR CIKAN KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME İLE BU SÖZLEŞMELİ ALIM 4 YIL CAKILIDIR TERCİHLERİ DAHA DİKKATLİ YAPIN

MADDE 45/A- (1) Bakanlık ve bağlı kuruluşları, merkez teşkilatları hariç olmak üzere ve öncelikle personel istihdamında güçlük çekilen yerlerde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca ilgili mevzuatı gereği kura ile ataması öngörülenler dışında 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye ekli cetvellerde Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı kapsamında yer alan unvanlarla vize edilmiş pozisyonlarda bu maddede öngörülen şartlarla sözleşmeli personel istihdam edebilir.

(2) Bu kapsamdaki sözleşmeli sağlık personeli Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre Bakanlık ve bağlı kuruluşlarına Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından yapılacak yerleştirme ile atanabileceği gibi pozisyon ve ihtiyaç durumuna göre KPSS puanı esas alınarak Bakanlık tarafından yapılacak sözlü sınavla da atama yapılabilir. Sözlü sınav ve yerleştirmeye ilişkin usul ve esaslar Bakanlıkça belirlenir.

(3) Bu madde uyarınca atanan sözleşmeli sağlık personeli dört yıl süreyle başka bir yere atanamaz. Aile birliği mazeretine bağlı yer değiştirmelerde bu madde uyarınca istihdam edilen personelin eşi bu personele tabidir. Ancak sözleşmeli sağlık personelinin bulunduğu ilde bir yıl görev yapması ve vizeli pozisyon bulunması durumunda; eşlerin her ikisinin de Bakanlık ve bağlı kuruluşlarında sözleşmeli veya eşlerden birinin sözleşmeli, diğerinin Bakanlık ve bağlı kuruluşlarında veya diğer bir kamu kurum veya kuruluşunda kadrolu statüde istihdam ediliyor olması halinde hizmet ihtiyacının daha fazla olduğu yere atamaları yapılabilir.

(4) Sözleşmeli sağlık personelinden dört yıllık çalışma süresini tamamlayanlar talepleri halinde bulundukları yerde 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (A) bendi kapsamındaki kadrolara atanır. Bu kadrolara atananlar, aynı yerde en az iki yıl daha görev yapar, bunlar hakkında adaylık hükümleri uygulanmaz.

(5) Bu madde hükümlerine göre kadrolara atananların, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi uyarınca sözleşmeli pozisyonlarda geçirdikleri hizmet süreleri, öğrenim durumlarına göre yükselebilecekleri dereceleri aşmamak kaydıyla kazanılmış hak aylık derece ve kademelerinin tespitinde değerlendirilir.

(6) Bu madde kapsamında memur kadrolarına atananlara iş sonu tazminatı ödenmez. Bu personelin önceden iş sonu tazminatı ödenmiş süreleri hariç, iş sonu tazminatına esas olan toplam hizmet süreleri, 8/6/1949 tarihli ve 5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu ve 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu hükümleri uyarınca ödenecek emekli ikramiyesine esas toplam hizmet süresinin hesabında dikkate alınır.

(7) Bu madde çerçevesinde sözleşmeli personelin atanacağı memur kadroları, 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye ekli cetvellerde yer alan sınıf, unvan ve derecelerine uygun olmak şartıyla, başka bir işleme gerek kalmaksızın atama işleminin yapıldığı tarih itibarıyla ihdas edilerek ilgisine göre Bakanlık veya bağlı kuruluşlarının 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye ekli cetvellerinin ilgili bölümlerine eklenmiş ve kadrolara atananların pozisyonları başka bir işleme gerek kalmaksızın iptal edilmiş sayılır. İhdas edilen kadrolar ile iptal edilen pozisyonlar; unvanı, sınıfı, adedi, derecesi, teşkilatı ve birimi belirtilmek suretiyle atama tarihinden itibaren iki ay içinde Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığına bildirilir.

(8) Bu madde kapsamında sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarına yapılan atama, sözleşmenin imzalanmasıyla geçerlilik kazanır. Sözleşme, imzalanmadan herhangi bir hak doğurmaz.?

MakineciBlogger
Aday Memur
30 Ekim 2016 00:19

bu atama diye bir şey mi var devletin hükmünde?

Bence sana mülakat gelmesi lazım...

Ne diyecek devlet kanun maddesi koyarken gençler biz bir kanun çıkardık ama 4b ile ilgili 6 yıl çakılı kadro ama şimdi atanan arkadaşlar buna dahil değil kusura bakmayın mı demesini bekliyordun.

Bu atamada dahil. Tercihinizi ona göre yapın.

odyolog12, 7 yıl önce

arkdadaşlar bu kadar cahil olmayın ya okuduğunuzudca mı anlamıyoruz gerçekten mülakat şart şu cahilliğe bak çakılı kadro yazısı var bu atamada öyle bişey gördün mü gaipten çakılı çıkarmışlar:D

odyolog12
Memur
30 Ekim 2016 00:21

sözleşmeli atananlara avantaj getirilmiş eş ve eğitim durumunda tayin hakkı verilmiş aslında bi nevi kadrolu gibi olmuş

sanseyn
Aday Memur
30 Ekim 2016 00:22

khk yayınlandığı günden itibaren geçerlidir ve bu alımmları da kapsar elbet çakılı meselesi geldi.mülakat olayının da önü açılmış oldu 2017 de kesin mülakat olacak diye bir şey de yok

odyolog12
Memur
30 Ekim 2016 00:23

eğer bu bu şekilde uygulanacaksa çokta güzel olmuş kimse kimsenin ekmeyiyle oynayamayacak atanan tekrar tercih yapamayacak

hemsirehnmm
Kapalı
30 Ekim 2016 00:25

ARKADAŞLAR İŞİN KÖTÜ KISMI NE BİLİYOR MUSUNUZ . YENI PUAN ALIP ATANABİLMEK İÇİN ARADAN 4 YIL GECMESI GEREKIYORMUŞ.ZATEN OLA Kİ 4 YIL SONRA KADRO VERILDI 2 YIL DAHA CALISMAK GEREKIYO.AYRICA EGITIM VE EŞ DURUMU TAYININI ZATEN UNUTUN KADRO VERILSE BILE BI İHTİMAL.BU INSANLAR KAFAYI YIYEYECEK BI PUAN ALDILAR BURNUNDAN GELDI HERKESIN.BENIM FIKRIM TAMAM IYI HOŞ CAKILI KAL AMA YENI PUAN ALINCA YENI PUANLA YAPABILELIM..AMA NERDE GECMIŞ OLSUN.. :(

Eneskc
Yasaklı
30 Ekim 2016 00:56

ulan barbiden oyle bee.. herseye eyvallahh kimine gore guzel kimi begenmezde bilader bu diyelim 2016 onlisans kpss puanim 90 bransta 50.yim ve merkezi bi alim oldu yazip gidemicem hee.. ne diyelim herkes ona gore tercih yapacak

Gakgosh23
Şef
30 Ekim 2016 01:22

ciddi ciddi khk da böyle belirtmiş peki asıl soru bu alımları da kapsayacak mı bu 4 yıl çakılı olayı

Fatmaaa.40
Aday Memur
30 Ekim 2016 01:32

Arkadaslar simdi sozlesmeli atanan kadrolu alima basvuramycak mi

Eneskc
Yasaklı
30 Ekim 2016 01:55

bildigim kadariyla OHAL de khk resmi gazetede yayinlandigi an yururluge girer (yanlisim varsa affola duzeltin) dolayisiyla bu alimi da kapsar ayrica kadroluda da tercih yapamaz gibi bisey anladim ben yani sahsen 2016 da iyi bi puan bekliyorum ve suan ne yapacagimi bilemez durumdayim olusturdugum tercihler sil bastan degisecek

Fatmaaa.40
Aday Memur
30 Ekim 2016 02:04

Gercekten hersey sil bastan degisecek benim 81 puanim var hemsireyim ne yapacagimi hic bilmiyorum kadroluyu mu beklesem tercih mi yapsam sozlesmeliye bilemedim

Eneskc, 7 yıl önce

bildigim kadariyla OHAL de khk resmi gazetede yayinlandigi an yururluge girer (yanlisim varsa affola duzeltin) dolayisiyla bu alimi da kapsar ayrica kadroluda da tercih yapamaz gibi bisey anladim ben yani sahsen 2016 da iyi bi puan bekliyorum ve suan ne yapacagimi bilemez durumdayim olusturdugum tercihler sil bastan degisecek

odyolog12
Memur
30 Ekim 2016 02:05

istediğin şehirleri yap

Fatmaaa.40, 7 yıl önce

Gercekten hersey sil bastan degisecek benim 81 puanim var hemsireyim ne yapacagimi hic bilmiyorum kadroluyu mu beklesem tercih mi yapsam sozlesmeliye bilemedim

Khalasar
Şef
30 Ekim 2016 05:26

Sözleşmeli atanan tekrar kadrolu atamada tercih yapamaz diye bir çıkarımı hangi maddeden yaptınız?

odyolog12, 7 yıl önce

eğer bu bu şekilde uygulanacaksa çokta güzel olmuş kimse kimsenin ekmeyiyle oynayamayacak atanan tekrar tercih yapamayacak

maçkalııı
Aday Memur
30 Ekim 2016 06:28

Büyük ihtimal bundan sonra kadrolu alim yok milli egitim bakanligi gibi yaptilar.

Eneskc
Yasaklı
30 Ekim 2016 10:12

3. maddede 4 yil baska bi yere atanamayacagini atanma sartlarinida es durumu vs. orada belirtmis ( ORNEK ENES SEN 2016 SINAVINDA 100 PUAN ALDIN AFERIN TR BIRINCISISIN AMA BU ATAMADA GIDERSEN 4+2 ATANDIGIN YERDESIN DIYO SAKIN OLAKI YAV BEN UCRA KOSEYE GIDEYIM YA DA ISTEMEDIGIM AILEMI GOTUREMEYECEGIM BIYERE GIDEYIM NASILSA 3 AY SONRA BI MERKEZI ALIMLA BASKA BI YERE GECERIM GIBI DUSUNCELERE KAPILMAYASIN DIYO GITTIMMI KALACAKSIN DIYOOO )

TS.Hemşire
Aday Memur
30 Ekim 2016 11:12

Peki eğitim tayini oluyor dimi ben öyle anladım

kahvekokulukadın
Aday Memur
30 Ekim 2016 11:22

KHK'da eğitim durumu ile ilgili bir madde yok. Ama " Atanan sözleşmeli sağlık personeli dört yıl süreyle başka bir yere atanamaz. " gibi bir madde yer alıyor. Bu maddeden başka bir yere 4 yıl içinde gidemeyeceğiniz çıkarımı yapılabilir.

TS.Hemşire, 7 yıl önce

Peki eğitim tayini oluyor dimi ben öyle anladım

barannnnnn21
Aday Memur
30 Ekim 2016 12:11

osym yı en ıyısı aramak lazım

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi