Editörler : swat3410
06 Kasım 2016 01:19

Pasaport polisleri cevap verebilir mi lütfen?

Merhabalar,

Benim pasaportla alakalı bir sorum var bilen cevap verebilirse çok sevinirim.

1 sene önce evlendim nüfus cüzdanımda kızlık soyadım ve eşimin soyadı var yani 2 soyadı kullanıyorum. Pasaportumu değiştirmedim ve pasaportumda sadece kızlık soyadım bulunuyor. Uçak biletimde de kızlık soyadım yazıyor.

Pasaportumu güncellemem gerekiyor mu? Polis kontrolünde pasaportumu güncellemedim diye sorun yaşar mıyım?

Ya da pasaportumu güncelledim diyelim. Biletteki soyadım tek pasaportumdaki soyadım 2 tane olacak. Bu sorun olur mu? Bilen cevap verebilirse çok sevinirim.

Pasaportumu güncellemeli miyim??

Teşekkürler.

bilgisayarmuhn
Aday Memur
06 Kasım 2016 01:23

Nüfus Cüzdanım: Adım KızlıkSoyadım EşiminSoyadı

Pasaportum: Adım KızlıkSoyadım

Uçak Biletim: Adım KızlıkSoyadım

şeklinde..

Nolur bilen cevap versin... Çok zor durumda kaldım. Şimdiden teşekkürler.

vatansever3689
Aday Memur
06 Kasım 2016 01:36

işgünün de pasaport şubeye bi sorun yardımcı olacaklardır,hangi ildesiniZ?

bilgisayarmuhn
Aday Memur
06 Kasım 2016 01:38

İstanbul'dayım. (Anadolu) Uçağa Atatürk Havalimanı'ndan bineceğim.

vatansever3689, 7 yıl önce

işgünün de pasaport şubeye bi sorun yardımcı olacaklardır,hangi ildesiniZ?

vatansever3689
Aday Memur
06 Kasım 2016 01:41

155 bi arayın een azından fikir verirler işiniz acilse,denilene göre netten araştırın

bilgisayarmuhn
Aday Memur
06 Kasım 2016 01:46

Teşekkürler cevabınız için... 155'i bu konuyla meşgul etmek istemem.

Buradan bilgili bir arkadaştan belki cevap bulabilirim. Çünkü yaşadığım ikilem şu:

1)e-pasaport sitesinde derki evlilik boşanma vs konular için yasa gereği pasaportunuzu değiştirin.. Değiştireyim de bu sefer bilet ile pasaport isimleri farklı olacak..

2)Değiştirmesem de pasaportumu güncellemedim diye bir sorun yaşar mıyım?

adige00
Memur
06 Kasım 2016 01:49

Değiştirmeden uçamazsın ki

adige00
Memur
06 Kasım 2016 01:51

Kızlık soyadı ile araç ehliyeti bile sorun ve yasak iken siz uçmayı düşünüyoruz ya gidin degiştirin geç kalmadan

vatansever3689
Aday Memur
06 Kasım 2016 02:03

1-bu konuda 155 aramak meşgul etmek demek değildir rahatlıkla arayabilirsiniz.

2-bilet üzerindeki bir harf farklılığı bile bırakın dış hatları iç hatlarda bile uçmanıza engel olur.

3-bilet iadeli ise iade edip ücretini alın değilse yüzde 40 ını öderler,iptalden sonra pasaportu güncelleyip tekrar bilet alınmalı diye biliyorum aynen böle sorun 155 e

vatansever3689
Aday Memur
06 Kasım 2016 02:11

Kalan yüzde 60 lık maddi kaybınızı belgelendirip tüketici hakem heyetine başvurmayı unutmayın

Tşkler...

cyln18
Aday Memur
06 Kasım 2016 10:46

Kardeşim normalde sıkıntı olmuyor.Biz yaşamamıştık. Evlilik cüzdanını yanına alıp, göstermen lazım. İnsanlar evlendikten hemen sonra yurtdışına nasıl çıkıyor? Hemen ne pasaport değiştirebilir ne vize alabilir. eski soyadının olduğu vize ve pasaportla çıkıyorlar ancak şu konuda emin değilim;evlendikten sonra kimliği pasaportu vs. güncellemen gerek mecburi bir süre var mı bilemeyecem. Zira seninki sanırım epey bir süre geçmiş sanırım

cemal3333
Yasaklı
06 Kasım 2016 10:55

tüm polisler burada polisforum.net

hepyaAYmur
Aday Memur
06 Kasım 2016 12:08

Pasaport polisi senin pasaport bilgilerini esas al?r. Biletinde ayn? isim soyisim olaca?? için sorun ya?amazs?n. Sorun olsa bile k?sa sürede çözülür. Havaalan?na biraz biraz erken git derim

bilgisayarmuhn
Aday Memur
06 Kasım 2016 13:16

hepyaAYmur06 teşekkürler.. bu bilgiden emin misiniz? Pasaportla ilgili mi çalışıyorsunuz? Sorun yaşamak istemiyorum.. çok teşekkür ederim cevabınız için

hamlea26
Daire Başkanı
06 Kasım 2016 13:27

İmkannuz varsa bilgilerinizi guncelleyerek pasaportunuzu yenileyun vakit dar sa sıkıntıyı çözerler biraz erken gidin h.limanina

bilgisayarmuhn
Aday Memur
06 Kasım 2016 13:32

Malesef biletimdeki soyadımı değiştirmiyorlar.. o nedenle ben de pasaportumu değiştirmedim yoksa değiştirirdim.. ama şuan ikilemim şu pasaportumu değiştirirsem pasaporttaki soyadım biletle aynı olmadığı için sorun yaşar mıyım? Pasaportumu değiştirmezsem kimlik bilgilerimle aynı değil diye sorun yaşar mıyım? Yani şuan zaman darlığından çok hangisini yapmam gerektiği konusunda kararsızım :(

kafkas_52
Şef
06 Kasım 2016 13:32

pasaportta 2 y?la yakin zamandir calistim. Hatirladigim 1 aylik süresi var evlendikten sonra eger 1 aylik surecde degistirmezsen ucamazsin ancak kesin bise diyemem degisiyor surekli ve ben de unutuyorum.

LNB67
Şef
06 Kasım 2016 13:48

havalimani polisini ara pasaport bolumunu baglat biride 155i ara demis :) 155teki polis bunu bilmez uygulamalar farklilik gösterir uçaca??n havalilaninin pasaport bölümünü ara sor

cemal3333
Yasaklı
06 Kasım 2016 13:57

Polisforum.net polislerin tek sitesi

casser1a
Şube Müdürü
06 Kasım 2016 14:17

evlilik cuzdanini yaninda tasidiktan sonra sikinti yok diye biliyorum.

casser1a
Şube Müdürü
06 Kasım 2016 14:19

ucak biletine neden sadece kizlik soyadini yazdin anlamadim? bir bakima kendin istemissin sorun cikarmayi
Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi