Editörler : crops35
«39404142434445464748495051

FırtınaKaradeniz
Daire Başkanı
09 Ocak 2017 18:09

hocam artık eskidendi o zamanlar bu bölümü kimse bilmiyordu ben bu bölümü kazandığımda öyle bir bölümmü varmış diyorlardı şimdi hepsi çocuklarını yazdırmak istiyor 4 senelik değil diye gülüyorlardı şimdi 4 senelik okuyan çocukları açıkta kalınca son gülen olarak ben iyi güldüm ...87 puanlar bile 1xx sırada artık..

Fatih handemir, 7 yıl önce

Hocam 85 ne grek var 70 ile ataniyo itfayeciler yanlis miyim

onurprm271
Kapalı
01 Şubat 2017 00:47

Yani hocam bu sene girsem bölüme 2018 kpss den 80 alsam atanamazmıyım 2019 da okul bitince ?

FırtınaKaradeniz, 7 yıl önce

hocam artık eskidendi o zamanlar bu bölümü kimse bilmiyordu ben bu bölümü kazandığımda öyle bir bölümmü varmış diyorlardı şimdi hepsi çocuklarını yazdırmak istiyor 4 senelik değil diye gülüyorlardı şimdi 4 senelik okuyan çocukları açıkta kalınca son gülen olarak ben iyi güldüm ...87 puanlar bile 1xx sırada artık..

FırtınaKaradeniz
Daire Başkanı
02 Şubat 2017 22:29

4.alimlarda belki hocam,bu bolume eskisi gibi sadece meslekten direk gecenleri degil anadolu,fen,saglik vs.. liselerinden insanlar geliyor bunlarin temelleri cok saglam kpss hedefiniz ilk alimlarda yerlesmek icin 85ve ustu olmali..

onurprm271, 7 yıl önce

Yani hocam bu sene girsem bölüme 2018 kpss den 80 alsam atanamazmıyım 2019 da okul bitince ?

C1H22O11
Şef
03 Şubat 2017 00:21

eskiden myo bölümlerine bitirdikleri alanlara meslek-ticaret-sağlık liselerinden okul puanına göre öğrenci alınıyordu. Eğer geçiş hakkı olan liselilerden yer kalırsa ygs ile diğer liselerden öğrenci girebiliyordu.

2015 yılı ile bölümlere %60 okul puanıyla geçiş yani meslek liseli kontenjanı, %40 ygs kontenjanı geldi. 2017 itibariyle ile meslek liseliye okul puanına biraz daha ek puan verilecek yani ygs ye girmesi gerekecek ve tamamen myo lar ygs ile alacak. Sonuç olarak 2018 den sonra bu bölüm diğer bölümler gibi olur. 85 altı tamamen hayal olur diye düşünüyorum belki belediyeler alımları artırırsa kurtarılabilir.

Bir de artık lisans okuyanlar salak değil isterlerse hem örgün lisans hem de örgün myo okuyabiliyorlar. böyle bir hakları da var çok rahatça da okunabilir. Bu şekilde hem matematik lisans(12 girişli)hem de özel ünide (iö tam burslu) ilk ve acil yardım bölümü okuyan arkadaşım var ygs kontenjanı ile girmişti kpss ön lisanstan sağlam da puan aldı. 2015 de girdi 17 de ilk atamada rahatça atanır.

Ha bazı lisans okuyan aöf adalet okudular adaletin durumu ortada.

4.alimlarda belki hocam,bu bolume eskisi gibi sadece meslekten direk gecenleri degil anadolu,fen,saglik vs.. liselerinden insanlar geliyor bunlarin temelleri cok saglam kpss hedefiniz ilk alimlarda yerlesmek icin 85ve ustu olmali..

onurprm271
Kapalı
03 Şubat 2017 12:12

Hocam siz hangi önlisans bölümleriniz önerirsiniz atama bakımından. Sağlık demeyin sağlıkta patladı çünkü.

C1H22O11, 7 yıl önce

eskiden myo bölümlerine bitirdikleri alanlara meslek-ticaret-sağlık liselerinden okul puanına göre öğrenci alınıyordu. Eğer geçiş hakkı olan liselilerden yer kalırsa ygs ile diğer liselerden öğrenci girebiliyordu.

2015 yılı ile bölümlere %60 okul puanıyla geçiş yani meslek liseli kontenjanı, %40 ygs kontenjanı geldi. 2017 itibariyle ile meslek liseliye okul puanına biraz daha ek puan verilecek yani ygs ye girmesi gerekecek ve tamamen myo lar ygs ile alacak. Sonuç olarak 2018 den sonra bu bölüm diğer bölümler gibi olur. 85 altı tamamen hayal olur diye düşünüyorum belki belediyeler alımları artırırsa kurtarılabilir.

Bir de artık lisans okuyanlar salak değil isterlerse hem örgün lisans hem de örgün myo okuyabiliyorlar. böyle bir hakları da var çok rahatça da okunabilir. Bu şekilde hem matematik lisans(12 girişli)hem de özel ünide (iö tam burslu) ilk ve acil yardım bölümü okuyan arkadaşım var ygs kontenjanı ile girmişti kpss ön lisanstan sağlam da puan aldı. 2015 de girdi 17 de ilk atamada rahatça atanır.

Ha bazı lisans okuyan aöf adalet okudular adaletin durumu ortada.

FırtınaKaradeniz
Daire Başkanı
03 Şubat 2017 17:45

Sosyal guvenlik diye bir bolum var suan okunacak en iyi bolum odur sanirsam

onurprm271, 7 yıl önce

Hocam siz hangi önlisans bölümleriniz önerirsiniz atama bakımından. Sağlık demeyin sağlıkta patladı çünkü.

C1H22O11
Şef
04 Şubat 2017 14:15

tapu kadastro ön lisans bölümü tavsiyem. harita değil dikkat.

onurprm271, 7 yıl önce

onurprm271
Kapalı
04 Şubat 2017 14:25

Onun dışında ne önerirsiniz mesela sosyal güvenlik nasıl ?

C1H22O11, 7 yıl önce

tapu kadastro ön lisans bölümü tavsiyem. harita değil dikkat.

FırtınaKaradeniz
Daire Başkanı
04 Şubat 2017 16:12

Son yerlestirmelere bakip en dusuk puani olan bolumlere girmek en dogrusu olacaktir ben oyle yapmistim zamaninda

onurprm271, 7 yıl önce

C1H22O11
Şef
04 Şubat 2017 20:32

sosyal güvenliğin ortak kadro alırsa ki zor bir şey değil hiçbir avantajı kalmıyor.

onurprm271, 7 yıl önce

FırtınaKaradeniz
Daire Başkanı
05 Şubat 2017 16:10

Ne olacagini su zamanda kestirmek zor oluyor ihtimalleri goz ardi etmek gerekir diye dusunuyorum

C1H22O11, 7 yıl önce

sosyal güvenliğin ortak kadro alırsa ki zor bir şey değil hiçbir avantajı kalmıyor.

antalyam1003
Kapalı
24 Nisan 2017 05:12

hocam zor olsada bu paylaşımınızı buldum..bu 50 apron alımının 5 i gitti 45i kaldı.Bu 45 kadro öönümüzdeki 3 atamaya mı pay edilicek ve haziiran tahmininz var mı

Hava trafik kontroloru 100 adet

Uzman 10 adet

Arff memuru 150 adet

Sef 25 adet

apron memuru 50 adet

Bilgisayar isletmeni 25 adet

Is makinasi 20 adet

sofor 25 adet

Muhendis 20 adet

Tekniker 35 adet

Teknisyen 50 adet

Tabip 3 adet

Saglik memuru 3 adet

hocam bu listedeki gibi konusuluyor hersey kurumdaki herkes aralikta alinmasini istiyor kadroya,memurlar 4001 aliyor hocam vede hava trafik kontroloru haric digerleri ayni anda alinabiliyor,dhmi personel isleyisi nasil alindigi calisma kosullari ucretleri vb.. hakkinda.guzel bi konu takipte kalinmasi gerektigini dusunuyorum..

dhmi38
Kapalı
15 Mayıs 2017 15:10

Arkadaşlar memurlar net in haber metni ve biraz ekleme ile bu şekilde bir yazıyı hazırladım değişiklik yapabiliriz değerli katkılarınızı ve desteklerinizi esirgemeyin. BİMER CİMER TBMM bütün vekillerin mailleri haber siteleri gazeteciler televizyonlar vs gönderelim sesimizi duyuralım. Mail adreslerini isteyenlere özelden atabilirim yeter ki siz göndermek isteyin.

"Devlet Personel Başkanlığı, OHAL döneminde istifa eden memurun yerine yeni memur gelip göreve başlamadıkça istifa eden memurun görev yerini terk edemeyeceğini, terk eden memurun bir daha memuriyete alınmayacağı yönünde görüş verdi.

Başkanlık, 657'de yer alan maddeleri lafzı olarak yorumlayarak, kurumun tek başına istifayı kabul etmesinin yeterli olmadığını, ayrıca boşalan yere yeni bir memurun gelmesinin beklenmesi gerektiği yönünde mütalaa verdi.

Ancak bu görüş, 1984'te düzenlenen maddenin oldukça katı bir yorumu gibi görünmektedir. Zira, o dönemlerde teknik ve sağlık personelinin azlığında bu durum anlaşılabilirdi. Ancak bu dönemde değil.

Maddenin amacı kamu hizmetinin aksamamasıdır. Kurum eğer istifayı kabul ediyorsa demek ki hizmet aksaması olamayacağını düşünüyor. Sonuçta yetki ve sorumluluk kurumlarda. İlla birini oraya atamak zorunda değil ki. Belki vekaleten yürütecek, belki de küçülmeye gidecek gerek duymayacak, belki de zaten orada personeli fazlaydı. Ki kadro ve açıktan atama sistemimiz o kadar hızlı atama yapılmasına da müsait değil. Dolayısıyla, yerine birinin atanması ve göreve başlaması şartının özel nitelikli hizmetler (bir hastanedeki tek doktor gibi istisnai durumlar) için aranması gerektiğini, bunun dışında kurumun istifayı kabulünün yeterli olduğunun değerlendirilmesi daha güzel olurdu. Bu durum mağduriyet yaratmaktadır. Örneğin Diyanet İşleri Başkanlığında İmam iken Milli Eğitim Bakanlığına Öğretmen olarak atanmak isteyen bir kişi sınava hazırlanmış atanması için gereken puanı almış ancak 657'de yer alan maddeleri lafzı olarak yorumlanması, kurumun tek başına istifayı kabul etmesinin yeterli olmadığı, ayrıca boşalan yere yeni bir İmamın(Memur, Doktor, Polis gibi) gelmesinin beklenmesi gerektiği yönünde ki görüş hak kayıplarına neden olmaktadır. Mağduriyetlerin giderilmesi saygılarımla arz ederim."

Toplam 1013 mesaj
«39404142434445464748495051

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi