Editörler : cihan27E.Kayı Han
10 Kasım 2016 20:43

OHAL'de Pasaport Alımı Hk.

Arkadaşlar Merhabalar;

Geçtiğimiz günlerda pasaport almak için başvuruda bulundum. Amirim sözlü olarak bir sorun olmadığını, izin vereceklerini söylediler. Pasaport için polise başvurduğumda ekranda "FETÖ PDY şüphelisi" yazısını gördüm. Polis memuru çalıştığım yerden "Yurtdışına Çıkabilir" yazısı alıp, bu yazıyı Ankara'da merkeze sunduğumda pasaport alabileceğimi söyledi.

Sorum şu, bu durum başınıza geldi mi? "FETÖ PDY şüphelisi" standart bir yazı mı yoksa endişelenecek bir durum var mı? Şu anda moralim çok bozuk, nutella yiyip ağlıyorum.

asijesus10
Aday Memur
25 Kasım 2016 17:00

Ben birimden yazı alıp öyle başvurdum ve öyle bir yazı çıkmadı bence kurumdan almalısın

hacı naber ya 553
Genel Müdür
27 Kasım 2016 19:17

ben mi yanlış anladım. size bu terör örgütüyle alakalı hiçbir suç isnat edilmediği halde, açığa alınmadığınız veya soruşturma geçirmediğiniz halde mi böyle bir uyarı çıkıyor?

gizemm1987
Aday Memur
05 Aralık 2016 04:21

Evet.

mydanose
Memur
07 Aralık 2016 13:04

Merhaba bizde de benzer bir durum oldu. Hakkımızda herhangi bir açığa alma, ihraç kurum tarafından devam eden bir soruşturma falan yok. Yeşil pasaport için başvuru yaptığımızda mevcut gri ve bordo pasaportlarımızın da iptal olduğunu söylediler. Başvurumuzu almadılar pasaportlarımızı da iade ettiler. Başka hiçbir açıklama da yapmadılar. Aradan 2 aydan fazla geçti. Sizden nasıl bir yazı istediler acaba? Biz bu yazıyı versek bizim pasaportları açtırabilir miyiz tekrar? Bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarsa çok sevinirim.

karışıkk
Aday Memur
10 Aralık 2016 09:17

Eksiyi yanlışlıkla verdim telefondan giriyorum kusura bakmayın. Bizde de böyle bi durum var, bekliyoruz.

hacı naber ya 553
Genel Müdür
11 Aralık 2016 15:21

gerçekten ilginç. hakkında adli veya idari soruşturma olmayan birisi için nasıl böyle bir uyarı çıkıyor. benim pasaport süresi az kalmıştı. ohal başladıktan sonra yenilettim. hatta ohal başladıktan sonra yurt dışına da çıktım. kurum çıkmamda sakınca yoktur diye yazı verdi ama, çıkışta yazı isteyen olmadı. hatta yakın zamanda bi aksilik olmazsa tekrar çıkıcam.

sevgideniz
Aday Memur
27 Mayıs 2017 22:55

bende de yeni aynı durum oldu 2010 ya da sonrasında mı atandınız siz de

Muussttaaffaa
Aday Memur
08 Haziran 2017 01:09

Ben de de aynı durum olmuştu bu konuda gelişme yaşayan var mı

sevgideniz
Aday Memur
14 Haziran 2017 21:29

siz ne zaman atandınız 2010 da sınava girmişmiydiniz.?

Muussttaaffaa, 7 yıl önce

Ben de de aynı durum olmuştu bu konuda gelişme yaşayan var mı

Muussttaaffaa
Aday Memur
29 Haziran 2017 00:36

Evet 2010 da sınava girmiştim ama bunjnla ne alması var ki . Varsa da bu 2010 da sınava giren herkek

Muussttaaffaa
Aday Memur
29 Haziran 2017 00:39

İçin mi geçerli. Arada bir gidip sorguluyorum ama hala aynı

01 Temmuz 2017 19:17

Konuyla ilgili gelisme yasayan var mi?

Ne yapilmasi gerekiyor

Muussttaaffaa
Aday Memur
03 Temmuz 2017 04:13

Olmazsa dilekçe verecem en azından kalkıp kalkmayacağını ne zaman düzeleceğini öğrenirim belki

awsedrzxc
Daire Başkanı
03 Temmuz 2017 12:19

benim de bir yakınımın başına geldi eski pasaportu olduğu için tur almış yurt dışına çıkarken bi anda çıkış yasağınız var dediler hakkında hiç bir işlem olmamasına rağmen. Hatta memur bile değil =)

neyse sorum şu arkadaşlar ben de yurt dışı tur almayı planlıyorum memurum, turu almadan önce böyle bir yasak vs. var mı diye nerden öğrenebilirim. Tur parası yanmasın diye ?

Muussttaaffaa
Aday Memur
04 Temmuz 2017 12:27

pasaport subeye bir sorun bir de savciliktan da ogrenebilirsiniz

Muussttaaffaa
Aday Memur
23 Temmuz 2017 00:43

Arkadaşlar geçen savcılığa gittim dilekçe yazdım verdim daha sonra bana benim hakkımda herhangi bir kaydın olmadığını soruşturmamın olmadığı bildirildi ben de o zaman pasaporttaki şerh nasıl konmuş kim koymuş nezaman kalkar dedim biz bilmeyiz pasaport şubeye sor dediler. Oraya da gittim KPSS ile ilgili listede adım yoktu. Mali şubeye baktırdımorda da yoktu organizeden sordurdum orda da yoktu. Pasaporttakiler ohal bitince kalkar diyor. Böyle bir saçmalık olabilir mi kimse bilgi vermiyor bilgi alamıyoruz durum böyle

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi