Editörler : Pangaea

Yasaklı
16 Kasım 2016 11:45

İlk insan ve neslin çoğalması üzerine!

Bir arkadasim, Ademle Havvadan neslin cogalmasini aklina oturtamiyor

Ben din bilimleri ve islami konular cok ta yerli sayilmam.

Ama bildigim sekilde izahi yaptim

Fakat bilimsel bir gerçeklik arayisinda.

Ve ben henuz birsey bulamadim.

Onerebileceginiz kaynak vs var midir bu konuyla ilgili?

02 Aralık 2016 16:49

10.000 sene evvelini anlatan tarih kitabını nereden bulacak

02 Aralık 2016 19:00

Kurana ve hadislere inanacak işte

delibilge
Aday Memur
04 Aralık 2016 12:40

Enformasyonx
Aday Memur
04 Aralık 2016 22:30

millet uzaya çıkmış Mars'a gidiyor uğraştığınız şeye bak.

acaraza
Şef
05 Aralık 2016 10:37

Milletin uzaya çıkıp bilime yönelmesi ile milletin yaratılışın nasıl başladığını araştırıp bilimsel çalışma yapması konularının ortak özelliği bilimsel çalışma. öyle değil mi?

İnsanların yöneldiği konuları eleştirmen için entelektüel olman gerekir. Bir felsefeciye niye fizikçi değilsin sorusu kadar saçma cümle kurmuşsun.

Soruyu soran arkadaşa islami yaratılış ve evrim konusunda önereceğim bir kaynak var.

Yaratılış ve Evrim - Mustafa İslamoğlu..

Yukarıdaki video da gayet güzel. Tavsiye ederim.

Enformasyonx, 7 yıl önce

millet uzaya çıkmış Mars'a gidiyor uğraştığınız şeye bak.

Nozdormu
Daire Başkanı
05 Aralık 2016 15:09

İnanmakta güçlük çekmesi normal. Çünkü gerçek değil.

debug
Genel Müdür
05 Aralık 2016 15:22

Baya eşleşe eşleşe çoğalmışlar işte... İlk insandan sonra insanlığın çoğalabilmesi için kardeş evliliğine(üremesine) izin verilmiştir. Hemen bir sonraki nesilde ise bu yasaklanmıştır. Genelde insanın aklına takılan şey "kardeş kardeşle evlenince cocuklar nasıl sakat olmamış" oluyor. Bu da Allah CC'nin bir lütfu diyebiliriz. Yani buna inanmak iman gerektiriyor tabiki. Nasıl ki isa'nın babasız doğması ve türlü mucize olmuşsa bu da Allah'ın bir mucizesidir.

ibn abdülaziz
Müsteşar Yardımcısı
05 Aralık 2016 22:00

tam bu konu için yazılmış bir kitap

mustafa islamoğlu "kur'an ve tabiat ayetleri işığında yaratılış ve evrim"

ilim irfan
Şube Müdürü
06 Aralık 2016 09:56

ademi sadece bir kişi, şahıs olarak baz alırsan işin ucu ensest ilişkiye girer. geleneksel sünni/şii kültürde anlatılan budur zaten. ademin karısı havva hep ikiz dogurmus güya, bunlar iki kız iki erkek şeklinde, sonra da çaprazlama evlenmişler. hatta kabil habili de kendi nasibi olan kız kardeşine göz koydu diye öldürmüş, böyle saçma sapan şeyleri okuyan aklı basında biri de haliyle ateist oluyor.

işin dogrusu şu: 1 ademi yaratan Allah binlerce adem yaratabilir, Allah adem ile ademoğlunu kasteder, yani insanlığı, yani birden çok insanı.

bunu dogru bulmayan ensest ilişkiye inanmaya devam etsin.

adigemin
Aday Memur
06 Aralık 2016 09:57

"insan maynunda türemiştir"

"aaaa çok mantıklı çok bilimsel"

"insanı Allah yaratmıştır "

"millet uzaya çıkmış Mars'a gidiyor uğraştığınız şeye bak"

ipal
Aday Memur
06 Aralık 2016 16:47

burada aslında din bilimle çelişmez kuran insanın yaratılışı veya evrim konusunda muğlak ifadeler bırakmıştır. adem ile kastedilen bize benzeyen son insan prototipidir.ve adem ile kastedilen erkek maskülen, havva ile kastedilen feminen dir. ve allah ara normlarda yaratmıştır. tek bir dişi ve erkek olarak algılamayın adem ve havvayı sonuçta adem ilk peygamberdir. ve bir insana peygamberlik verilmesi onun tebliğci olduğunu gösterir. tebliğci olması içinde tebliğe muhattap bir topluluk olmalıdır.insanın en son akıllı insana evrildiği son aşama olan (bilim homo sapıens sapıens diyor) durumdur adem.

Enformasyonx
Aday Memur
06 Aralık 2016 23:46

bakın bu herşeyin özeti aslında http://www.memurlar.net/haber/630298/

basitrota
Kapalı
07 Aralık 2016 00:32

inanmakta ben de güçlük çekiyorum adem ile havvadan doğan kardeşler çiftleşmiş olmuyor mu birbirbiriyle,o zaman hala kardeşler çiftleşiyor

hasanmerthan
Aday Memur
07 Aralık 2016 12:02

arkadaşlar burada mustafa islamoğlu denilen küfür ehlinin bolca reklamının yapıldığını görmekteyim öz babası (ki babası sevilen ve ehli sünnet bir şahsiyettir) defalar ca insanları doğru yoldan saptırmak için görevlendirilmiş bir kukla olduğu söylenmesine rağmen görüyorumki o oyununu piyonları burada karşıma çıkmıştır. bir müslüman olarak sizi uyarmak vazifemdir LÜTFEN BU KÜFÜR EHLİ PİYONUNU ZEHRİNİ KENDİNİZDEN UZAK TUTUN VE DİĞER KARDEŞLERİMİZİDE UYARIN Allah hepinizden razı olsun

hasanmerthan
Aday Memur
07 Aralık 2016 12:04

merak edenler buradan babası na ait mektup ve röportajlara buradan ulaşabilirler.

http://www.ihvanlar.net/2014/01/05/mustafa-islamoglunun-babasi-keske-onun-babasi-olmasaydim/

iras
Genel Müdür
07 Aralık 2016 13:32

2 insanın ve bunlardan meydana gelen çocukların ensest takılması sonucu 4 çeşit kan grubu olmaz .bilim böyledir işte

hamaliye
Aday Memur
07 Aralık 2016 16:35

İbrahim de babası tarafından kabul görmedi. Ölçü mü şimdi bu?

hasanmerthan, 7 yıl önce

arkadaşlar burada mustafa islamoğlu denilen küfür ehlinin bolca reklamının yapıldığını görmekteyim öz babası (ki babası sevilen ve ehli sünnet bir şahsiyettir) defalar ca insanları doğru yoldan saptırmak için görevlendirilmiş bir kukla olduğu söylenmesine rağmen görüyorumki o oyununu piyonları burada karşıma çıkmıştır. bir müslüman olarak sizi uyarmak vazifemdir LÜTFEN BU KÜFÜR EHLİ PİYONUNU ZEHRİNİ KENDİNİZDEN UZAK TUTUN VE DİĞER KARDEŞLERİMİZİDE UYARIN Allah hepinizden razı olsun

samsunluplancı
Aday Memur
08 Aralık 2016 19:12

AOXBO gayet de olur lakin ben bunun savunucusu değilim Adem ve Havva semboldür. Allah (cc) bir çiftten daha fazla insan yaratmıştır. sonra onlar içinden Ademi peygamber seçmiştir. bir diğer husus havvanın ademin kaburga kemiğinden yaratılması. bu da başka bir efsane kadını küçük ve aciz göstermek için uydurulmuş bir şey, kadın da erkek de topraktan yaratılmıştır.

iras, 7 yıl önce

2 insanın ve bunlardan meydana gelen çocukların ensest takılması sonucu 4 çeşit kan grubu olmaz .bilim böyledir işte

bolanka
Kapalı
08 Aralık 2016 22:38

Dini inancınızı sorgulayacağınıza aklınızın fişini çekiyorsunuz. Saçma işte sadece saçma.

emirici
Aday Memur
09 Aralık 2016 18:56

Kitapta ne güzel anlatıyor konuyu. "Görmek istemeyene Güneşi bile gösteremezsin" ...

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi