Editörler : crops35
16 Kasım 2016 14:55

YHS personeline müjde

TEKLİFE GÖRE;

YHS PERSONELİNE DERECELERİNE GÖRE 1700 EK GÖSTERGE VERİLECEK

YHS İSMİ DESTEK HİZMETLERİ SINIFI OLARAK DEĞİŞECEK

Yardımcı Hizmetler Sınıfı?na tabi personelin yaşadığı sorunların çözümü için kurulan SİME-SEN Yardımcı Hizmetler Komisyonu?nun, TBMM?de başlatmış olduğu çalışmalar sonuç vermeye başladı.

Komisyon Başkanı ve Sime-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Balcı Başkanlığında TBMM?de bir dizi temaslarda bulunan Komisyonun siyasi parti temsilcileri nezdinde başlattığı çalışmalar sonucu bir kanun teklifi hazırlanıyor.

Yardımcı Hizmetler Komisyonu Başkanı Balcı, Komisyon Üyesi İlhan Adıyaman ve Sendika Genel Merkezi Hukuk Müşaviri İsmail Akdaş?dan oluşan heyet son olarak AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu?yu TBMM?de ziyaret etti, MHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Erkan Akçay?a da dosya bıraktı.

Yardımcı Hizmetler Sınıfı çalışanlarının sorunlarının tek gündem maddesi halinde masaya yatırıldığı ziyaretler sırasında SİME-SEN Genel Başkan Yardımcısı ve YHS Komisyon Başkanı Ali Balcı, Türkiye genelinde bu sıkıntıyı yaşayan memur sayısının 160 binin üzerinde olduğunu kaydederken, yeni mevzuat çalışmaları kapsamında Yardımcı Hizmet Sınıfı Personelinin sorunlarının da mutlaka çözümlenmesi gereğinin altını çizdi.

engineermst
Aday Memur
16 Kasım 2016 19:33

Çok iyi haber

adelayt
Aday Memur
17 Kasım 2016 16:43

inş.ama umutlanıp üzülüyorum

fwabagnale33
Şube Müdürü
17 Kasım 2016 21:42

Laa ne kadar mal insanlar var yaa çıldırmamak elde değil zaten yhs 'daki insanların çoğu cahil olduğu için var . Yahu be bre insanlar yhs yaptın fffs ne oldu ne değişti ? İçerigi aynı onu değiştirmek lazım !! Bide utanmadan simi-sen reklamı yapılıyor zaten simesene üye olan çoğu kişi cahil sınıfıdır ve okumuş cahilde vardır

Osman Tanık
Aday Memur
17 Kasım 2016 23:53

YHS ismi destek hizmetler  sınıfı ne diye başka isim mi yok biz hazır kıta mıyız. diplomaya göre dağılım yapsınlar isim hoş olmadı.

altun58
Aday Memur
18 Kasım 2016 21:43

kanun teklifini chp vericek bosa umitlenmeyin

kelle2001
Aday Memur
04 Aralık 2016 13:07

sonuc ne oldu yani ek göstergemi alcaz nezamandan gecerli veya ne kadar

kelle2001
Aday Memur
04 Aralık 2016 13:08

bu kanunlaştı mı demek

kelle2001
Aday Memur
04 Aralık 2016 13:12

şayet gercekse bizlerecok büyük bir haber izimir

ependa
Kapalı
04 Aralık 2016 13:45

inşallah yüzümüzü güldürecek bir sonuç çıkar.

Osman Tanık
Aday Memur
04 Aralık 2016 14:07

bu teklife göre 657 referandum sonra olabilir.

teklif güzel hoş ama muhataplar kabul eder mi

birde mali yönünde bakmalıyız bütçe komisyonda geçer mi

HER ŞEYİN HAYIRLISI DİYELİM KADER NEYSE ODUR.

eskli kartal
Memur
05 Aralık 2016 19:31

daha oncede verildi umut kirmak istemem ama malesef red olur ??

sindeli hasan
Aday Memur
09 Ocak 2017 17:50

YHS daima oyalanan bir sınıftır.

adelayt
Aday Memur
12 Ocak 2017 14:43

hala komisyonda......

hzmtli1907
Aday Memur
13 Ocak 2017 01:17

Müjde denip duruluyor. Bir sendikanın ağzından hizmetli memurlar mağdur. Durumlarında iyileştirme yapılması kaçınılmazdır. Konunun takipçisi olacağız diyen var mı. Somut bir adım atılmış mıdır? 170 bin hizmetli memur olduğunu düşünelim. İyi bir rakam. Küçümsenmemesi gereken sayı.Yeri ve zamanı gelir bu sayı çok işe yarayacaktır ama kıymetini bilene

halil190585
Aday Memur
17 Ocak 2017 21:54

ya arkadaşlar destek hizmetler sınıfı ne ya.yapılacaksa adam gibi bi düzenleme yapılsın diplomaya göre olabilir ne biliyim kaliteye göre olabilir ben fakülte mazunuyum her türlü belgem var diksiyonum düzgün ama hizmetli kadrosundayım.sınav açılsa bari içim yanmaz ama yükselme sınavı da açılmıyor nasıl kadro değiştircez bilemiyorum gerçekten

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi