Editörler : F16 Gökçen
03 Aralık 2016 22:42

Arkadaşlar sorularımı cevaplayabilecek olan deneyimli UZMAN arkadaşlar var mı?

Misaller üzerinden;

1- 50 çalışanı olan bir şantiye var ben buraya tam zamanlı isg uzmanı olarak girdim osgbsiz.Açık bırakmadım %100 güvenlik için raporumu hazırladım.İşverene verdim.Benim öngördüğüm yerden işçi beni sallamayarak tedbir almadı düştü öldü.Şimdi mesul benmiyim?

2- Yine aynı işyerinde öngördüğüm sonuçlara rağmen işveren tedbir malzemelerini tedarik edip giydirmediği için işçi öldü mesul benmiyim?

3- Yine aynı işyerinde c sınıfı sertifikamla ne kadar ücret talep etmeliyim?

4- Aynı işyerinde tam zamanlı olarak çalışıyorum.Ama verdikleri para hiç bir halta yaramadı diyelim kısmi zamanlı çalışamıyorum danışmanlığı nasıl yapacağım?

5- OSGB den mi iş bulmalıyım doğrudan firmaya mı girmeliyim?

6- OSGB den girdim adama da dedim ki işyeri sayısı ne kadar artarsa ücretimde o kadar artsın üzerime 10 firma yıkarsanız 10 firmadan ücret alırım 5 alırsanız 5 ten ücret alırım diyebilirmiyim?

7- Yüksek lisans yapıp doğrudan b mi almalıyım c den mi başlamalıyım?

8- Kısmi zamanlı iş buldum günde 3 saat bulunmam gerekiyor günümü bu şekilde başka kısmi zamanlı işlerle doldurabilirmiyim?

Bilen varmı yeni isg c li veya bli biri düşük riskli işyerinde ne kadar alır işçi başına ne kadar ücret alıyoruz?

03 Aralık 2016 22:43

Bir de son olarak işveren benim sigortamı yapmazmı yapmayan yerler var mı nasıl hakkımı arayabilirim? Maaşım geç ödendi şikayet edebileceğim neresi var adam ayın 1 inde paran hazır diyor pezevenk 50 günde bir para veriyor nasıl hak aranır.Açık bulduğum an şikayeti nereye edeceğim?

03 Aralık 2016 22:46

Şikayetlerde maaş sigorta konusunda devlet bize güvence veriyor mu arkamızda duruyormu.iLLA BU İŞİ YAPABİLMEK İÇİN AVUKAT ORDUSUYLAMI GEZMEM GEREKİYOR?

nbozkurt1981
Aday Memur
04 Aralık 2016 01:17

İSG Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak (3 Aralık 2016)

nbozkurt1981
Aday Memur
04 Aralık 2016 01:20

ne zaman açıklanacak işte açıklama ...

http://birhaber.org/shRUHWw

nbozkurt1981, 7 yıl önce

İSG Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak (3 Aralık 2016)

07 Aralık 2016 22:33

Arkadaşlar konuya bakanlardan EN AZ 1 İNİZ ÇALIŞAN UZMANSINIZ neden cevap yazmıyorsunuz?

mmmengineer
Kapalı
08 Aralık 2016 07:51

1-öngördüğün yerden iş kazası meydana gelmişse ve işveren önlem almışsa ve işçide uyarıyı dikkate almamışsa ihale ikisine kalır

2-gerekli malzemeyi temin ettiği halde işçi giymiyorsa işçiye giymesini ikaz yazısı yazmadınsa ve öldüyse sen sorumlusun

3-para için yapacaksan hiç yapma uzmanlığı

4-bunuda bilmiyorum

5-osgb senin az da olsa herhangi bir olayda kollar seçimn senin

6-yapacağın firma sayısı bakacağın insan sayısına ve toplam süreye göre değişir

7-yüksekl lisans yapman daha faydalı

8-doldurabilirsin

08 Aralık 2016 13:44

Teşekkürler hocam.Sormak istediğim bir soru da şu yönde;

İş yeri güvenliği uzmanlarının yasada-mevzuatta veya yönetmelikte BELİRLİ BİR SAAT ÜCRETİ VAR MI?

Mesela tabibler odasının belirlediği saat ücreti var bizde böyle bir durum var mı?Yasal olarak belirtilmiş saat ücretimiz var mı OSGB LERİN KENDİ KAFALARINA GÖRE BELİRLEDİĞİ ÜCRET değil yasal ücret var mı?

Son olarak şunu da sorayım;

Bir de son olarak işveren benim sigortamı yapmazmı yapmayan yerler var mı nasıl hakkımı arayabilirim? Maaşım geç ödendi şikayet edebileceğim neresi var adam ayın 1 inde paran hazır diyor pezevenk 50 günde bir para veriyor nasıl hak aranır.Açık bulduğum an şikayeti nereye edeceğim?

mmmengineer, 7 yıl önce

1-öngördüğün yerden iş kazası meydana gelmişse ve işveren önlem almışsa ve işçide uyarıyı dikkate almamışsa ihale ikisine kalır

2-gerekli malzemeyi temin ettiği halde işçi giymiyorsa işçiye giymesini ikaz yazısı yazmadınsa ve öldüyse sen sorumlusun

3-para için yapacaksan hiç yapma uzmanlığı

4-bunuda bilmiyorum

5-osgb senin az da olsa herhangi bir olayda kollar seçimn senin

6-yapacağın firma sayısı bakacağın insan sayısına ve toplam süreye göre değişir

7-yüksekl lisans yapman daha faydalı

8-doldurabilirsin

08 Aralık 2016 13:45

Şikayetlerde maaş sigorta konusunda devlet bize güvence veriyor mu arkamızda duruyormu.iLLA BU İŞİ YAPABİLMEK İÇİN AVUKAT ORDUSUYLAMI GEZMEM GEREKİYOR?

mmmengineer
Kapalı
08 Aralık 2016 15:45

belirli saat ücreti yok hocam maalesef ama kamuda var. kamuda 80 saat için 1300tl ek ücret alıyorsun.

işveren sigorta yapmazsa sgk veya çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı il müdürlüğüne gitmeni tavsiye ederim. çünkü sigortasız eleman çalıştırdığı tespit edilirse firmayı ciddi anlamda öpüyorlar artık. sicillerinede işlendiği firmalar ceza almayı göze alamaz. ücretini düzenli ödemek zorundadır yine ödemezse sgk veya çalışma bakanlığı il müdürlüğüne gitmeni tavsiye ederim. bu arada herhangi bir iş kazasında AİHMye direk gitme hakkın var. çünkü uluslararası yönetmelik olan ILOnun kapsadaığı tüm mevzuat bilgisine sahip oluyorsun isg uzmanı olduğu için

Memuriyet Yalan Oldu, 7 yıl önce

Teşekkürler hocam.Sormak istediğim bir soru da şu yönde;

İş yeri güvenliği uzmanlarının yasada-mevzuatta veya yönetmelikte BELİRLİ BİR SAAT ÜCRETİ VAR MI?

Mesela tabibler odasının belirlediği saat ücreti var bizde böyle bir durum var mı?Yasal olarak belirtilmiş saat ücretimiz var mı OSGB LERİN KENDİ KAFALARINA GÖRE BELİRLEDİĞİ ÜCRET değil yasal ücret var mı?

Son olarak şunu da sorayım;

08 Aralık 2016 17:06

çooooookk teşekkürler hocam.Evet para için yapma diyorsun da hocam atanamıyorum,kendi mesleğimde 1 ilana 500 başvuru var giremiyorum ondan olmak istiyorum işsizim evim arabam yok acilen bir şeyler yapmam lazım.Yaşım da geçiyor ağııııır ağır bu yüzden son bir soru daha hocam;

- Yeni başlayan c sınıfı olarak işverene ne talep etmeliyim ücret olarak 50 işçi az tehlikeli bir yer.

Ya da 50 işçi şantiye c sınıfı ne istemeliyim piyasada şu an bize ne kadar para veriyorlar?

mmmengineer, 7 yıl önce

belirli saat ücreti yok hocam maalesef ama kamuda var. kamuda 80 saat için 1300tl ek ücret alıyorsun.

işveren sigorta yapmazsa sgk veya çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı il müdürlüğüne gitmeni tavsiye ederim. çünkü sigortasız eleman çalıştırdığı tespit edilirse firmayı ciddi anlamda öpüyorlar artık. sicillerinede işlendiği firmalar ceza almayı göze alamaz. ücretini düzenli ödemek zorundadır yine ödemezse sgk veya çalışma bakanlığı il müdürlüğüne gitmeni tavsiye ederim. bu arada herhangi bir iş kazasında AİHMye direk gitme hakkın var. çünkü uluslararası yönetmelik olan ILOnun kapsadaığı tüm mevzuat bilgisine sahip oluyorsun isg uzmanı olduğu için

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi