Editörler : crops35
06 Aralık 2016 15:05

1 yıl 4 aylık engelli aday memurum. vali muvaffakat dilekçemin imzalanmasına izin vermiyor.

merhaba arkadaşlar. durum çok acil olduğu için sizin de görüşünüze başvurmak istedim. başlıkta belirttiğim gibi bağlı olduğum kurumun ankaradaki başkanlığı beni şartlarına uygun görerek kurumlarına almak istedi. hem engel hem eş hem de sağlık durumundan ankara'da olmam gerekiyor çünkü. ben 1 yıl 4 aydır buradayım. evlenmemin üzerinden ise zaten 1 yıl geçti. benim şu an çalıştığım kurumda tayin için herhangi bir sıkıntı çıkaran yok. amirim de dahil muvaffakat dilekçesine imza attılar. çünkü burada zor durumda olduğumu biliyorlar. ama vali hiçbir gerekçe göstermeksiniz muvaffakatımı imzalatmıyor. sicilim temiz. herhangi bir sıkıntı yok. ama üç defa kapısından geri çevirdi. annem resmen ağlayarak kapısına gitti, geri çevirdiler. avukata danıştık, dava yolunu önermiyor. artık en son yol istifa düşünüyorum ve pazartesi dilekçe vereceğim. siz olsanız ne yapardınız? istifamı onaylamama gibi bir durumu olabilir mi sizce? böyle bir hakkı var mı? ohal döneminde istifa etsem ileride sorun olur mu? yardım edecek bir arkadaş varsa lütfen yardım etsin. gerçekten çok kötü ve çaresiz bir durumdayım.

muhendis1986
Genel Müdür
06 Aralık 2016 15:28

vali önüne ne koysan imzalar emin misin valiye takıldığına?

gdst
Aday Memur
06 Aralık 2016 15:30

evet eminim. üç kere gittik kapısına. imzalatmıyor yardımcısına. ve dediğim gibi sicilim her şeyim temiz. engel durumundan ötürü imzalamasa bile eş durumundan ötürü zaten imzalaması lazım. ama yok yani. imzalamıyor.

muhendis1986, 7 yıl önce

vali önüne ne koysan imzalar emin misin valiye takıldığına?

zendit08
Aday Memur
07 Aralık 2016 09:26

Hangi kurumdan bahsediyorsunuz ?

Aseton20
Aday Memur
07 Aralık 2016 09:52

yusuf5588
Aday Memur
07 Aralık 2016 10:59

Kardeşm 1 yıl 4 aylık memursan adaylığın tasdiklenmedi mi? Adaylığın tasdiklenmediği sürece bi yere gidemezsin,muvafakatname isteyemezsin.bulunduğun kurumda ilk önce adaylığını kaldırman lazım.Valiye takılma sebebinde budur....Allah yardımcın olsun

Bon.Jovi
Aday Memur
07 Aralık 2016 11:31

İstifa etmek yerine neden dava açmıyorsun yasalar gayet açık kazanılmış davalar çok sicilin temiz ise hakkını ara

gdst
Aday Memur
08 Aralık 2016 10:26

ben il Afet ve acilde görevliyim. Dava açma ohal döneminde diyorlar.

gdst
Aday Memur
08 Aralık 2016 10:28

adaylığım bir seneye dolacakken ohal ilan edildi. başlayamadılar. engelli memurların adayken de tayin hakkı var zaten. adaylık ile ilgili değil kısacası.

yusuf5588
Aday Memur
09 Aralık 2016 08:36

Adayken tayin hakkı şun şekilde eğer ki amansız bir hastalıktan sürekli tedavi görüyorsan ve görev yaptığın il sınırları içinde tedavin mümkün değilse ve bunu raporla ipatlayabilirsen o şekilde tayin hakkın olur....ama yok normal engellilik durumundan tayin isteyeceksen adaylığını kaldırman şarttır ve valiye takılma sebebinde budur diye düşünüyorum. ya da ikinci bir sebeb OHAL döneminde göndermek istemiyor sıkıntı olmasın diye..

gdst, 7 yıl önce
adaylığım bir seneye dolacakken ohal ilan edildi. başlayamadılar. engelli memurların adayken de tayin hakkı var zaten. adaylık ile ilgili değil kısacası.

gdst
Aday Memur
09 Aralık 2016 23:26

bilmiyorum arkadaşlar ama evlilik durumu da var. o neden gözetilmiyor?
Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi