Editörler : Pangaea
07 Aralık 2016 01:27

Atandığınız Kurumlar Hakkında Genel Bilgiler

Hazır 2016/2 atamalarına çok az bir zaman kalmışken böyle bir konu açmak istedim. Başlıkta da belirttiğim gibi, çeşitli kurumlara atanmış olan arkadaşlar atandıkları kurumlar hakkında çalışma, işleyiş, görev, özlük hakları gibi konularda ufak tefek bilgiler verebilirlerse çok güzel olur.

Atandığı kurum:

Bölüm: Gazetecilik - RTS - HİT

Ünvanı:

Genel olarak ne iş yaptığı:

Kurumun işleyişi, çalışma tarzı:

Özlük hakları:

Şehir hakkında bilgiler (Kira, sosyal hayat, yeme-içme gibi)

+ Kendiniz de ekleyebilirsiniz.

****Çok çeşitli devlet kurumlarına atanan arkadaşlarımız oldu. Eminim herkes merak ediyordur. Bu başlık da genel bir başlık olur. Üniversiteler İletişimcilere kadro açıyor genelde, mesela ben tam olaral neler yapıldığı bilmiyorum ve merak ediyorum açıkçası :)

Eğer yazarsınız çok çok güzel olur. Hem 2016/2 ataması için, hem de ilerideki atamalar için de sağlıklı bilgiler oluşmuş olur.

Atanan öğretmen arkadaşlarımız da yazabilir, sadece memur olarak bakmayalım.

Yazacağınızı ümit ediyor ve şimdiden teşekkürler diyorum :)

İlef0641
Memur
08 Aralık 2016 00:07

Atanan var mı ki :)

gugucum
Memur
08 Aralık 2016 00:49

o iyi insanlar o güzel atlara binip gittiler ;)

08 Aralık 2016 02:26

2016/1 atamalarında atanan arkadaşlar yazar diye düşünüyordum en çok aslında konuyu açarken hocam :)

Ekim'de de HİT'ten 3 öğretmen, RTS'den de 1 öğretmen atandı.

Ben yine de az da olsa yazacaklarını düşünüyorum :)

İlef0641, 7 yıl önce
Atanan var mı ki :)
08 Aralık 2016 02:28

Bu durum gerçekten üzücü hocam. Atanana kadar birlik/beraberlik, atandıktan sonra "aa memurlar.net diye bir site mi varmış. çok ilginç"

13 gün kaldı tercih zamanına. Haftaya DPB kılavuzu açıklandığında buralar bir dolacak, sonra yine boşalacak :/

gugucum, 7 yıl önce

o iyi insanlar o güzel atlara binip gittiler ;)

İlef0641
Memur
08 Aralık 2016 08:01

Puanınız kaç tokyoistanbul

ilef2014
Aday Memur
08 Aralık 2016 10:45

Merkezi atamadan halkla ilişkilere 2-3 kadro gelir, gazetecilik ve rts ye kadro bile gelmez diye düşünüyorum. Fakültemiz git gide batıyor.. Öğretmenlik alımları bile çakıldı..

gugucum
Memur
08 Aralık 2016 11:25

Ben gerçekten anlamıyorum niye böyle oluyor hiç kimseden ses yok ne bir mücadele ne başka birşey daha öncede yazdım geçmiş yıllara baktım çok olmamada daha çok mücadele varmış DPB yönelik kadro için mailler atılmış etkili olmuş olmamış bilmiyorum ama insanlar girdikleri sınavın hakkını istemişler bu sene hiç birşey yok hayret ediyorum en çokta bu ünivesitelerden mezun eden hocalara fakültenin halini bilmiyorlarmı mezun olan herkesi İstanbul ve merkezindemi yaşadığını sanıyorlar alakasız yerlerde illerde iletişim fakülteleri var bu kadar fakülteye ne gerek var çıkamadım ben bu işin içinden

ilef2014
Aday Memur
08 Aralık 2016 11:39

İstanbul ve merkezlerde kimse iletişim fakültesi mezunu aramıyor dostum emin olabilirsin :)

gugucum, 7 yıl önce

Ben gerçekten anlamıyorum niye böyle oluyor hiç kimseden ses yok ne bir mücadele ne başka birşey daha öncede yazdım geçmiş yıllara baktım çok olmamada daha çok mücadele varmış DPB yönelik kadro için mailler atılmış etkili olmuş olmamış bilmiyorum ama insanlar girdikleri sınavın hakkını istemişler bu sene hiç birşey yok hayret ediyorum en çokta bu ünivesitelerden mezun eden hocalara fakültenin halini bilmiyorlarmı mezun olan herkesi İstanbul ve merkezindemi yaşadığını sanıyorlar alakasız yerlerde illerde iletişim fakülteleri var bu kadar fakülteye ne gerek var çıkamadım ben bu işin içinden

12 Aralık 2016 06:24

Harbiden kimse yazmadı :)

9 gün, hatta 4 gün sonra buralarda yazmaya başlayacak olan arkadaşlara şimdiden selam olsun.

Aynı cevap vermeme durumunu yaşarız, ne yapalım :)

demeter10
Aday Memur
12 Aralık 2016 13:37

Merhaba arkadaşlar. Ben atandığım kurum hakkında bilgi vermek istiyorum. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık mezunuyum. Alanıma uygun iş arama serüvenim başarısız olunca kpssye girdim. 82 aldım. İstanbul Büyükşehir Belediyesine atandım. Bir de kpdsden en az 50 alma şartı vardı. Düz memur olarak çalışıyorum. Bölümümün getirdiği bir avantaj yok. Ünvan olarak yani. 8. dereceden başladım. Memur maaşları malum düşük ama işsiz kalmaktansa diye düşünerek girdim. Çalışma şartları rahat sayılır (siyasi baskıyı hesaba katmazsak) şuan ilçe belediyeye geçtim. Manisada belediyede çalışıyorum. Net maaşım 2.800 (sosyal denge tazminatı ile birlikte) yol yok, aylık 460 liralık yemek kartı veriliyor. Belediyeler taban maaş veriyor, bunu unutmayın. Ben 7 yıldır çalışıyorum. Maaş artışı çok olmuyor yani. Evliyseniz ve çocuğunuz varsa ek ücret alıyorsunuz. Mesai ücretimiz yok. Aklıma gelenler bunlar. Sormak istediğiniz bişey olursa bildiğim kadarıyla cevaplarım.

13 Aralık 2016 23:33

Paylaştığınız için çok çok teşekkür ederim. Kapıyı siz açtınız, umarım diğer arkadaşlar da yazar :)

Belediyeler de çalışmak biraz daha rahat sanırım. SGS imkanı da var, o kısmı da güzel :)

demeter10, 7 yıl önce

Merhaba arkadaşlar. Ben atandığım kurum hakkında bilgi vermek istiyorum. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık mezunuyum. Alanıma uygun iş arama serüvenim başarısız olunca kpssye girdim. 82 aldım. İstanbul Büyükşehir Belediyesine atandım. Bir de kpdsden en az 50 alma şartı vardı. Düz memur olarak çalışıyorum. Bölümümün getirdiği bir avantaj yok. Ünvan olarak yani. 8. dereceden başladım. Memur maaşları malum düşük ama işsiz kalmaktansa diye düşünerek girdim. Çalışma şartları rahat sayılır (siyasi baskıyı hesaba katmazsak) şuan ilçe belediyeye geçtim. Manisada belediyede çalışıyorum. Net maaşım 2.800 (sosyal denge tazminatı ile birlikte) yol yok, aylık 460 liralık yemek kartı veriliyor. Belediyeler taban maaş veriyor, bunu unutmayın. Ben 7 yıldır çalışıyorum. Maaş artışı çok olmuyor yani. Evliyseniz ve çocuğunuz varsa ek ücret alıyorsunuz. Mesai ücretimiz yok. Aklıma gelenler bunlar. Sormak istediğiniz bişey olursa bildiğim kadarıyla cevaplarım.

enginnnn
Aday Memur
14 Aralık 2016 09:16

Güzel şeyler yazmak isterdim.Sıralama güncellendi bu gidişle buraya olumlu bir şeyler yazamayacağım.

enginnnn
Aday Memur
16 Aralık 2016 16:10

Acı gerçeklerle yüzleştik yanlış saymadıysam 4275 sadece 3 kadro!!

iletisimcii
Memur
23 Aralık 2016 09:30

Merhaba Arkadaşlar,

Üniversitede Bilgisayar işletmeni olarak çalışıyorum.. Üniversitelerde çalışma ortamı bazı kurumlara göre oldukca rahat. Çalıştıgınız amirin durumu bu durumda değişkenlik yaratsada bir çok çalışanın ortak görüşü bu yönde. Üniversitede farklı farklı birimler ve farklı çalışma alanları var. Mesela fakültelerde öğrenci işleri sorumlusu, yazı işleri sorumlusu, taşınır ve muhasebe yetkilis,bölüm sekreteri gibi bölümler var. Ben enstitüde çalışıyorum enstitülerde de mantık aynı. Bu konuda daha ayrıntılı bilgiyi herhengi bir üniversitenin web sitesine girerek, bölüm bölüm tüm idari ve akademik kısımlara girerek oradan da idari personel kısmına girerek kişilerin görevleri ve görev tanımlarını bulabilirsiniz. Şunu da belirtmeden geçemeyecegim. Görev tanımlarına tam olarak çogu kurumda uyulmayabiliyor çünkü genelde görev tanımlarının en altında amirin verecegi diğer işler diye bir madde oluyor. Üniversiteleride genel olarak rahat bir ortam kanısı yaygın olsada amiriniz bu noktada çok önemli oldugunu tekrar hatırlatıyorum. Ayrıca seçeceginiz üniversitenin yeni bir üniversite olması bazı sorunları size yaşatabilir. Yeni üniversitelerde bazı şeyler oturmamış olabiliyor. Bu nedenle eski ve köklü bir üniveristeyi tercih etmeniz avantajınıza olabilir. Soruları olan arkadaşların sorularını cevaplamaya çalışacagım. Hepinize başarılar.

riquelme34
Aday Memur
23 Aralık 2016 15:03

Merhaba sevgili arkadaşlar, ben galiba iletişim mezunu olup da kendi işini yapan tek kişi olabilirim. HİT mezunuyum ve 2015'te bir kuruma memur olarak atandım. 83 kpss ve 60 yds puanım vardı. Size tavsiyem kesinlikle YDS puanınız olsun. 70 kpss 70 yds'si olan bir iletişimcinin atanma ihtimali YDS'siz birine göre %90 daha fazla. Kendimi örnek verebilirim.

Size ayrıca şunu söyleyeceğim, çok mücadele ettim hala da ediyorum siz sevgili iletişim fakültesi mezunu arkadaşlarım için. Nasıl mı?

Şunu düşünün, devlet kurumlarının TAMAMINDA Basın ve Halkla İlişkiler birimi vardır. Ama kaç iletişim fakültesi mezunu kişi duydunuz o pozisyonlara atanan ya da o pozisyonlarda çalışan bir iletişim mezunu? Duymadınız, ben de hiç duymamıştım çünkü YOK. Neredeyse her gün ama her gün dile getiriyorum bunun haksızlık olduğunu, dışarıda bu koltuklara oturması gereken BİNLERCE liyakatli ve bir o kadar kendini geliştirmiş(hatta bunu söylememe gerek bile yok çünkü hiçbir şey yapmamışsa bile bu mesleğin 4 yıl teorik bilgisine sahip) değerli arkadaşlarım var! Ve bu durum işe başladığım ilk günden beri benim içimde kocaman bir dert ! Size yemin ediyorum, ben atanmış olabilirim ama her gün sizin için mücadele ettim size yapılan haksızlık karşısında 1 kere bile susmadım! Ama ne yazık ki elde edebildiğim pek bir şey yok. Ama pes mi ettim? Hayır, memurluğumu da riske edip bu haksızlıkla sonuna kadar mücadele edeceğim, ediyorum da..

Velhasıl, basın biriminde çalışıyorum ve 9-10 kişilik bir birim. Fakat ne yazık ki TEK iletişim mezunu benim. Peki diğerleri? Hemen söyleyeyim, lise mezunu, sosyal çalışmacı, elektrik teknisyeni, uluslararası, meslek y.o mezunu... Aynı zamanda tek memur da benim diğerleri taşeron. Bu ne demek? Siz yani değerli iletişim mezunu arkadaşlarımın oturması gereken koltukları onun bunun torpiliyle işe girmiş vasıfsız ve bir o kadarda mesnetsiz kişiler işgal ediyor demek.. Neden bu kadrolara İLETİŞİM fak. mezunu alınmamış diye sorarsanız cevabı basit, akbabalar bir şekilde boş olan kadrolara kardeşini, karısını, kuzenini, yeğenini sözleşmeli, taşeron, zartlı zurtlu vs. yerleştirmiş..

Size kardeşçe tavsiyem, yakınınızdaki devlet kurumlarına gidin, basın birimlerine gidin ve sorun ne mezunusunuz diye.. Buraya nasıl atandınız deyin.. Korkmayın sorun ve sokabildiğiniz en güzel lafları da sokun. Sizin ne işiniz var burada deyin, utanmıyor musunuz benim kadromu işgal etmeye deyin, ben yıllarca emek verdim, gecemi gündüzüme katıp ders çalıştım sırf şu koltuğa oturup vatanım milletim için faydalı bir şeyler yapmak için ama bilmiyordum ki buralar akbabalar tarafından doldurulmuş ve benim bundan haberim yok..

Ayrıca şunu da belirtmem gerekiyor, bu sorunları ben partilerden kaynaklı olduğunu sanırdım fakat öyle değil, tamamen vicdansız kimselerin öyle ya da böyle yönetici pozisyonuna çökmeleriyle alakalı..

Özel olarak sormak istediğiniz bir şey olursa cevaplarım, ama peşini sakın bırakmayın bu meselenin, elbet bir gün Hak yerini bulacak inşallah...

Bir arkadaş yazmış 3 kadro fln verildi diye, inanın ettiğim küfrün haddi hesabı yok.. Yazık günah ya kuldan utanmıyorsunuz bari Allah'tan korkun ne diyeyim..

enginnnn
Aday Memur
26 Aralık 2016 16:40

Merhaba verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Üniversite için çakılı kadro deniyor. Ne derece doğru eş durumundan tayin oluyor mu acaba?

iletisimcii, 7 yıl önce

Merhaba Arkadaşlar,

Üniversitede Bilgisayar işletmeni olarak çalışıyorum.. Üniversitelerde çalışma ortamı bazı kurumlara göre oldukca rahat. Çalıştıgınız amirin durumu bu durumda değişkenlik yaratsada bir çok çalışanın ortak görüşü bu yönde. Üniversitede farklı farklı birimler ve farklı çalışma alanları var. Mesela fakültelerde öğrenci işleri sorumlusu, yazı işleri sorumlusu, taşınır ve muhasebe yetkilis,bölüm sekreteri gibi bölümler var. Ben enstitüde çalışıyorum enstitülerde de mantık aynı. Bu konuda daha ayrıntılı bilgiyi herhengi bir üniversitenin web sitesine girerek, bölüm bölüm tüm idari ve akademik kısımlara girerek oradan da idari personel kısmına girerek kişilerin görevleri ve görev tanımlarını bulabilirsiniz. Şunu da belirtmeden geçemeyecegim. Görev tanımlarına tam olarak çogu kurumda uyulmayabiliyor çünkü genelde görev tanımlarının en altında amirin verecegi diğer işler diye bir madde oluyor. Üniversiteleride genel olarak rahat bir ortam kanısı yaygın olsada amiriniz bu noktada çok önemli oldugunu tekrar hatırlatıyorum. Ayrıca seçeceginiz üniversitenin yeni bir üniversite olması bazı sorunları size yaşatabilir. Yeni üniversitelerde bazı şeyler oturmamış olabiliyor. Bu nedenle eski ve köklü bir üniveristeyi tercih etmeniz avantajınıza olabilir. Soruları olan arkadaşların sorularını cevaplamaya çalışacagım. Hepinize başarılar.

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi