Editörler : E.Kayı Han
13 Aralık 2016 20:02

Yıl içinde kaç alım oluyor bilmiyorum açıkçası.

Buradan da yazabilirim herhangi bir çekincem yok. :)

1) UYAP nedir ?

2) Atatürk'ün nüfus kütüğü nerededir ?

3) Safahatı kim yazmıştır ?

katipzabıt, 7 yıl önce

Tebrik ederim hayırlı olsun :) Sözlü mülakatta neler sordular ? İsterseniz özelden yazın bunu.4 alım mı oluyor yıl içinde ?

katipzabıt
Aday Memur
14 Aralık 2016 21:56

Sadece bu 3 soru mu geldi ? Çok zor değilmiş hepsi böyle olsa keşke :)

fiziktedaviciii, 7 yıl önce

Yıl içinde kaç alım oluyor bilmiyorum açıkçası.

Buradan da yazabilirim herhangi bir çekincem yok. :)

1) UYAP nedir ?

2) Atatürk'ün nüfus kütüğü nerededir ?

3) Safahatı kim yazmıştır ?

katipzabıt
Aday Memur
14 Aralık 2016 21:58

Evet sıralamam çok geride. 2 yıl sonra tekrar şansımı denerim şimdiden klavyeye başlayacağım bu yıl girebilirsem girerim sınavlara.

KENANMİRDAGLI, 7 yıl önce

Bu yilki kpss puanin 72 ile girmen inan mumkun gorunmuyo nedenini tek izahla aciklayim esim 80.7 aldi ve siralamasi ortaogretimde 99 binlerde ama 2014 te olsaydi 25-30 binlerde olcakdi iste sebebi bu siralaman muhtemelen cok geridedir

katipzabıt
Aday Memur
14 Aralık 2016 22:15

4001 lisans mezunlarına yönelik galiba. ben lisans mezunu değilim aynen bana uygun değil o. Zaten belli başlı şeyler var işte ikm katiplik gibi.. başkası olmuyor zaten. Puanım düşük ama olsun ben kitap açmadan aldım bunu bu da başlangıç 2 yıl sonra çok çok daha iyi olacağından eminim.

kapeseseci871, 7 yıl önce
katiplik, infaz koruma gibi lurum al?mlar?ndan atanabilirsin.. baska turlu olacag?m? sanmam.. 4001den sana hayir gelmez..
16 Aralık 2016 10:29

Evet çağlayan genelde 3 soru sormuştu.

Benim arkadaşa ise :

1) Çevre ve Şehircilik bakanı kimdir ? ( Arkadaşım Çevre Teknikerliği okumuştu. :) )

2) FETÖ'nün açılımı nedir ?

3) Atatürk'ün yazdığı eserler nelerdir ?

katipzabıt, 7 yıl önce

Sadece bu 3 soru mu geldi ? Çok zor değilmiş hepsi böyle olsa keşke :)

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
16 Aralık 2016 11:41

2014 önlisans lise ve 2016 lisans kpss ile yapılan son alımlarda zabıt katipliği taban puanı aşşağı yukarı her yerde 70'ti.

2016 lise önlisans ve lisans kpss ile yapılacak ilk alımlarda puan yüksek seyredebilir. ama 2.-3.4. alımlarda ve alım sayısına göre 70 e kadar düşmektedir.

takip edin. klavyeye iyi çalışın.

katipzabıt
Aday Memur
19 Aralık 2016 22:38

İyiymiş inşallah bana da böyle kolay sorular gelir.

fiziktedaviciii, 7 yıl önce

Evet çağlayan genelde 3 soru sormuştu.

Benim arkadaşa ise :

1) Çevre ve Şehircilik bakanı kimdir ? ( Arkadaşım Çevre Teknikerliği okumuştu. :) )

2) FETÖ'nün açılımı nedir ?

3) Atatürk'ün yazdığı eserler nelerdir ?

katipzabıt
Aday Memur
19 Aralık 2016 22:41

Ayy inşallah son alımlarda böyle 70lere kadar gelirler. Şuan çok yavaşım son alımlara kadar toparlayabilir miyim acaba ? Son alımlarda nereden baksan diğer yılı bulur herhalde ? Şuan bilmiyorum ama dakika da 55-65 falan yazarım herhalde. Belki daha düşük. Kaç ayımı alır bu klavye ? Kişiden kişiye göre değişir tabi azim ve isteğe göre kısalır süre ama ortalama nasıl olur acaba ? Kurslar mesela kaç ay sürüyor bilginiz var mı ?

ackenbenbendegilim, 7 yıl önce

2014 önlisans lise ve 2016 lisans kpss ile yapılan son alımlarda zabıt katipliği taban puanı aşşağı yukarı her yerde 70'ti.

2016 lise önlisans ve lisans kpss ile yapılacak ilk alımlarda puan yüksek seyredebilir. ama 2.-3.4. alımlarda ve alım sayısına göre 70 e kadar düşmektedir.

takip edin. klavyeye iyi çalışın.

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
19 Aralık 2016 22:45

imkan zaman var ise 10 parmak klavye öğrenin veya size göre rahat hangi yöntemse o şekilde çalışın 3dk da 130 ve üstü yazarsanız sıralamaya girmeyi garantilersiniz.

katipzabıt, 7 yıl önce

Ayy inşallah son alımlarda böyle 70lere kadar gelirler. Şuan çok yavaşım son alımlara kadar toparlayabilir miyim acaba ? Son alımlarda nereden baksan diğer yılı bulur herhalde ? Şuan bilmiyorum ama dakika da 55-65 falan yazarım herhalde. Belki daha düşük. Kaç ayımı alır bu klavye ? Kişiden kişiye göre değişir tabi azim ve isteğe göre kısalır süre ama ortalama nasıl olur acaba ? Kurslar mesela kaç ay sürüyor bilginiz var mı ?

katipzabıt
Aday Memur
19 Aralık 2016 22:48

Şuan iki parmakla yazıyorum. 10 parmak biraz zor ama önemli olan yazmak herhalde kaç parmak kullanmak bize kalmıştır diye düşünüyorum ? Bakalım inşallah o kadar yazarım. Şehir dışına atanmak isteyenler de bulunduğu şehirdeki adliyede sınav giriyor değil mi ? Hangi şehre atanacağımız eksiğe göre mi belirleniyor ?

imkan zaman var ise 10 parmak klavye öğrenin veya size göre rahat hangi yöntemse o şekilde çalışın 3dk da 130 ve üstü yazarsanız sıralamaya girmeyi garantilersiniz.

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
20 Aralık 2016 14:33

hangi şehirde katip olmak istiyorsan klavuzda belirtilen yerde sınava girersin. ve başarılı olursan belirtilen adliyede iş e başlarsın.

4 parmakla yazma yeteneğin iyiyse 130 ve üzeri yazabileceksen 10 parmağa gerek yok.

parmakların bi şekilde yazsın yani orası önemli.

katipzabıt, 7 yıl önce

Şuan iki parmakla yazıyorum. 10 parmak biraz zor ama önemli olan yazmak herhalde kaç parmak kullanmak bize kalmıştır diye düşünüyorum ? Bakalım inşallah o kadar yazarım. Şehir dışına atanmak isteyenler de bulunduğu şehirdeki adliyede sınav giriyor değil mi ? Hangi şehre atanacağımız eksiğe göre mi belirleniyor ?

katipzabıt
Aday Memur
21 Aralık 2016 03:11

Şuan iyi değil gelişecek inşallah. Anladım alımlar sırasında daha net bilgiye ulaşırım şehir konusunda. Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için :)

hangi şehirde katip olmak istiyorsan klavuzda belirtilen yerde sınava girersin. ve başarılı olursan belirtilen adliyede iş e başlarsın.

4 parmakla yazma yeteneğin iyiyse 130 ve üzeri yazabileceksen 10 parmağa gerek yok.

parmakların bi şekilde yazsın yani orası önemli.

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
21 Aralık 2016 20:23

önemli değil. umarım işinize yarar. başarılar

katipzabıt, 7 yıl önce

Şuan iyi değil gelişecek inşallah. Anladım alımlar sırasında daha net bilgiye ulaşırım şehir konusunda. Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için :)

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi