Editörler : "eskiyara"Pangaea

Kapalı
09 Aralık 2016 22:23

Ortaokullarda öğretmenler sınav analizi yapmak zorunda mı?

ortaokullarda öğretmenler sınav analizi yapmak zorunda mı.liselerde yapılıyor diye biliyorum ama

oldu wala:)
Genel Müdür
09 Aralık 2016 22:40

ortaokulda da yapılıyor hocam bu yıl bizden de istedi müdür..ilk defa hazırladım analiz..

ulubahtli
Kapalı
10 Aralık 2016 00:11

hayir yapmak zorunda degilsinz.. liselere mecburi ortaokul istege bagli.. kesin

kısaca ft
Kapalı
10 Aralık 2016 01:49

Dayanak ? Yönetmelik ne der?

birKEDİgördümSANKİ
Müsteşar Yardımcısı
10 Aralık 2016 23:40

lisede zorunlu. ortaokulda zorunlu değil. müdür ortaokuldan da istemişse, muhtemelen üstlerine

gösteriş yapmak için istemiştir.ne kadar evrak o kadar iş yaptık demek.

nemrutdağı
Genel Müdür
11 Aralık 2016 18:13

Ortaokullarda ortak sınav zorunluluğu yok.bu nedenle sınav analizi yapma zorunluluğu kalmadı.ancak zümreler sene başında ortak sınav yapma kararı alırsa sınav analizi yapabilirler

fen_fen1
Genel Müdür
11 Aralık 2016 23:32

bizim okula müfettişler gelmiştir, sınav analizi falan demişler, bende müdür yardımcısına dedimki o lise yönetmeliğinde var bizde yok, velhasıl müfettiş toplantıda yönetmeliği incelediği ortaokulda olmadığını gördüğü belirtti...

wiccan
Aday Memur
12 Aralık 2016 21:28

Zorunlu değil ama öğrencilerin gelişimini görmek için faydalı bir şey. Bir öğretmene zor gelmemeli bence.

narniaxx
Kapalı
22 Aralık 2016 19:34

'26.07.2014 Tarihli ve 29072 Sayılı Resmi Gazete'de Yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin "Ölçme ve değerlendirmenin niteliği ve sayısı" başlıklı 22. maddesinde ve diğer maddelerinde Sınav Analizi ile ilgili bir hüküm bulunmamaktadır.'

memurlar nette de yer verilmiş buna. hocam, yönetmelikte sınav analizi yapılmasına yönelik herhangi bir hüküm olmadığından, öğretmenden böyle birşey istenemez. yapmak zorunda değilsiniz. eğer yapmanızı istiyorsa sözlü değil yazılı olarak size bildirmesini isteyin sınav analizi yapmanızı. ya da bir kağıda sınıfın başarı ortalaması şudur falan gibi basit bir kaç değerlendirme yapıp verin bizim müdür de istemişti ben şahsen öyle yaptım.

hasanpoy2007
Aday Memur
25 Aralık 2016 10:37

Kendiniz yapın,millete iş çıkarmayın fuzuli yere.

wiccan, 7 yıl önce
Zorunlu değil ama öğrencilerin gelişimini görmek için faydalı bir şey. Bir öğretmene zor gelmemeli bence.
Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi