Editörler : E.Kayı Han
10 Aralık 2016 13:53

f klavye mi q klavye mi

arkadaşlar q klavyede 90 doğru sınırını rahatça geçebiliyorum ama genelde 110 120 arası takılıyorum. dün q klavyesinin bir doyum noktası olduğunu, f klavye ile çok daha rahat yazılacağını söyleyen bir arkadaş gördüm.

hayatımda hiç f kullanmadım. q da da 10 parmak yazamıyorum 7-8 parmağım çalışıyor.

sizce q da mı pratik yapayım yoksa f klavyeye mi başlayayım?

bir de nokta virgül büyük küçük harfe dikkat edilir mi? yoksa yardırıp kelime mi yazıcaz sadece?

şunu da sorayım hangi model klavye alayım? a4tech km720 kullanıldığını söyleyen oldu. bu iyi olur mu pratik için?

çok teşekkürler şimdiden herkese.

sahiningozu
Aday Memur
10 Aralık 2016 16:38

F klavye çalış diğer konuları bende merak ediyorum şuan q ya da f kullanım oranları nasıl bilmiyorum ama yakın gelecekte 2-3 seneye kadar tamamen f klavyeye geçilmesi şiddetle muhtemel şuan bu mesajı da f klavyeyle yazdım 1 aylık bi süreçte hızlanıyorsun alışıyorsun klavyeye

sewcanbjk
Aday Memur
10 Aralık 2016 17:07

2017 de açılacak olan katiplik sınavları için şimdiden F klavye öğrenmen senin yararına olur. Dediğin gibi Q da gidip geleceğin aralık maksimum 130-140 olur.

a4tech km720 marka klavye alıp pratik yapmaya başlayabilirsin. Geneli bu klavyeden çünkü.

İmla mevzusuna gelince hangi kurumun sınavına gireceğin önemli ya da adliyenin.Örnegin Yargıtay İmla kurallarına dikkat ediyor. Adliye sınavlarında ise geneli imlasız olarak sınav yapıyor.

hayattan bezmis biri
Daire Başkanı
10 Aralık 2016 20:31

teşekkürler hocam cevabınız için. f klavye alayım o halde.

sahiningozu, 7 yıl önce
F klavye çalış diğer konuları bende merak ediyorum şuan q ya da f kullanım oranları nasıl bilmiyorum ama yakın gelecekte 2-3 seneye kadar tamamen f klavyeye geçilmesi şiddetle muhtemel şuan bu mesajı da f klavyeyle yazdım 1 aylık bi süreçte hızlanıyorsun alışıyorsun klavyeye

hayattan bezmis biri
Daire Başkanı
10 Aralık 2016 20:33

çok teşekkürler. anlaşıldı f klavye alıcam. bu klavyeyi illa internetten mi almam gerekir? yoksa teknoloji marketlerinde bulabilir miyim acaba bilgisi olan var mı arkadaşlar?

sewcanbjk, 7 yıl önce

2017 de açılacak olan katiplik sınavları için şimdiden F klavye öğrenmen senin yararına olur. Dediğin gibi Q da gidip geleceğin aralık maksimum 130-140 olur.

a4tech km720 marka klavye alıp pratik yapmaya başlayabilirsin. Geneli bu klavyeden çünkü.

İmla mevzusuna gelince hangi kurumun sınavına gireceğin önemli ya da adliyenin.Örnegin Yargıtay İmla kurallarına dikkat ediyor. Adliye sınavlarında ise geneli imlasız olarak sınav yapıyor.

11 Aralık 2016 08:29

Tabikide teknoloji mağazalarında da bulabilirsin.

Ben Q ile sınavı kazandım şuan güvenlik soruşturması var ama bende F'e geçmek istiyorum. Q çok yoruyor.

hayattan bezmis biri, 7 yıl önce

çok teşekkürler. anlaşıldı f klavye alıcam. bu klavyeyi illa internetten mi almam gerekir? yoksa teknoloji marketlerinde bulabilir miyim acaba bilgisi olan var mı arkadaşlar?

hayattan bezmis biri
Daire Başkanı
11 Aralık 2016 13:11

anladım çok teşekkür ederim. size de hayırlı olsun.

fiziktedaviciii, 7 yıl önce

Tabikide teknoloji mağazalarında da bulabilirsin.

Ben Q ile sınavı kazandım şuan güvenlik soruşturması var ama bende F'e geçmek istiyorum. Q çok yoruyor.

ugurguardian
Kapalı
11 Aralık 2016 14:55

f klavyeyi öneririm f klavye türkceye göre dizayn edilmiş bir klavyedir onun için devlet daireleri f klavyeyi tercih eder ve alıştıktan sonra yazmaktan zevk alırsınız ve şunu söyleyeyim yapamam demeyin benim gibi biri bunu yapabiliyorsa siz haydi haydi yaparsınız

hayattan bezmis biri
Daire Başkanı
11 Aralık 2016 17:10

sen niye yapamayasın kardeşim :) heralde az ya da çok pratik yaparak başarabiliriz. çok teşekkürler :)

ugurguardian, 7 yıl önce

f klavyeyi öneririm f klavye türkceye göre dizayn edilmiş bir klavyedir onun için devlet daireleri f klavyeyi tercih eder ve alıştıktan sonra yazmaktan zevk alırsınız ve şunu söyleyeyim yapamam demeyin benim gibi biri bunu yapabiliyorsa siz haydi haydi yaparsınız

ugurguardian
Kapalı
11 Aralık 2016 17:49

ben kabiliyetsiz bir adamım başarının b sini bilmem ama bu işi yaptım iki ayda on parmak üç dakikada 180 kelimeyi geçiyorum yani demek istediğim ben yapıyorsam herkes yapar sadece biraz azim lazım hotkey adlı bi program var onu indirim çalışmaya başlayın klavyeniz basık olsun yüksek tuşlu klavyede zorlanırsınız

Chn2z
Memur
11 Aralık 2016 22:10

Maximum 2 yıl içinde tüm devlet kurumları F klavyeye geçicek diye bir duyum aldım. Ayrıca F klavyede çok daha hızlı yazarsınız diyen çok kişi gördüm. O yüzden F klavye.

yaln1234
Memur
11 Aralık 2016 22:37

Q da 90-100 geçebiliyorsan f geçmeye gerek yok sınavı kazanırsan sürekli yazacagın için o zaman f geçersin büyük küçük harf ve noktalamaya bakıyolar

ugurguardian
Kapalı
12 Aralık 2016 18:32

http://www.gezginlerturkceindir.com/hotkey-10-parmak-ogrenme-programi-turkce-bedava-indir-ucretsiz-yukle-son-surum-download.html şu programı indirip çalışmaya başlayın sabır ve azim bıkmak yok ilk zamanlarda biraz sıkılırsınız ama öğrendinizmi çok zevk alacaksınız

hayattan bezmis biri
Daire Başkanı
12 Aralık 2016 18:48

peki hocam çok teşekkürler daha klavye almadım ama hızlı öğrenirim diye düşünüyorum. fena değilim şu an. bi yandan da alımların açılmasını bekliyorum. hocam bi de acaba üniversite öğrencisiyim diye mülakatte elenir miyim. derslere gitmem sadece sınavlara giricem bunu belirtsem ne olur?

ugurguardian, 7 yıl önce

http://www.gezginlerturkceindir.com/hotkey-10-parmak-ogrenme-programi-turkce-bedava-indir-ucretsiz-yukle-son-surum-download.html şu programı indirip çalışmaya başlayın sabır ve azim bıkmak yok ilk zamanlarda biraz sıkılırsınız ama öğrendinizmi çok zevk alacaksınız

ugurguardian
Kapalı
12 Aralık 2016 18:51

adalet bakanlığı askerlik yapıp yapmamana yada üniversite okumana bakmaz askerlikle ilişkin bulunmasın ve gerekli özel şartları taşıman yeterli şu anda referansı olmayanların atanma şansıda çok yüksek çalışın :)

ugurguardian
Kapalı
12 Aralık 2016 18:52

okul işi problem olmaz hiç olmadı bir yıl ara verirsin memurluktan nemli değildir üniversite arkadaşlar önce bir ekmeği alın

hayattan bezmis biri
Daire Başkanı
12 Aralık 2016 22:50

yok hocam önceliğim okulu bitirmek ara vermek istemiyorum askerliğim de 29 yaşıma kadar tecilli üniversite sayesinde. bakalım ne olucak... bu işi sadece okul bitene kadar yapmak için istiyorum yani.

ugurguardian, 7 yıl önce

okul işi problem olmaz hiç olmadı bir yıl ara verirsin memurluktan nemli değildir üniversite arkadaşlar önce bir ekmeği alın

Larock
Memur
31 Aralık 2016 18:59

Klavyedeki tuşların yerini değiştirsek verim alır mıyız? yoksa yer

ANIL AYDINALP
Aday Memur
12 Kasım 2022 14:29

E klavye f klavyeden daha sağlıklı ve daha hızlı yazıldığı söyleniyor

ANIL AYDINALP
Aday Memur
12 Kasım 2022 14:34

E klavyenin daha hızlı olduğu cevabı