Editörler : oto-danisman-expert
20 Aralık 2016 20:35

JÖH olmak hak.

Ben şimdi 11.sınıftayım.Jöh olmak istiyorum,nasıl olabilirim yani ben JAMYO düşünüyorum.Beni bilgilendirebilir misiniz? JAMYO'da okurken mi jöh başvurusu yapıyoruz yoksa JAMYO'dan mezun olduktan sonra mı? Cevap verirseniz sevinirim

coldblade3
Kapalı
20 Aralık 2016 21:02

:)

Niçin jöh olmak istiyorsun ?

Mesela niçin jak dak jöak sas sat balıkadam dalgıç komd mak öz kuv olmak istemiyorsun ?

İzah edersen , izah ederim ...

Hukuk dilinde

Şarta bağlı tavır

20 Aralık 2016 21:19

Jöh olmayı çok istiyorum ama jöak'ı bilmiyorum açıklarsanız sevinirim teşekkürler

20 Aralık 2016 21:21

Sizce hangisi daha avantajlı ? Avantajlarıyla yazabilir misiniz? Sizi de rahatsız ediyorum ama:)

coldblade3
Kapalı
20 Aralık 2016 21:25

Makul bi sebep söylemelisin

A-) havalı olduğu için zira ben de havalıyım

B-) adrenalin bağımlısıyım macera severim

C-) kız arkadaşımı ikna etmek için

D-) 780 000 km2 toprağı çok sevdigim için

E-) aşırı film izledim , etkilendim

Hangisi ?

20 Aralık 2016 21:31

D

20 Aralık 2016 21:33

D ama biraz da A var :)

coldblade3
Kapalı
20 Aralık 2016 21:45

Komd olur sağlık raporu almayı müteakip j Komd eğitimi alarak jöh Brl lerinde görev alabilirsin, tayin /atama görebilirsin ,

Asayiş , emniyet , krk gibi görevler de de bulunabilirsin,

Okul dan (jamyo )mezun olmayı müteakip müracaat edersin , sıralı k ların değerlendirme ye alır

Yalnız ...

Öncelikle derslerine çalışmalısın

Her gün ders tekrarı yapmalısın

Günde 2 saatten fazla nete girmemelisin

Okulunu kazanınca zaten yukarıda bahse konu tüm elit birlikleri anlatırlar sana j eğt k lığı nda

20 Aralık 2016 21:49

Çok teşekkür ederim :) Allah razı olsun.

20 Aralık 2016 21:54

Tek anlamadığım şey şu:Okuldaki subaylara söyleyip mi oluyoruz yoksa dilekçe mi vermem gerekiyor?

coldblade3
Kapalı
20 Aralık 2016 22:09

J akademi myo dan mezun olduktan sonra ,

Diğer elit brl lerde birbirinin benzeri zaten

Kuvveti ve görev sahaları eğitim programları farklı

Başarılar genç adam

20 Aralık 2016 22:16

Sağolun komutanım .)

20 Aralık 2016 22:46

Peki mülakatlar var mı? Varsa da ne gibi şeyler oluyor pöh mülakatında?

coldblade3
Kapalı
20 Aralık 2016 22:53

Pöh emn gn md lüğü ne bağlı

Jöh seçmelerinde gönüllülük esası ile fiziki ve kişilik testler yapılıyor belli periyotlarla

Zaten atama usulü ile olur batı da ilçe j bl nde iken şark tayin in Jöh brl ne çıkar çıkabilir

Mevzuat değişiyor esasen 1507 sonrası süreçte ...

2 saat in doldu

21 Aralık 2016 14:46

Jamyo'da 2.sınıf oldum diyelim gidip subaya ''Ben jöh olmak istiyorum komutanım,'' mı diyeceğim?

21 Aralık 2016 14:52

Anlamadığım yer orası işte

21 Aralık 2016 21:12

Peki Jöak ve Jöh'ü karşılaştırabilir misiniz?

22 Aralık 2016 18:52

JAK nasıl olunuyor, bilginiz var mı? Eğer gönüllülük esasına göre seçiliyorsa JAK personeli olmak istiyorum, JAMYO'ya gitmeyi düşünmüyorum ama daimi biçimde JAK'ta görev almak mümkünse JAMYO ilk tercihim olur.

İzah edeyim. Hakkari ve benzeri şehirlerde polislik yapan, asker olan, hatta daha da kötüsü sivil olan insanların yazdıklarını okudum. Hatta Hakkari'de polis olan birisi bir ara Hakkari'nin tamamen düştüğünü, inisiyatifin BTÖ'de olduğunu söylemişti. Olayın içyüzü nedir bilmiyorum ama tahmin etmek zor değil. Siyasi irade olmadığından terörle mücadele etmek aynı devrim yapmak gibi, bir ütopya. En azından bir astsubay için. Ben Hakkari'deki insanların huzurunu sağlayamıyorsam ökk'yı, jöak'ı, navy seal'ı, sat ve sası, cia ajanlığını ya da rambo olmayı napayim. En azından SAR, aram kurtarma sanatını icra edeyim de, insan ve hayvanların hayatlarını kurtarayim hayalindeyim. Emniyet ve ordu birimlerine şöyle bir baktım da, hangisine dahil olup suçla mücadele edebilirim diye, fark ettim. Cumhurbaşkanı olursam suçla mücadele edebilirim. Aksi takdirde egemen sınıfa hizmet ederim ancak. Halka hizmet boynumun borcudur, diğeri değil elbette. Valla suçla mücadele polisiye dizilerde bile çok zor, gerçek hayatta hayal biraz. En azından insani yardım faaliyetlerinde bulunabilirsem iyilik yapma açlığımı giderebilirim.

Bir zamanlar deniz komandolarına ilgi duyardım. Ta ki Dan Bilzerian'ın Navy Seal'da görev aldığını görene kadar. Koskoca navy seal. Dan Bilzerian'ın yaptığı işi ben yapmam. Ama Osmanlı döneminde yaşıyor olsaydım Barbaros'un tayfasına katılırdım, sonradan kendim kaptan olurdum belki. Benim için en makul askeri birim JAK görünüyor. Ama sanırım oraya herkesi almazlar, sonuçta rahat bir birim. Uzaktan lüks görünüyor, yakından davulun sesi nasıldır bilmem. Sürekli eğitim ve SAR alanında ar-ge faaliyetlerinde bulunmalılar. Doğal afetler hakkında insanları bilinçlendirmeli, arama kurtarmadan da önce arama kurtarmaya ihtiyaç duyulmamasını sağlamak için çalışmalılar. Şu öğrenci yurdunda çıkan son yangın mesela, önlemek isterdim onu. Ama Atatürk'ün önleyemediği yangın kaynağı olan cemaatleri ben nasıl önleyeyim. Ben Mustafa Kemal değilim. Ben bir garip keloğlanım, eşeğimin yok palanı, varım yoğum doğruluktur, hiç de sevmem ben yalanı. Egemen sınıfın yalanlarını.

coldblade3, 7 yıl önce

Niçin jöh olmak istiyorsun ?

Mesela niçin jak dak jöak sas sat balıkadam dalgıç komd mak öz kuv olmak istemiyorsun ?

İzah edersen , izah ederim ...

Hukuk dilinde

Şarta bağlı tavır

coldblade3
Kapalı
22 Aralık 2016 22:13

:)))

Genşler ...

Yıllar önce bi gün , ikibinli yılların ortalarında genç bi tgm iken , yaş haddini bekleyen albay ımın emriyle , geçici görevli bulunduğu grnz da bi lise ye gider , jilet gibi I nolu üniforma , ray-ban gözlük , elde bond çanta ...

İşte bunlar hep milli güvenlik dersi nin yokluğu ...

2012 sonrası ...

Dan , hiç bir vakit muharip olmadı , kısa süren navy seal eğitiminde refused ...

Navy seal için somut örnek burada ,

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Chris_Kyle

Egemenlerin bla bla ...

Öncelikle eser miktarda robespierre yarım porsiyon j p sartre bibuçuk kafka ve albert camus ortaya karışık Montesquieu, Voltaire, J.J. Roussseau, Diderot okunur , yemek duasını müteakiben çay eşliğinde vatan kurtarılır

Vatana hizmet bla bla ...

İdealizm in realizmle savaşıdır bir nevi , bu hayat ...

En zor kursları iftihar la bitirip, üzerine derece yapıp , şahsi dosya adeta bir serifika /başarı belgesi /takdir koleksiyonu haline gelir

Akabinde son on yılında " ışık '' hızıyla yükselmiş '' iki yıldız lı nın '' koruma ve mihmandar ekibinin başında görev alıp , Napoli de beş yıldızlı bi otel in üst katlarında emniyeti aldığında , sorgulama ya başlarsın varoluş unu

Nihayetinde 15 07 olur da , 17 sinde tv de emn md lügündeki görüntüleri izlerken görürsün önlenemez yükselişle yükselen o altın çocuk iki yıldız lıyı , lakin rahatlasanda boş tur zira realizm, idealizm i bilfiil o hotel deki süit in emniyetini alırken knock out etmiştir ...

En nihayetinde ,

Bir zamanlar fakir lakin gururlu bi genç vardı işte o benim demenin bi getirisi yoktur , zira hayat seni yorar çok yorar ,

Elit brl lerde aktif rol üstlenmiş , bilfiil sahada operasyonel görev icra edip sonrasında sisteme küsmüş adamların ortak özelliği adliye ye yönelim göstermeleri dir

Somut örnek levent aga , kkozinoglu etc nin bitirdigi fakülte dir ...

İmam hatipten yeni mezun müezzin tarzında kâmeti uzattıkça uzatıp konuyu adeta don lastiği gibi zinhar sündürmekten hicap duyarım ,

Keşke kuv kh larında zehir gibi PR elemanları , cıva gibi iletişim ciler , mahir ve cevval protokol uzmanları olsa, uzun cümleler kurmaksızın net ifade edebilseler herşeyi

Brief imi sonlandırma dan önce

Genç bi iletişim cinin başarılı bi çalışma sıyla taçlandirmak isterim ki , min kelime , max beden dili jest ve mimik

https://youtube.com/watch?v=UUHkuNMN6Ms

Gazali , eserlerinde ; neden niçin şeklinde sorular sormayı men eder ve bila kayd-ü şart itaat i salık verir lakin neden niçin gibi sorular güzeldir ...

22 Aralık 2016 22:30

Ben barfiks çekemiyorum ne yapmalıyım? Eğer çekemezsem tüm hayallerim suya düşecek :(

coldblade3
Kapalı
22 Aralık 2016 22:47

İlk etapta dambıl ve göğüs press akabinde , diğer fonksiyonel kasları atıl durumdan kurtarma maksadıyla ...

Boşver

Bilimsel ve analitik düşünme

Ev de platform hazırla

Büyük hol de enlemesine profil metal çubuk montajı yaptır egzersiz için ,

Duvar daki en üst noktaya da adriana lima nın boy fotosunu koy ,

Motivasyonun gücüne inan ...

Muvaffakiyetler .

Toplam 114 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi