Editörler : crops35
25 Aralık 2016 13:49

Kurumlar arası geçiş

Selam değerli teknik arkadaşlar.Aklıma takılan bir soru var.Herhangi bir kurumda üniversite olabilir veya belediye olabilir farketmez herhangi bir kuruma düz memur olarak atandınız ve görev yapıyorsunuz fakat branşını mühendislik ve illaki branşınıza atanmak istiyorsunuz.Memurlukta bu mümkün mü veya ne şeklilde mümkün mecburi görev süresi var mı veya kurumdan kuruma değişir mi?Bilgisi olan arkadaşlar lütfen cevaplarsa memnun olurum.teşekkürler

hsnd
Başbakan Müsteşarı
26 Aralık 2016 09:47

Mecburi görev süresi diye bir şey normalde yok. Kurumdan kuruma değişen kriterler mevcut ama. Atıyorum orman bakanlığı 3 yıl 5 yıl tayin isteyemezsin diye şart koyabiliyor yönetmelikle. Ancak düz memur olarak atandığın zaman hangi kurum olursa olsun başka bir kuruma ben düz memurum ama branşım mühendislik beni mühendis olarak atayın diyemezsin. Bu ancak kpss ile ya da görevde yükselme sınavıyla olabilecek bir durum. Başka türlü mümkün değil hocam.

techie officer
Genel Müdür
26 Aralık 2016 16:40

branşınızla ilgili kendi kurumunuza mı, yoksa başka bir kuruma mı atanmak istiyorsunuz? yoksa her ikisi içinde mi soruyorsunuz? soruyu tam anlayamadım onun için soruyorum.

bakulu1311
Daire Başkanı
27 Aralık 2016 11:37

Yönetmelik değişti. eğer terörle mücadeleden atandıysan öğrenimine uygun kadroya ünvan değişikliği olmadan atanma hakkı verildi. eğer kurumunda eğitim durumuna uygun kadro yoksa 1 defaya mahsus nakil gitme talebinde bulunma hakkı verildi

A Belles images
Genel Müdür
27 Aralık 2016 15:58

Nasıl yani açar mısınız? Sadece o kapsamda atananlar için mi?

bakulu1311, 7 yıl önce

Yönetmelik değişti. eğer terörle mücadeleden atandıysan öğrenimine uygun kadroya ünvan değişikliği olmadan atanma hakkı verildi. eğer kurumunda eğitim durumuna uygun kadro yoksa 1 defaya mahsus nakil gitme talebinde bulunma hakkı verildi

bakulu1311
Daire Başkanı
27 Aralık 2016 16:29

evet sadece şehit ve gazi yakını olan memurlar yani terörle mücadele kanun kapsamında devlete atananlar ve atanacak olanlara bu hak verildi. yani bir nevi ünvan değişikliği bu memurlara kaldırıldı

A Belles images, 7 yıl önce

Nasıl yani açar mısınız? Sadece o kapsamda atananlar için mi?

16 Ocak 2017 13:06

eğer torpilin varsa senin bilgi ve tecrübenden faydalanmak için atama yapılabilir

adsiz1
Şube Müdürü
04 Şubat 2017 11:42

bu işte torpil olmaz hocam :) anca bir kurumdan başka bir kuruma memursa memur, mühendis ise mühendis olarak geçiş yapabilirsin. Bu geçişte anca torpil ile veya daha hafif tabirle referans ile olacak bir şey :) Kurumlar arası geçiş zor çünkü

dörtgözmurat, 7 yıl önce

eğer torpilin varsa senin bilgi ve tecrübenden faydalanmak için atama yapılabilir

06 Şubat 2017 08:40

10 yıllık EGM memuru ünide fak. sekreteri oluyorsa torpil den başka bir şey düşünemiyorum BUNUNDA BAHANESİ TECRÜBEDEN FAYDALANMAK OLUYOR YOKSA ADAMIN HİÇ BİR İŞTEN ANLADIĞI YOK VELHASIL AYAKLAR BAŞ OLMUŞ

adsiz1, 7 yıl önce

bu işte torpil olmaz hocam :) anca bir kurumdan başka bir kuruma memursa memur, mühendis ise mühendis olarak geçiş yapabilirsin. Bu geçişte anca torpil ile veya daha hafif tabirle referans ile olacak bir şey :) Kurumlar arası geçiş zor çünkü

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi