Editörler : crops35
30 Aralık 2016 13:28

3 saat önce NTV de bakanın açıklaması

http://www.kamuexpress.com/default.aspx?sayfa=haberdetay&haberid=57270#.WGYI8BDabjE.twitter

Çalışma Bakanlığı ve Hükümet olarak yapma istediğimiz iki önemli konu var. Kamu çalışanıu ve kıdem tazminatı reformu, 657'ye tabi memur, işçiler, sözleşmeliler, mevsimlik işçiler bir yama da taşeroına atacağız. 6 ay içinde kamu çalışanı reformunu yaparsak yeni bir yama yapmaktansa ortak bir standardı getirmek istiyoruz. 2023 hedeflerine bu şekilde yürümek istiyoruz. Yapamazsak yamalı boşçaya bir yama daha atacağız.

Yani kamu reformunu hemen yapmaya kalkarsa bu sene içerisinde referanduma da yetişmeyecek demektir bu.

Delgadoo
Aday Memur
30 Aralık 2016 13:30

Yani oyalanıyoruz di mi? Siz de kabul edin artık oyalandığımızı, ona göre akp ye cephe alın ki verdikleri sözü tutsunlar..

gulperi54
Memur
30 Aralık 2016 13:33

Oyalandıgımızı düşünseydm şahsen; oyalanıyoruz bence derdim bu kabul edilmeyecekk bir olgu değil.

Oyalandıgımızı düşünmüyorum. Ama referandumdan önce artık yama mı yaparlar ne yapacaklarsa bunun mücadelesi verilmelidir diye düşünüyorum.

Delgadoo, 7 yıl önce

Yani oyalanıyoruz di mi? Siz de kabul edin artık oyalandığımızı, ona göre akp ye cephe alın ki verdikleri sözü tutsunlar..

zebanistyle
Aday Memur
30 Aralık 2016 13:40

6 ay içinde kamu çalışanı reformunu yaparsak yeni bir yama yapmaktansa ortak bir standardı getirmek istiyoruz. yani 6 ay içinde bunu yapamazsak yama yapıcaz diyo buda hangı aya gelıyor ? hazırana kadar yapamazlarsa temmuz agustos eylul ekım kasım ? Referandum nezaman ? nisan ılk haftası gıbı. kararı sen ver oyalanıyormuyuz ?

Delgadoo
Aday Memur
30 Aralık 2016 14:02

zebanistyle arkadaş çok güzel söylemiş. Kendi söylediğinle çelişme istersen. Adamlar gün verdi yapacağız diye. Sürekli ertelenmek oyalanmak değil de nedir?

bahtibelirsiz1
Müsteşar Yardımcısı
30 Aralık 2016 14:05

gulperinin zeka Anaokulunun zekasindan 2 sene daha geri. ilk yarisi 6 ay eder referandum aciklandi nisanin ilk haftasi sen oyunu ver bekle diyor yani bu da demek oluyor ki alirsin kadroyu daha cok beklersin diyor 10gr lik aklinla haber yorumlamaya kalkma nisana kadar alamazsan osp yi pimas pvc boruyu alirsin demek bu herkes de biliyor

bahtibelirsiz1
Müsteşar Yardımcısı
30 Aralık 2016 14:07

gulperi sende beyin yok ki nasil dusunebiliyorsun :))

kaşeron
Şef
30 Aralık 2016 14:12

Faruk Çelik; Meclis açılınca,ekime kadar,kasıma kadar,meclis kapanmadan,seçimlerden önce....

Süleyman Soylu;Çalışmalar yapılıyor,çalışmalar kısa sürede tamamlanacak,çalışmaların &99 u bitti...

Mehmet Müezzinoğlu; Referandumdan önce yapabilirsek yapacağız,kamu personel reformu yapacağız,yamalı bohça yapacağız...

Her gelen bakanın standartlaşmış söylemlerinin bir özetini yaptım.Yıllardır bunlar söylendi ve geldiğimiz nokta malumunuz.

Ben oyalandığımız,bunun yanısıra bu sistemin devamı açısından güçlü bi direnç olduğu kanısındayım.

ilkers1983
Şef
30 Aralık 2016 14:16

Gülperi hanım şöyle düşünün.. Hani diyorsunuz ya oyalanmıyoruz... Öyleyse şu soruma bir cevap verin...

- Hani şu dün gece anayasa komisyonundan geçen ve 80 milyonu ilgilendiren maddeler mi daha çok üstünde durulması ve planlı olarak çalışılması gereken bir konu yoksa sadece 720 bin taşeronu ilgilendiren Taşeron Yasası mı daha çok üstünde durulması ve çalışılması gereken konu?

Ben senin yerine cevap vereyim. Tabii ki Anayasa Değişikliği, daha elzem, daha önemli ve üstünde dikkatlice durulması, çalışılması gereken bir konu... Peki bu çalışma sadece 2 ay üstünde durularak komisyona geldiyse ve jet hızıyla geçtiyse daha önemsiz bir konu olan ve Anayasa Değişikliğ'nden daha basit bir konu olan Taşeron Yasası neden 1 senedir komisyona gelmiyor?

Sence bu oyalama değilde nedir?

gulperi54, 7 yıl önce

Oyalandıgımızı düşünseydm şahsen; oyalanıyoruz bence derdim bu kabul edilmeyecekk bir olgu değil.

Oyalandıgımızı düşünmüyorum. Ama referandumdan önce artık yama mı yaparlar ne yapacaklarsa bunun mücadelesi verilmelidir diye düşünüyorum.

kaşeron
Şef
30 Aralık 2016 14:17

Arkadaşım insanları cahillikle suçlamak yerine işin aslını bilsekde öyle konuşsak.Bu akılla varabileceğimiz bir yer yok. Meclisten geçmesiyle komisyondan geçmesi aynı şey değil. Henüz komisyondan geçti ve genel kurula gelecek. Her ne kadar sayısal olarak referanduma gidileceği hesaplanmış olsada sayısal hesapların nerelerden döndüğünü gördük. Yani nihai olarak meclisten de geçmesi gerekir süreç tamamlanmış değil.

bahtibelirsiz1, 7 yıl önce
gulperinin zeka Anaokulunun zekasindan 2 sene daha geri. ilk yarisi 6 ay eder referandum aciklandi nisanin ilk haftasi sen oyunu ver bekle diyor yani bu da demek oluyor ki alirsin kadroyu daha cok beklersin diyor 10gr lik aklinla haber yorumlamaya kalkma nisana kadar alamazsan osp yi pimas pvc boruyu alirsin demek bu herkes de biliyor

gursel
Aday Memur
30 Aralık 2016 14:19

Bir Emekliye Banka Promosyonu Yıllarca sürerken taşeronun Kadroya alınması 10 Yıldır sürerken...

AYKlRl
Daire Başkanı
30 Aralık 2016 14:20

Arkadasim taseronla alakali soylediklerinin coguna katiliyor ve hak veriyorum. Ama uslubunu az duzelt kardesim. Karsinda bir kadin var, akpli olmasi, seninle ayni dusunmemesi, aktrol olmasi ve hatta sana hakaret etmesi senin ona hakaretlerini mesru gostermez. Hakliyken haksiz duruma dusuruyorsun kendini. Biz de senin kadro ile ilgili soylediklerine hak veriyoruz diye hakaretlerine hak veriyoruz gibi algilaniyor. Derdimizi anlatamiyoruz hakaret ettik sanildigi icin

ilkers1983
Şef
30 Aralık 2016 14:28

Kardeşim kusura bakma ama ben senin Ak Parti karşıtı olduğunu düşünmüyorum.. Aksine bu kadar saçma konuşarak insanları Ak Parti'ye çekmeye çalışıyorsun... Çünkü her konuşman küfür, her konuşman hakaret... Yahu senin yüzünden, seninle aynı düşünceyi paylaşan bir çok kişi yorum yazamıyor... Arkadaşım küfür ve hakaret yazacaksan yazma... Bu forumda böyle kişilerin yeri yok... Burda kimse küfür ve hakaret okumak zorunda da değil...

ilkers1983
Şef
30 Aralık 2016 14:34

Ak parti karşıtı olmak yada onun taraftarı olmak önemli değil... Her insanın bir fikri bir seçimi vardır ve buna saygı duymak zorundayız... İnsanlara hakaret ederek bu işler yürümez yada muhalefet edilmez... İnsanların hayvanlardan en büyük farkı konuşarak anlaşabilmesidir... Diğer arkdaşlarımızın da dediği gibi biraz üsluba dikkat...

gulperi54
Memur
30 Aralık 2016 14:44

6 ay içinde kamu çalışanı reformunu yaparsak yeni bir yama yapmaktansa ortak bir standardı getirmek istiyoruz.

Senin yazdıgın cümle ile yukarıdaki cümle arasında ciddi fark var farkında mısın? yama yapmaktansa kamu reformu gelsin ki taşeron düzenlemesine gerek kalmasın diyor yani 6 ay bi çalışalm reormu yapamazsak taşeron işine o zaman bakarız demiyor. Benim karar vermem değil mühim olan. Hükümet taşerona düzenleme yapmak istemiyor ben bunun farkındayım sürüncemeye soktu bunun da farkındayım ama söz verdi ise bunu istereyek olmasa da istemeyerek yapacak siz bunun farkında değilsiniz mesele o.

bahtibelirsiz denen mahlukat sana özel olarak cevap bile vermiyorum. sen 1 gr. delikanlı olsan kurumunu görevini söylersin popo korkusundan kimliğini gizleyerek klavye delikanlılığı yapıyorsun ama senin delikanlılığın sadece pc başında söker.O yüzden konuşabildiğin kadar konuş, küfür edebildiğin kadar da et. Kendi kendine eder durursun.

Aykırı; teşekkürler duygularıma tercüman oldugun için ama yanlş anlaşılma oluyor ben şayet okudumdan 6 ay içerisinde kamu reformu düzenlemesini yapabilecek duruma gelirsek yaparız yoksa daha kısa sürede taşeron düzenlemesini yapacağız ben bunu anlıyorum siz ne anlıyorsunuz bilmiyorum. Benim ağzımdan hiçbir parti ya da hiçbir parti lideri ile alakalı en ufak bir kötü söz çıkmamıştır bugüne kadar. Ama bahtibelirisz ve kendi gibi birkaç mahluk taşerondan ziyade kişiler ve partilere odaklanmış durumda yarın Tayyip Erdoğan tüm taşerona 657 kadrosu dese onu da bozacak, altından pislik birşey çıkaracak birşey illa bulacaktır. Neyse herkes herşeyi görüyor zaten Allah'a havale...

zebanistyle, 7 yıl önce

6 ay içinde kamu çalışanı reformunu yaparsak yeni bir yama yapmaktansa ortak bir standardı getirmek istiyoruz. yani 6 ay içinde bunu yapamazsak yama yapıcaz diyo buda hangı aya gelıyor ? hazırana kadar yapamazlarsa temmuz agustos eylul ekım kasım ? Referandum nezaman ? nisan ılk haftası gıbı. kararı sen ver oyalanıyormuyuz ?

zebanistyle
Aday Memur
30 Aralık 2016 14:49

tamam arkadaşlar gülperi54 müjdeyi verdi referandumdan once kadroyu alıyoruz.

gulperi54, 7 yıl önce

6 ay içinde kamu çalışanı reformunu yaparsak yeni bir yama yapmaktansa ortak bir standardı getirmek istiyoruz.

Senin yazdıgın cümle ile yukarıdaki cümle arasında ciddi fark var farkında mısın? yama yapmaktansa kamu reformu gelsin ki taşeron düzenlemesine gerek kalmasın diyor yani 6 ay bi çalışalm reormu yapamazsak taşeron işine o zaman bakarız demiyor. Benim karar vermem değil mühim olan. Hükümet taşerona düzenleme yapmak istemiyor ben bunun farkındayım sürüncemeye soktu bunun da farkındayım ama söz verdi ise bunu istereyek olmasa da istemeyerek yapacak siz bunun farkında değilsiniz mesele o.

bahtibelirsiz denen mahlukat sana özel olarak cevap bile vermiyorum. sen 1 gr. delikanlı olsan kurumunu görevini söylersin popo korkusundan kimliğini gizleyerek klavye delikanlılığı yapıyorsun ama senin delikanlılığın sadece pc başında söker.O yüzden konuşabildiğin kadar konuş, küfür edebildiğin kadar da et. Kendi kendine eder durursun.

Aykırı; teşekkürler duygularıma tercüman oldugun için ama yanlş anlaşılma oluyor ben şayet okudumdan 6 ay içerisinde kamu reformu düzenlemesini yapabilecek duruma gelirsek yaparız yoksa daha kısa sürede taşeron düzenlemesini yapacağız ben bunu anlıyorum siz ne anlıyorsunuz bilmiyorum. Benim ağzımdan hiçbir parti ya da hiçbir parti lideri ile alakalı en ufak bir kötü söz çıkmamıştır bugüne kadar. Ama bahtibelirisz ve kendi gibi birkaç mahluk taşerondan ziyade kişiler ve partilere odaklanmış durumda yarın Tayyip Erdoğan tüm taşerona 657 kadrosu dese onu da bozacak, altından pislik birşey çıkaracak birşey illa bulacaktır. Neyse herkes herşeyi görüyor zaten Allah'a havale...

ilkers1983
Şef
30 Aralık 2016 14:50

Gülperi hanım şu oyalama konusunda benim de mesajıma cevap verirseniz sevinirim...

gulperi54, 7 yıl önce

gulperi54
Memur
30 Aralık 2016 14:51

Bu müjdeyi vermeyi çok isterdim. İnşallah da öyle olur bana atar yapmanıza da gerek yok atarınızı akşamları twitter a gelin orada bu kadar geciktirenlere verin zira oy vermeyin falan filan diyemem hiçbiriniz beyinsiz değilsiniz herkes kime oy vereceğini gayet iyi bilir.

zebanistyle, 7 yıl önce

tamam arkadaşlar gülperi54 müjdeyi verdi referandumdan once kadroyu alıyoruz.

ilkers1983
Şef
30 Aralık 2016 14:56

Neyse anlaşılan cevap yazmak istemiyorsunuz :) Neyse sizde kabul ediyorsunuz oyalandığımızı kabul edin :)

gulperi54, 7 yıl önce

Bu müjdeyi vermeyi çok isterdim. İnşallah da öyle olur bana atar yapmanıza da gerek yok atarınızı akşamları twitter a gelin orada bu kadar geciktirenlere verin zira oy vermeyin falan filan diyemem hiçbiriniz beyinsiz değilsiniz herkes kime oy vereceğini gayet iyi bilir.

gulperi54
Memur
30 Aralık 2016 14:58

Aslında verdiğimi düşünüyorum bunun cevabını anayasa değişikliğini istiyorlar ve çıktı. Taşeronun kadroya geçmesini istemiyorlar bunu hepimiz biliyoruz ve çıkarmıyorlar ama çıkarmak durumundalar ortada verilmiş bir söz var.Bu söz ile dünyanın oyunu topladılar. O nedenle geç de olsa çıkarmak durumundalar. Ama oyalamak daha farklı bir olgu bence. Haklı oldugumuzun da farkındalar.

Kaldı ki bazı arkadaşların beni polyanna gibi görmesinden de oldukça rahatsızım çünkü ben de sizler gibi taşeronum ve sizin yaşamış olduğunuz sıkıntıların bazılarını ben de yasıyorum ben de kendi dengim olan kadrolularla eş maaşı ve haklarımı alamıyorum . Bugün pembe bir tablo çizip yarın hayal kırıklıgına ugramayı ben ister miyim dersiniz? Hiçbir partiyi de tutmuyorum tutulacak bi parti görmüyorum çünkü. Ben izlediğim haberler, yaptıgım araştırmalar, konuştugum kişiler vs.. doğrultusunda konuşuyorum fikrime katılmayanlar katılmıyorum desin geçsin. bahtibelirsiz gibi aşağılıklar siyaset yapmaya devam etsin 10 yıldır alamadıgı kadroyu belki alırlar.

ilkers1983, 7 yıl önce

Gülperi hanım şöyle düşünün.. Hani diyorsunuz ya oyalanmıyoruz... Öyleyse şu soruma bir cevap verin...

- Hani şu dün gece anayasa komisyonundan geçen ve 80 milyonu ilgilendiren maddeler mi daha çok üstünde durulması ve planlı olarak çalışılması gereken bir konu yoksa sadece 720 bin taşeronu ilgilendiren Taşeron Yasası mı daha çok üstünde durulması ve çalışılması gereken konu?

Ben senin yerine cevap vereyim. Tabii ki Anayasa Değişikliği, daha elzem, daha önemli ve üstünde dikkatlice durulması, çalışılması gereken bir konu... Peki bu çalışma sadece 2 ay üstünde durularak komisyona geldiyse ve jet hızıyla geçtiyse daha önemsiz bir konu olan ve Anayasa Değişikliğ'nden daha basit bir konu olan Taşeron Yasası neden 1 senedir komisyona gelmiyor?

Sence bu oyalama değilde nedir?

30 Aralık 2016 15:00

kardeşim geciktiğini herrkes kabul ediyor .. sadece gülperiye göre bu iş er geç olacak ha 2017 başı ha ortası ha sonu ama olaacak ve ona küfür eden dümbük varya pezevek o pezeveğe göre hiç yapılmaylacak fark bu .. bu düşünceleri açıklamak ne akp trollüğüyle suçlanılacak bişey nede karşıtlığı.. ya bırakın şu amına kodumun partizanlığını herkes kızgın ak partiye geciktği için .. illa her yorumumuzda akpye küfürlemi başlayalım bunumu istiyorsunuz .. bunu yazmayınca bazı arkadaşlar rahatsız oluyor .. gülperi çok güzel yazmışın 1 gram yok onda delikanlılık..adamda değil insanda değl

Toplam 80 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi