Editörler : crops35
31 Aralık 2016 06:36

Yardimci olur musunuz ?

merhabalar. ben lise tibbi sekreterlik mezunuyum. kpssye ortaogretimden girdim. suan universite 2 yillik tibbi dokumantasyon ve sekreterlik okuyorum. sorum sudur ben unide mezun olursam ortaogretim sinavim bosa mi gider? tercih yapamaz miyim yardimci olur musunuz? cok sevinirim

slymntgc
Aday Memur
31 Aralık 2016 10:37

ben de benzer durumday?m fakat bu konuda farkl? bilgiler ald?m. bi ösym bürosunda sordum ve yapamazs?n dediler, kpss rehber ö?retmenine sordum yapabilirsin dedi, burda forumda sordum lisans kpssye girmedi?in sürece yapabilirsin dediler, az önce de ösym ça?r? merkezini arad?m ve lisans kpss ye girsem de girmesem de tercih yapabilece?imi, puanimin yanmayaca??n? söylediler. böylesine farkl? bilgiler varken, ösym bile farkl? bilgiler veriyorken hangisine itimat edece?imi ?a??rd?m

razorovics
Kapalı
01 Ocak 2017 18:12

Konuyu İzah Edeyim. Öncelikle Kpss-Ortaöğretim Sınavına Girdiyseniz Sadece Ortaöğretim Alanından Tercih Yapabilirsiniz Yani Düz Lise Mezunu İseniz Ona Göre Meslek Lisesi Mezunu İseniz Ona Göre Tercih Yapabilirsiniz. Bunun Dışında Önlisans İle Kpss-Onlisans Sınavına Girmeden Tercihte Bulunamazsınız. Dolayısıyla Mesleğinizin Dışında Bir Yere Bilerek İsteyerek Tercih Yapar ve Atanırsanız (Sistem Ayırt Etmiyor Malesef) Birdaha Kpss Sınavına Kadar Tercih Yapamazsınız.

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi