Editörler : "eskiyara"Pangaea
31 Aralık 2016 14:48

Müdürün böyle bir hakkı var mı?

Müdürün, ücretli öğretmeni okulda tutmak için kadrolu öğretmene 30 saat ders (öğretmenin istemesine rağmen) vermeyip 21 saat ders verme hakkı var mıdır?

oldu wala:)
Genel Müdür
01 Ocak 2017 01:01

normalde müdürün yaptığı etik değil..yani branşın kadrolu öğretmeni dururken ücretliye dersin verilmesi doğru değil..lakin müdür okulun işleyişinden birinci derecede sorumlu olduğu için ders programı konusunda itiraz etme durumunuz olsa bile haklı çıkabileceğinizi söylemek mümkün değil..

ulubahtli
Kapalı
01 Ocak 2017 01:04

tabi burda zumrenizdeki diger kadrolu ogretmenlere verilen ders saati akabinde de sozlesmelilere verilen ders saatlari goz onunde bulumdurularak bi huk de bulunulabilir.. lakin sunu soyleyeym amirlerin maiyetindeki memurlara karsi adaletle hukm etmesi gerekir aksi taktirde sikayet edilen amirler silsile sekilde atlanmak suretiyle haklarnda gerekli islemler yapilabilir

BiyoIoji.2000
Yasaklı
01 Ocak 2017 01:43

Sizin okuldaki durumu tam olarak bilmemekle beraber benzer durum bizde var.

Ama müdürü haklı buluyorum çünkü bizdeki durumda ücretli öğretmen gönderilirse bazı dersler boş geçecek, kimse de fazlalık derslere fahri girmek istemediğine göre bir ucretliyi elinde tutmak istiyor. 30 saat olmadıktan sonra ücretli öğretmen gelmeyeceğine göre bazı branşlarda ister istemez öğretmen tam ek dersten olacak.

01 Ocak 2017 11:55

Ücretli öğretmeni dahil etmediğimiz zaman herkese 27-30 saat arasında ders saati düşüyor. (Açıkta ders kalmıyor) Ücretli öğretmeni de kattığımızda 21 en fazla 23 saat ders düşüyor. Ben kendi dersimin ücretliye verilmesini istemiyorum. Sözlü olarak dile getirdim ama pek işe yaramadı. Okula dilekçe verebilir miyim 30 saate girmek istiyorum diye. Eğer okuldan yine cevap alamazsam ilçeye dikelçe versem bir sonuç elde edebilir miyim?

sudansebepler06
Aday Memur
01 Ocak 2017 14:25

Diğer zümreleriniz 27-30 saatlik program istemiyor Heralde ..siz Müdürünüze verin dilekçe sonuçalmazsanız ilçeden kesin bir cevap alırsınız

Egt.Uzmanı
Daire Başkanı
01 Ocak 2017 15:18

Hayırdır, bu ne kin ve nefret ya? Ne alıp veremediğiniz var bir gariban ücretli öğretmenden?

Bence sorun, sizin ne para aşkınızdan, ne de ders ve eğitim aşkınızdan..

Sorun, o ücretli görev yapan öğretmenle ilgili şahsi problem gibi gözüküyor.

Gözünüz 30 saate tamamladığınızda alacağınız para ile doyacak mı?

Şu yazılanları okuyunca, hala milli eğitimde nasıl kişiler öğretmenlik yapıyor diye şaşırıyorum. Bazen haberlere çıkıyor gerçi...

*İzmir_Türkçe*, 7 yıl önce

Ücretli öğretmeni dahil etmediğimiz zaman herkese 27-30 saat arasında ders saati düşüyor. (Açıkta ders kalmıyor) Ücretli öğretmeni de kattığımızda 21 en fazla 23 saat ders düşüyor. Ben kendi dersimin ücretliye verilmesini istemiyorum. Sözlü olarak dile getirdim ama pek işe yaramadı. Okula dilekçe verebilir miyim 30 saate girmek istiyorum diye. Eğer okuldan yine cevap alamazsam ilçeye dikelçe versem bir sonuç elde edebilir miyim?

sudansebepler06
Aday Memur
01 Ocak 2017 15:21

Eğitim uzmanı peki etik mi kadrolu ÖĞRETMEN dururken ekstradan ücretli ÖĞRETMEN çalıştırmak

01 Ocak 2017 20:50

Bende sizin gibi ön yargılı insanların meb de çalıştığını görünce şaşırıyorum ve üzülüyorum. Sizin yetiştirdiğiniz öğrencilere de acıyorum. Siz bunu mu öğretiyorsunuz öğrencilere bir işin aslını öğrenmeden eleştirmeyi. Gerçekten yazık.

sudansebepler06, 7 yıl önce

Eğitim uzmanı peki etik mi kadrolu ÖĞRETMEN dururken ekstradan ücretli ÖĞRETMEN çalıştırmak

sudansebepler06
Aday Memur
01 Ocak 2017 20:52

Bunun önyargısı nerede ..devlete mali yönden zarar var

01 Ocak 2017 20:54

Teşekkür ederim hocam cevabınız için.

Hak etmeyen insanlara cevap vermeye bile değmez. Onlar devleti zarara uğratmanın da etik olduğunu savunur.

01 Ocak 2017 20:56

Hocam affedersiniz yanlışlıkla sizin mesajınızı alıntı yapmışım diğer kişininkini yapacaktım.

Bunun önyargısı nerede ..devlete mali yönden zarar var

01 Ocak 2017 20:57

Bende sizin gibi ön yargılı insanların meb de çalıştığını görünce şaşırıyorum ve üzülüyorum. Sizin yetiştirdiğiniz öğrencilere de acıyorum. Siz bunu mu öğretiyorsunuz öğrencilere bir işin aslını öğrenmeden eleştirmeyi. Gerçekten yazık.

Egt.Uzmanı, 7 yıl önce

Hayırdır, bu ne kin ve nefret ya? Ne alıp veremediğiniz var bir gariban ücretli öğretmenden?

Şu yazılanları okuyunca, hala milli eğitimde nasıl kişiler öğretmenlik yapıyor diye şaşırıyorum. Bazen haberlere çıkıyor gerçi...

aydesa
Aday Memur
01 Ocak 2017 21:34

Hayır yapacaksak isteğimizle yaparız. Ücretli kazansın diye kimse kazancını vermek zorunda değil.Hak dahilinde konuşan kişiyi eleştirmek kimsenin hakkı değil bu ülke hukuk ülkesi.Herkes kendi iyi niyetini sorgulasın sonra başkasına sataşsın.

Egt.Uzmanı, 7 yıl önce

Selam et
Aday Memur
02 Ocak 2017 00:19

Ücretli öğretmen para kazanacak diye branşımızın işini uzman olmayan kişi mi yapsın?

SorunCevaplayıN
Genel Müdür
02 Ocak 2017 13:08

Eğitim uzmanı insanların durumunu bilmeden yorum yapmasak iyi olur aç gozluluk veya baska birsey hak kadrosunun sonuç olarak istiyorsa alir

Egt.Uzmanı
Daire Başkanı
02 Ocak 2017 20:29

Türkçe öğretmeniymişsiniz.

Size "Bende" değil "Ben de" diye yazılır diyorum ve başka birşey demiyorum...

02 Ocak 2017 21:07

Evet "birşey" diyemezsiniz çünkü "bir şey" ayrı yazılır.

Egt.Uzmanı, 7 yıl önce

Türkçe öğretmeniymişsiniz.

Size "Bende" değil "Ben de" diye yazılır diyorum ve başka birşey demiyorum...

Egt.Uzmanı
Daire Başkanı
03 Ocak 2017 17:16

Öğrenmişsin. Çalışınca oluyor demek ki.

Evet "birşey" diyemezsiniz çünkü "bir şey" ayrı yazılır.

varolhasan
Memur
03 Ocak 2017 23:31

genel işleyişin sağlıklı olması ve gereklilik durumunda müdürün böyle bir hakkı var

03 Ocak 2017 23:59

Öncelikle kadrolu öğretmene sorulmaz mı kaç saat derse girmek istediği?

varolhasan, 7 yıl önce

genel işleyişin sağlıklı olması ve gereklilik durumunda müdürün böyle bir hakkı var

Toplam 63 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi