Editörler : crops35
03 Ocak 2017 08:28

2 tane engelli memurun keyfi olsun diye ; her yıl 20,000 engelli memur adayı mağdur ediliyor !!!

2 tane engelli memurun keyfi olsun diye ; her yıl 20,000 engelli memur adayı mağdur ediliyor !!!

uyur-gezer
Müsteşar Yardımcısı
03 Ocak 2017 08:30

ÖZÜRLÜLERİN DEVLET MEMURLUĞUNA ALINMA ŞARTLARI İLE YAPILACAK YARIŞMA SINAVLARI

HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1- 20/8/2004 tarihli ve 2004/7754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı

ile yürürlüğe konulan Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları

ile Yapılacak Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmeliğin 2 nci maddesinde yer alan "ilk defa" ibaresi ile

4 üncü ve 6 ncı maddelerinde yer alan "İlk defa" ibareleri madde metinlerinden çıkartılmıştır.

---------------------------------------

Resmî Gazete (3 Eylül 2010 tarihli )http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2010/09/20100903-3.htm

uyur-gezer
Müsteşar Yardımcısı
03 Ocak 2017 08:36

bu düzenleme olduğu zaman memurlar.ne forumuna defalarca defa forum üyeleri şikayet yazdı ama memurlar.net takipçilerinin büyük çoğunluğu memur adayı değilde kamuda çalışan engelli memur oldukları için forumlarda açılan konuları geyik muhabbetine çevirdiler !

özetle bu haber resmi gazete referanslı bir haberdir !

kamu oyundaki mağduriyetin bilinmesi ve daha bilinçli bir toplum olmak için

bu haberin tüm medya gruplarında paylaşılması için !

google üzerinden ; haber ajansı mail üzerinde haber yapan tüm irili ufaklı tüm ajanslara mail atalım arkadaşlar !

bunun için google arama linki veriyorum !

bu arada ben mail atmıyorum ; siz mail atın diye ben mail atmıyorum !

ya herkes üzerine düşeni yapar yada 120 bin kadro ilanı hiç bir zaman olmayacak ama siz yinede bir umutla bekleyin

uyur-gezer
Müsteşar Yardımcısı
03 Ocak 2017 08:37

uyur-gezer, 7 yıl önce

bu düzenleme olduğu zaman memurlar.ne forumuna defalarca defa forum üyeleri şikayet yazdı ama memurlar.net takipçilerinin büyük çoğunluğu memur adayı değilde kamuda çalışan engelli memur oldukları için forumlarda açılan konuları geyik muhabbetine çevirdiler !

özetle bu haber resmi gazete referanslı bir haberdir !

kamu oyundaki mağduriyetin bilinmesi ve daha bilinçli bir toplum olmak için

bu haberin tüm medya gruplarında paylaşılması için !

google üzerinden ; haber ajansı mail üzerinde haber yapan tüm irili ufaklı tüm ajanslara mail atalım arkadaşlar !

bunun için google arama linki veriyorum !

bu arada ben mail atmıyorum ; siz mail atın diye ben mail atmıyorum !

ya herkes üzerine düşeni yapar yada 120 bin kadro ilanı hiç bir zaman olmayacak ama siz yinede bir umutla bekleyin

uyur-gezer
Müsteşar Yardımcısı
03 Ocak 2017 09:26

bu arada bu durumun mağduru olduğunun bile farkında olamayan arkadaşlar var ! lütfen bu konuya +1 verin ki !

bu kadar insan yanılıyor olamaz anlamında herkes burada yazanların gerçek olduğunu bir kez daha iyi kavrasın !

uyur-gezer
Müsteşar Yardımcısı
05 Ocak 2017 13:32

herkes uyusun uyumaya devam etsin kimsenin hakkını aramak gibi bir talebi yok zaten !

uyeadinizz
Aday Memur
06 Ocak 2017 15:52

kardeş ilk defa şartı kaldırılınca defalarca ekpss girilebiliyor bu durumdan mı rahatsızsın doğru mu anladım ?

ömer4553
Memur
06 Ocak 2017 17:44

Arkadaşlar ben bu haberi sizin gösterdiğiniz adreste bulamadım tam adres alabilir miyiz.

ömer4553
Memur
07 Ocak 2017 00:58

Aynı hizmet sınıfından tercih yapamaz maddesi 14. Madde memurlar bu madde değişmeden atananlar atansalar dahi atamaları yapılmayacak diyor. 4 ve 6. Maddede ne var anlamadim. Verdiğiniz adreste ilk defa ibaresi kaldırıldı diyor. Bu ne ile ilgili anlamadim.

uyur-gezer
Müsteşar Yardımcısı
07 Ocak 2017 09:47

spor olsun diye mi giriliyor ! ?

millet boşunamı keyfine mi her sınav için 50 TL veriyor !

kendi menfaatinize göre yorumlayın !

zaten memur sunuz ! oradan buraya zıplayın !

uyeadinizz, 7 yıl önce

kardeş ilk defa şartı kaldırılınca defalarca ekpss girilebiliyor bu durumdan mı rahatsızsın doğru mu anladım ?

uyur-gezer
Müsteşar Yardımcısı
07 Ocak 2017 09:49

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2010/09/20100903-3.htm

birde yedek google cache linki !

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:http%3A%2F%2Fwww.resmigazete.gov.tr%2Feskiler%2F2010%2F09%2F20100903-3.htm

özürlü ibaresi engelli ile değiştir !

ille ekpss diye bakmayın çünkü ekpss mevzuatının belkemiği bu !

ömer4553, 7 yıl önce

Arkadaşlar ben bu haberi sizin gösterdiğiniz adreste bulamadım tam adres alabilir miyiz.

uyur-gezer
Müsteşar Yardımcısı
07 Ocak 2017 09:51

en büyük değişiklik bu kanunla başladı !

daha sonrada değişiklikler oldu !

ama en büyük zararı engellilere !

ilk defa memur ibaresinin kalkması zarar verdi !

ömer4553, 7 yıl önce

Aynı hizmet sınıfından tercih yapamaz maddesi 14. Madde memurlar bu madde değişmeden atananlar atansalar dahi atamaları yapılmayacak diyor. 4 ve 6. Maddede ne var anlamadim. Verdiğiniz adreste ilk defa ibaresi kaldırıldı diyor. Bu ne ile ilgili anlamadim.

ömer4553
Memur
07 Ocak 2017 19:37

yaw memur olan zaten memur olarak atanamıyor sen ne anlatmaya çalışıyorsun ilk defa ibaresi kalksa nolur kalkmazsa nolur niye milletin kafasını karıştırıyon.resmi gazete yazısı varmı elinde yok.ayrıca ilk defa ibaresi kalksa nolur 14.madde de diyorki genel idare hizmeti sınıfında olan biri aynı sınıftan tercih yapamaz diyor sınava da girse bir şey olmaz.ben haklıyı haksızı savunmuyorum ama yönetmelikte bu var.bence yanlış anlama ama milletin kafasını karıştırma...iyi akşamlar.

uyur-gezer
Müsteşar Yardımcısı
08 Ocak 2017 07:58

ilk defa memur olacaklar bu sınava girebilir anlamındaki ilk defa ibaresi kalkınca

zaten memur olanlarda bu sınava gire bilir şeklinde metnin anlamı değişiyor

sen ve senin gibi memur olanların yer değiştirme anlamında önü açılıyor !

eğer kendisine sınavda tam güveni olan engelli engelsiz ayrımı yapılmayan KPSS ye girer yer değiştire bilir !

ama yok eski adıyla ÖMSS yeni adıyla EKPSS denilen arka kapıdan ; gir çık gir çık !

birde yazı varmı diye soruyorsun ! arkadaş !

link basmıyor mu !? yoksa görme engelli bir kardeşimiz misin !?

al tekrar veriyorum !

Resmî Gazete (3 Eylül 2010 tarihli )http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2010/09/20100903-3.htm

biri allah rızası için şu linkin çalışıp çalışmadığını test edip ; polemiğe girmeden evet link çalışıyor veya çalışmıyor dersin bi !

ömer4553, 7 yıl önce

yaw memur olan zaten memur olarak atanamıyor sen ne anlatmaya çalışıyorsun ilk defa ibaresi kalksa nolur kalkmazsa nolur niye milletin kafasını karıştırıyon.resmi gazete yazısı varmı elinde yok.ayrıca ilk defa ibaresi kalksa nolur 14.madde de diyorki genel idare hizmeti sınıfında olan biri aynı sınıftan tercih yapamaz diyor sınava da girse bir şey olmaz.ben haklıyı haksızı savunmuyorum ama yönetmelikte bu var.bence yanlış anlama ama milletin kafasını karıştırma...iyi akşamlar.

uyur-gezer
Müsteşar Yardımcısı
08 Ocak 2017 08:01

yaw zaten adam hizmetli den girmiş sonra masa başı istiyor !

bu şekilde önce hizmetli olarak kazanan sonra memur oluyor

özetle !

bu yıl hizmetli olan 10,000 kişi bir sonrakinden tekrar sınavla memur olarak atanıyor

ne oldu 10,000 kadro yer değiştirdi !

ve sonuç ! ? alımların sonucu şimdiden belli !

kadroların %60 ı zaten daha önce sınavı kazananların tekrar sınavı kazanması ile sonuçlandı !

gir kardeşim KPSS ye onunla memur ol !

ama yok ! ekpss soruları daha kolay dimi !

özetle durum :

ömer4553, 7 yıl önce

sahinbaba
Genel Müdür
17 Ocak 2017 13:02

hizmetli kadrtosunda çalışan birisi

paşa paşa aslanlar gibi hakkıyla yeniden sınava girip VHKİ yazabilir..

ya da VHKİ kadrosunda çalışan birisi

istediği gibi TH sınıfı kadroları yazabilir..

uyur-gezer
Müsteşar Yardımcısı
18 Ocak 2017 09:07

hacı sistem size seçenek sunuyor ya !

işte bu sistemi bu şekil kuranlar yüzünden !

anladın mı !? seçimler bir gelsin ! başkanlık maşkanlık yok kardeşim !

RED vereceğiz ( NOKTA )

sahinbaba, 7 yıl önce

hizmetli kadrtosunda çalışan birisi

paşa paşa aslanlar gibi hakkıyla yeniden sınava girip VHKİ yazabilir..

ya da VHKİ kadrosunda çalışan birisi

istediği gibi TH sınıfı kadroları yazabilir..

sahinbaba
Genel Müdür
18 Ocak 2017 10:54

evladım ergen misin sen..

evet hayır yeri mi burası..

o senin kendi kararın..

kimse sana evet ver hayır ver diyemez...

ne alakası var..

eğitim yolu daima açıktır..

o zaman kurum içi yükselme de haksızlık...

her yıl kpss den ekpss den daha fazla kurum içi görevde yükselme yapılıyo..

o zaman o da olmasın..

düz memur görevde yükselme ile torpilini bulup mühendis tekniker sayman müdür oluyo...

uyur-gezer, 7 yıl önce

hacı sistem size seçenek sunuyor ya !

işte bu sistemi bu şekil kuranlar yüzünden !

anladın mı !? seçimler bir gelsin ! başkanlık maşkanlık yok kardeşim !

RED vereceğiz ( NOKTA )

sahinbaba
Genel Müdür
18 Ocak 2017 10:58

eğitim yolu daima açıktır arkadaşlar.

böyle kamu idaresini bilmeyen insanlara aldanmayın..

sürekli okuyun..

kendinizi geliştirin..

hizmetli iseniz yetinmeyin... memur olun... memur olduktan sonra yetinmeyin.. gidin üni okuyun.. sertifikalar alın..

bu ülkenin kalifiyeli insanlara ihtiyacı var...

olduyğu gibi yerinde sayan heriflere kadınlara ihtiyacı yok bu ülkenin.

daima eğitimden kopmayın..

mühendislik okuyun. teknikerlik okuyun.. sosyoloji psikoloji felsefe okuyun..

görevde yükselin. amir olun müdür olun.. başkan olun..

sahinbaba
Genel Müdür
18 Ocak 2017 11:00

hakikaten de uyuyup gezen bu arkadaşımız.

kamunun mantığını anlamamış..

bellki ki her kpss ekpss ygs sınavında en dip puanları alıyo..

85 90 aldın da devlet mi seni atamadı..

ya da çeşitli üni blümleri okudun da.. devlet mi izin vermedi..

sen de atan.. sen de üni oku.. sen de kendisi geliştir...

tutan mı var..

eğitim yolu daima açıktır..

uyur-gezer
Müsteşar Yardımcısı
19 Ocak 2017 13:15

E-KPSS alımlarında önce referandum olacak !

ama referandum sonrası E-KPSS alımlar sadece yer değiştirmek isteyen memurların atamaları olacak !

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi