Editörler : F16 Gökçen
03 Ocak 2017 22:13

Yüksek Lisans için Askerlik Tecili

Arkadaşlar merhaba. 2017 eylül ayında yüksek lisansa başlamayı düşünüyorum fakat askerlik tecilim 09/06/2017 tarihinde sona eriyor. Bu durumda ne yapmam gerekir? Üniversiteler yüksek lisans kayıtlarında askerlik tecili istiyorlar bu bağlamda kaç sene tecil olması yeterlidir?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

warrior1
Memur
12 Ocak 2017 12:12

aslında tam tersi askerlik tecili için yüksek lisans değil miydi?

yani askerlik tecili bitenler tekrar tecil etmek için yüksek lisansa kaydolmuyorlar mıydı?

sivassi
Aday Memur
13 Ocak 2017 09:08

dostum bugün askerlik şubeye gittim benim belgede de 9.8.2016 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden sakınca yoktur yazıyor. neyse,hangi tarihe kadar yüksek lisans başvurusu yapsam tecil edersiniz?, diye sordum. 9.8.2016 ya kadar bana en azından yüksek lisansı kazandı belgesi getirmen gerek o zaman sana 3 ay daha tecil hakkı verilir bu sürede kesin kayıt yaptırırsın ve 3 yıl tecil olur(öğrenime devam ettiğin takdirde.) dedi.

memura, başvurmak istediğim üniversitenin mülakat sonuçlarını açıklama tarihi 28 Ağustos olarak görünüyor. bakaya kalsam tecil ettirebilir miyim?, dedim. memur,hayır bakaya kaldığın zaman hiçbir şekilde tecil ettiremezsin yüksek lisans bi işe yaramaz tecil için dedi.yani "askerlik işlemleri yönünden sakınca yoktur" tarihin ne ise o tarihe kadar yüksek lisansa kabul edildin edildin. benim memurdan aldığım bilgi net olarak bu. umarım yardımcı olur.

-- alıntıdır. -- forumların birinde gördüm.

sana tavsiyem askerlik şubesine gidip sorman en net bilgiyi oradan alırsın.

warrior1
Memur
13 Ocak 2017 19:34

ben iki gündür bunun tam tersi şeyler duyuyorum. eğer kesin ve net olarak böyleyse yandık

bu nasıl iş.......

sivassi, 7 yıl önce

dostum bugün askerlik şubeye gittim benim belgede de 9.8.2016 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden sakınca yoktur yazıyor. neyse,hangi tarihe kadar yüksek lisans başvurusu yapsam tecil edersiniz?, diye sordum. 9.8.2016 ya kadar bana en azından yüksek lisansı kazandı belgesi getirmen gerek o zaman sana 3 ay daha tecil hakkı verilir bu sürede kesin kayıt yaptırırsın ve 3 yıl tecil olur(öğrenime devam ettiğin takdirde.) dedi.

memura, başvurmak istediğim üniversitenin mülakat sonuçlarını açıklama tarihi 28 Ağustos olarak görünüyor. bakaya kalsam tecil ettirebilir miyim?, dedim. memur,hayır bakaya kaldığın zaman hiçbir şekilde tecil ettiremezsin yüksek lisans bi işe yaramaz tecil için dedi.yani "askerlik işlemleri yönünden sakınca yoktur" tarihin ne ise o tarihe kadar yüksek lisansa kabul edildin edildin. benim memurdan aldığım bilgi net olarak bu. umarım yardımcı olur.

-- alıntıdır. -- forumların birinde gördüm.

sana tavsiyem askerlik şubesine gidip sorman en net bilgiyi oradan alırsın.

zaza1990
Kapalı
15 Ocak 2017 17:50

ARKADAŞIN DEDİĞİ GİBİ O TARİHE KADAR HALLETMEN GEREK YOKSA BAKAYA KALIRSIN YÜKSEK LİSANS BİR İŞE YARAMAZ.AMA ASKERLİK ŞUBESİNE YİNEDE GİT SOR.

ozgurturkmen5252
Aday Memur
25 Ocak 2017 09:44

Yüksek lisans? kazand? diye belge mi var arkada? ales puan?ndanm? bahsediyolar acaba . benim tecilim haziran 2017 de bitiyor s?nav may?sta o arada kay?t yapt?ramam zaten en az 3 ay gerek
Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi