Editörler : swat3410
«313233343536373839404142»

gazi_reis0606
Aday Memur
20 Şubat 2017 14:22

Devrem yazi gelmis derken hala daha bir belirsizlik var ayrica onceden giden ogrtmenler var 6 ay yapiyorlar beklemek en mantiklisi bence en azindan komisyonu gormek lazim

Mehmet2016000, 7 yıl önce

Askerlik şubesinden geldim. E devlette en yakın askerlik şubesine gidin yazıyordu. Yoklama kaçağı görünüyormuşum. Yoklama yaptırırsan mayısta 12 ay er olarak yapacaksın denildi lisans falan önemli değil yazı gelmiş . Kayıt yaptırmadım her gbt ye düştüğümde 112 lira para cezası uygulanacak. Her seferinde ikiyi katlanacak. askere zorla götürme olayı eskide kalmış kanunen böyle olmuyormuş artık askerlik kanununda yapılan değişiklikle. Para cezasıda GBT ye her takıldığında uygulanacak. Ben kararsızım bu şekilde mi devam etmeliyim komisyon kararları vs beklemeli miyim sonuçta masumum fetö ile irtibatım olmadı yoksa askere gidip önüme mi bakmalıyım :-(

recon137
Yasaklı
20 Şubat 2017 14:25

Lisans falan önemli degil mi:)))) bence de degil, ipini sallayan lisansli oluyor zaten, diploma vermesinler de gerekte yok, okumayalimda, mülakatta eleniyok, hatta askerde ölüp gitsek intihar derler, yoksa iki yasindaki fetöcü cocuklarimiz sehit maasiyla büyür.

Askerlik şubesinden geldim. E devlette en yakın askerlik şubesine gidin yazıyordu. Yoklama kaçağı görünüyormuşum. Yoklama yaptırırsan mayısta 12 ay er olarak yapacaksın denildi lisans falan önemli değil yazı gelmiş . Kayıt yaptırmadım her gbt ye düştüğümde 112 lira para cezası uygulanacak. Her seferinde ikiyi katlanacak. askere zorla götürme olayı eskide kalmış kanunen böyle olmuyormuş artık askerlik kanununda yapılan değişiklikle. Para cezasıda GBT ye her takıldığında uygulanacak. Ben kararsızım bu şekilde mi devam etmeliyim komisyon kararları vs beklemeli miyim sonuçta masumum fetö ile irtibatım olmadı yoksa askere gidip önüme mi bakmalıyım :-(

kdky_pol_34
Aday Memur
20 Şubat 2017 15:51

Devrek çok sagol sayende necmettin erbakana başvurum kabul edildi

hamer1905, 7 yıl önce

Arkadaşlar askerlik tecili için yüksek lisans olarak necmettin erbakan üni var bugun başvurunun son günü bilginiz olsun. 1.5 yıllık ücreti 3900 lira. Bide onumuzdeki hafta selçuk uni var oda 1.5 yıllık ücreti 4000 tl civarı isteyen ark bi baksın

Aceleci45
Şef
20 Şubat 2017 16:13

Ne zaman basvurmustun devrem

kdky_pol_34, 7 yıl önce

Devrek çok sagol sayende necmettin erbakana başvurum kabul edildi

20 Şubat 2017 16:24

Devrem şimdi baktım bende necmettin erbakana işletme bölümüne kabul edilmişim. Askerlik durum belgesini polis erteleme yazarken e devletten çıkartmıştım bu yeterli olur mu kayıtta yoksa askerlik şubesinden mi çıkartmamız gerek askerlik şubesinde yoklama kaçağı görünüyorum güncel olan bu :-)

polis51
Memur
20 Şubat 2017 17:29

Arkadaslar ben de yerlesmisim necmettin erbakana 2 sorum var yardimci olursaniz.

1 . ben konya ili disindan basvurdum ders devam durumu nedir

2. Basvuru esnasindaki ciktiyi alamadim telefondan basvurmustum bunu nasil alicaz.

Devrem şimdi baktım bende necmettin erbakana işletme bölümüne kabul edilmişim. Askerlik durum belgesini polis erteleme yazarken e devletten çıkartmıştım bu yeterli olur mu kayıtta yoksa askerlik şubesinden mi çıkartmamız gerek askerlik şubesinde yoklama kaçağı görünüyorum güncel olan bu :-)

20 Şubat 2017 19:03

Devam zorunluluğunu bilmiyorum çıktıyı bende alamadım ama telefonda ekran görüntüsü almıştım

polis51, 7 yıl önce

Arkadaslar ben de yerlesmisim necmettin erbakana 2 sorum var yardimci olursaniz.

1 . ben konya ili disindan basvurdum ders devam durumu nedir

2. Basvuru esnasindaki ciktiyi alamadim telefondan basvurmustum bunu nasil alicaz.

Aceleci45
Şef
20 Şubat 2017 19:06

Ben 17 şubatta telefonla görüştüm bitti denilmişti nasip değilmiş napalım

polis51
Memur
20 Şubat 2017 19:21

Bende ayin 17 sinde saat 23.45 de basvurdum ciktiyida alamadim bilmiyom ne olacak cikti sorun olabilir.

Aceleci45, 7 yıl önce

Ben 17 şubatta telefonla görüştüm bitti denilmişti nasip değilmiş napalım

kdky_pol_34
Aday Memur
20 Şubat 2017 19:28

Arkadaşlar çıktı almak için tekrardan online başvuru sayfasına giriş yaparak alabilirsiniz.Şifre meil adresinizde mevcuttur.Bende il dışında başvuru yapıyorum devam zorunluluğunu bilmiyorum lakin varsa yapacak birşey yok askerliği erteletsinler en fazla kaydimiz silinir.askerlik durum belgesi polis erteleme yazan arkadaş şubeden işlemleri başlatıp durum belgesi alıp gondersen daha garanti olur nasıl olsa unv tecil ettirecek

polis51
Memur
20 Şubat 2017 19:55

Ozeline bakarmisin

kdky_pol_34, 7 yıl önce

Arkadaşlar çıktı almak için tekrardan online başvuru sayfasına giriş yaparak alabilirsiniz.Şifre meil adresinizde mevcuttur.Bende il dışında başvuru yapıyorum devam zorunluluğunu bilmiyorum lakin varsa yapacak birşey yok askerliği erteletsinler en fazla kaydimiz silinir.askerlik durum belgesi polis erteleme yazan arkadaş şubeden işlemleri başlatıp durum belgesi alıp gondersen daha garanti olur nasıl olsa unv tecil ettirecek

Sevinçören
Aday Memur
20 Şubat 2017 21:43

basvurabilecegimiz baska uni var mi yuksek lisans icin

YF1622
Kapalı
20 Şubat 2017 22:37

Eşim Atatürk üniversitesinde yüksek lisans yapıyordu 16kasım açık 22kasım ihraç. 13 Şubat'ta üniversiteye yazı gelmiş eşim için YÖK disiplin Yönetmeliği'nin 9.maddesinin a bendi gereği öğrencilikten çıkarılma cezası verilmiştir şeklinde. O maddede mahkeme kararı ile terör örgütü üyeliği vb durumu tespit edilmiş şeklinde bi madde. Henüz mahkeme kararı yok khk mahkeme kararı mısayılıyor ve asıl diyeceğim üniversitede kimseye bahsetmeyin direk adınızı veriyorlar. Eşimin danışman hocası biliyordu durumu çünkü adını verdiğini de itiraf etti

sevsenko55
Aday Memur
22 Şubat 2017 16:52

Sa kaderdaslarm askerlik ile ilgili net bilgisi olan varmi? Son durum nedir???e Benmde askerlik durumu değişmiş e devletten baktım da, erteleme nedeni yoklamaya tabi yazıyo ancak yukarda da 04.02.2018 tarihine kadar askerlik yönünden bir sakıncası yoktur yazıyo bu ne demek acaba? Bu durumda olup subeye giden varmi, benm ne yapmam gerekiyor? Bide netlik varmi, 6 ay 12 ay??? Şimdiden cevap veren vermeyen herkesten Allah razı olsun.. Bu arada 6 ocak ihraç, 7.donem pmyo

065458
Aday Memur
23 Şubat 2017 01:19

Arkadaşlar iyi geceler...Dün askerlikle ilgili olarak ask şubesine gittim ve yaklaşık yarım saat aklımdaki bütün soruları sorma imkanım oldu....ASKERLİK SUBELERİNE MİLLİ SAVUNMA BAKANLİGİNDAN NET BİR YAZİ GİTMEDİGİ İCİN VARSİYİMLAR UZERİNE KONUSTUK YAZACAKLARİM NET BİLGİ DEGİLDİR MEDYADAN DUYULANLARLA HARMANLANİP ORTAK BİR DEĞERLENDİRME YAPMA İMKANI BULDUK...Öncelikle konuştuğum kişi bir yarbaydi.Askere alımlarda 4 yıllık ünv mezunlarının tamamı YEDEK SUBAY ADAY ADAYİ olarak belirtilip diyelim ki 2000asker var ve askeriye için ihtiyaç 100kisi bu kişiler uzun dönem diğerleri yine Yedek subay statüsünde kısa dönem yaptırılır denildi.Yedek subay içinde şartlar var sicilinin temiz olması vs vs denildi.Suanda memuriyetten cikartilanlarinda dosyalarında memuriyetten çıkartıldı diye yazması nedeniyle kısa dönem şartına uygun olmaması nedeniyle MUHTEMELEN UZUN DONEM YAPTİRACKALAR VE OZEL BİR KATAGORİDE DEGERLENDİRİLECEK DENİLDİ VE HATTA ASKERE GİDECEK OLANLARIN TAMAMİNİ DA BİR YERDE TOPARLAYİP ORDA YAPTİRİLABİLİR DENİLDİ.Bende uzun dönem mantıksız vs desemde AGALAR ne derse o olur gibi ir yaklaşımda bulundu.Bende hakkımda ne adlı nede idari yönden bir işlem gördüm muhtemelen komisyonda geri doneviliriz deyince Eğer askerdeyken haklılığını ortaya çıktığında yarim keser geri dönersin yoksa hepsini yaparsın vs dedi.bende mahkeme aşamasında olduğumuzu belirtir bir dilekçe ile basvursam erteleme olmaz mı dedim BELKİ DİKKATE ALİRLAR DEDİ AMA BELKİ KELİMESİNDEN ANLASİLDİ UZERE BOSA VE RME DER GİBİYDİ.CUNKU SİZİN SUDANLI RESMİYETTE DURUMUNUZ ŞÜPHELİ O NEDENLE İHARC GORDU DENİLİYOR O NEDENLE RESMİYETEKİ DURUMUNUZ BAZ ALİNİR DEDİ VE 31 MARTA KADAR BAŞVURU YAPILMA SİNİ YAPİLMAMA DURUMUNDA 1 NİSANDA YOKLAMA KACAGİ OLARAK HAKKİMİZDA ARAMA ÇIKARTILACAĞI İYİ VE İDARİ PARA CEZASİ KESİLECEGİNİ BELİRTTİLER... YANİ İSLEMLERİ 31 MARTA KADAR YAPTIRMAK GEREKİYORMUS EĞER YAPİLMA DURUMUNDA MAYIS AYİNDA ASKERE ALİNAAGİ VS SÖYLENDİ....BENDE oradan çıkıp avukatimin yanına gittim ve uUn dönemden bahsettiklerini vs söyledim kahkaha attı ve bunlar ne yapmaya çalışıyor hukuksuzluklar diz boyu anlamadım gitti dedi.Askerlik şubesine de resmi bir yazı nisan ayında ulasacakmis onlarda ona göre planlama vs yapacakmış bu şekilde durum...Devlette eskiden kötüden olsa bir kara düzen vardı şimdi duzen nizamda kalmadı kime basvursam varsayimla konuşuyor...Allah hepimize BOL BOL SABIR VERSİN... Bizler bu darbenin sessiz kurbaniyiz çevrede kiminle konuşsak sınav sınav diyor içimden SEN NEDEN O SINAVA DAGİL OLMUYORSUN SENİ NEDEN TEGET GECTİ VU SİNAV DİYORUM VE HE HE HE DİYİP HAYATİMA BAKİYORUM YAOACAK MAGLESEF PEK BİRSEY YOK....İYİ GECELER

1716
Aday Memur
23 Şubat 2017 02:06

Sinif ve tertibat bekliyor demek

Ilk celp doneminde gidelecegi anlaminami geliyor yoksa daha sonra uygun gorulen bi tarihtede gidilme olasiligi varmi acaba?

recon137
Yasaklı
23 Şubat 2017 19:19

Sülüsü senin yerine yapiyorlar, ilk celp mayısta askerlik

1716, 7 yıl önce

Sinif ve tertibat bekliyor demek

Ilk celp doneminde gidelecegi anlaminami geliyor yoksa daha sonra uygun gorulen bi tarihtede gidilme olasiligi varmi acaba?

dilekçe.uzmanı
Genel Müdür
24 Şubat 2017 12:22

Adli-İdari konularda başvuru, itiraz ve temyiz dilekçeleri hazırlanıp

eklenmesi gereken emsal ve içtihat kararları temin edilir.

Maliyeye kayıtlı, vergisini veren ofisimizde

birçok kişiye hizmet veriyoruz.

https://www.facebook.com/safranbolu.arzuhalcilik.7

27 Şubat 2017 15:10

Arkadaşlar yoklama kaçağı görünüyorum yüksek lisans başvurusu için askerlik durum belgesi almam gerekiyor yoklama yaptırmam gerekiyormuş yoklama yaptırdığım zaman bu belgeyi alabilir miyim acil dönüş yapar mısınız

kdky_pol_34
Aday Memur
27 Şubat 2017 17:35

Aynen yoklama yaptirip durum belgesi alirsiniz arkadasimda senin durumundaydi suan 1.5 yil erteletti

Toplam 5000 mesaj
«313233343536373839404142»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi