Editörler : swat3410
«456789101112131415»

dadaloAYlu27
Aday Memur
12 Ocak 2017 13:04

arkada?lar bugün askerlik lubesine gittim durumumuzu sordum polisken ihraç oldu?umu lisans mezunu oldu?umu ve askerli?imi k?sa dönem mi uzun dönem mi yapacag?m? sordum görevli memur k?sa dönem olarak yapacag?m? söyledi may?s ay?nda transkriptini getir i?lemlerini yapt?r dedi. ?uan aç?ktan ikinci ünüversite okudu?umu ve tecil olup olmama durumunu sordu?umda; tecil olmad???n? ama yüksek lisans yaparsam tecil olaca??n? söyledi. yani askere k?sa dönem gidiyoruz kimse can?n? s?kmas?n arkada?lar hepimizin morale ihtiyac? var.

Karayagiz02
Aday Memur
12 Ocak 2017 14:48

Arkadaşlar şimdi askerlik şubesinden geldim bu işe bakan memur ile konuştum beni askerlik şubesi başkanına yönlendirdi durumumuzu sorsun malesef EGM den yazı geldiğini ve askerliğimi uzun dönem er olarak yapacağımızı söyledi ... yani kısa dönem yapamıyoruz .... en erken Mayıs ayında askere alınacağımizı söyledi ... ama yüksek lisans yapıyorsanız 35 yaşına kadar erteleme yapabiliyorsunuz .... Allah yardımcımız olsun

Karayagiz02
Aday Memur
12 Ocak 2017 15:08

Gitmeyen varsa biran evvel gitsin durumunu öğrensin...

dadaloAYlu27
Aday Memur
12 Ocak 2017 15:19

banada daha farkl? bilgi verdiler askerlik ?ubesinde bu i?e bir netlik kazand?rmak laz?m

gazi_reis0606
Aday Memur
12 Ocak 2017 15:20

karayagiz neye gore 1 yil yapacagimizi soyledimi su kanun madde falan cunku cok sacma geliyor insana bizler 4 yillik mezunuyuz ayrica yukardaki arkadsda sormus kisa donem demisler bence bu konuda tam bir bilgi yok onun icin acele etmeyelim derim

Hacı343434
Yasaklı
12 Ocak 2017 15:34

Herkes birşey diyor net bilgi alabilecek varsa yazsın!

korayefe45
Aday Memur
12 Ocak 2017 15:39

ne alakası var bizim yedk subaylıkla biz istesek de zaten yedek subay yapmazlar ki bizi. ayrıca yüz kızartıcı suç ne işlemişiz biln var mı aramızda suçunu? bu memlkette ezeldn beri 4 yıllık ister açık ister örgün bitirenler kısa dönem yapmıyor mu. o zman 1995 de adam kısa dönem yapmış askerliği yada 2004 de şu an atılmış ihraç olmuş yaşı gelmiş 38 e onu da mı geri alıp kalan 6 ayı neyse tamamlattıracaklar. kanunlar geriye yürümez diye birşey yok muydu bu ülkede ükede değil bütün dünyada...nasıl iş ya...

Karayagiz02
Aday Memur
12 Ocak 2017 17:43

Arkadaslar;

Bilgı çok nettir karışıklık yok sadece konu yeni olduğu için memur arkadaslarda bilmiyorlar ... bende sorduğum zaman memura konu hakkında bilgi sahibi olmadığını söyledi bende kendisini böyle bur durum var nasıl ogrenebilirm dedim. Beni sube başkanına yönlendirdi başkan da bana kısa dönem askerlik sizin için geçerli değil dedi.

Konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler askerlik şubesine gitsin bence.... hatta bende bakaya gözüküyor... şimdilik bu kadar ....

medline1
Kapalı
12 Ocak 2017 17:49

Tesadüf okudum....

Kamudan ihraç olanlar için 1076 sayılı kanununun 8-2 maddesi açık yazar. Yedek subay ve yedek memur hakkı kaldırılır. Neden

Yedek subaylık da memurluktan sayılır. İhraç memurluğu kaldırıyor dolaylı olarak.

Kısa dönem işlemleri de yedek subaylık ile aynı olup ihtiyaç fazlası asker sayıldığından ona da aynı işlem uygulanır.

Hacı343434, 7 yıl önce
Herkes birşey diyor net bilgi alabilecek varsa yazsın!

zivo
Daire Başkanı
12 Ocak 2017 17:49

peki yuksek lisansa simdi basvuru yaparsak erteleme alabilirmiyiz

zivo
Daire Başkanı
12 Ocak 2017 17:53

simdi biz kisa donem askerken erken terhis olmustuk gidersek uzun donem askerligin kalan kisminimi yapacaz bide onceden askerlik yaptogimizdan yuksek lisans gibi erteleme durumlari bizi kapsarmi

Karayagiz02
Aday Memur
12 Ocak 2017 18:21

Şubat ayına kadar işlemlerinizi bitirmeniz gerekiyor eğer yüksek lisans yapmak istiyorsanız üniversitelerin ilanlarını takip edin

.... http://www.memurlar.net/haber/638372/

Buradan Bakabilirsiniz

zivo, 7 yıl önce
peki yuksek lisansa simdi basvuru yaparsak erteleme alabilirmiyiz

3744
Aday Memur
12 Ocak 2017 18:49

biz kısa dönem er olarak askerlikk yapamıyormuyuz

medline1
Kapalı
12 Ocak 2017 18:59

Askerliği yapanların işi olmaz. O is bitti. Geriye dönük işlem yapılmaz.

Polis 10 yıl görev yaparsa askerlik hizmetinden muaftı. Bu sürede ihraç olan polis uzun dönem asker olacak.

korayefe45, 7 yıl önce

ne alakası var bizim yedk subaylıkla biz istesek de zaten yedek subay yapmazlar ki bizi. ayrıca yüz kızartıcı suç ne işlemişiz biln var mı aramızda suçunu? bu memlkette ezeldn beri 4 yıllık ister açık ister örgün bitirenler kısa dönem yapmıyor mu. o zman 1995 de adam kısa dönem yapmış askerliği yada 2004 de şu an atılmış ihraç olmuş yaşı gelmiş 38 e onu da mı geri alıp kalan 6 ayı neyse tamamlattıracaklar. kanunlar geriye yürümez diye birşey yok muydu bu ülkede ükede değil bütün dünyada...nasıl iş ya...

prusa16
Aday Memur
12 Ocak 2017 19:02

Arkadaşlar askerlik şubesinden bana evrak geldi. Bu evrakta yedek subay adayı olarak görünüyorum ve mayıs celbinde askere gideceğim bildirildi. Acaba bu kısa dönem uzun dönem meselesi sonradan mı belirlenecek.

Karayagiz02
Aday Memur
12 Ocak 2017 19:27

Hocam maalesef uzun dönem er olarak yapacaksınız yarın tekrardan şubeye uğra iyice öğren bence

prusa16, 7 yıl önce

Arkadaşlar askerlik şubesinden bana evrak geldi. Bu evrakta yedek subay adayı olarak görünüyorum ve mayıs celbinde askere gideceğim bildirildi. Acaba bu kısa dönem uzun dönem meselesi sonradan mı belirlenecek.

12 Ocak 2017 20:18

Arkadaslar hepimize hayirli olsun. Zor gunlar bizi bekliyor. Memurken issiz kaldik yetmedi feto cu olduk oda yetmedi iki cocuk hanim ortada ev kira 12 ay askerlik. coluk cocuk ne yer ne icer be yapariz. Allah yardimcimiz olsun.

Karayagiz02
Aday Memur
12 Ocak 2017 22:29

Guncell

VAFTIZCI KAHYA
Yasaklı
12 Ocak 2017 23:43

kafaniz harbiden guzel. 4 yillik uni mezunu kisa donem yapar,uzun donem cikarsa y.subay olur

Karayagiz02
Aday Memur
12 Ocak 2017 23:44

Keşke dediğin gibi olsa kardeş ...

VAFTIZCI KAHYA, 7 yıl önce

kafaniz harbiden guzel. 4 yillik uni mezunu kisa donem yapar,uzun donem cikarsa y.subay olur

Toplam 5000 mesaj
«456789101112131415»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi