Editörler : Lanet
04 Ocak 2017 08:34

Veri Hazırlama Kontrol İşletmeninin Arşiv Servisinde Çalıştırılması Kanuni Açıdan Doğru mudur?

Öncelikle merhaba arkadaşlar.Bir belediyede Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni olarak çalışmaktayım. Yaklaşık 4 aydır müdür tarafından görev verilmeden (Masasız, bilgisayarsız) bekletilmekteyim.İngilizce tabirle tam bir mobbinge maruz kalıyorum.

Dün itibariyle şef tarafından haber gönderip çıksın arşivde çalışsın demiş. Siz bilgili, tecrübeli arkadaşlardan ricam, böyle bir göreve vermesi Devlet Memurları Kanunu ve diğer hak/hukuklarımıza göre yapalım mıdır/ doğru mudur?

Yorum yazıp,yol gösteren arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim. Sevgiyle kalın.

TR@NCER
Aday Memur
04 Ocak 2017 08:54

Düzeltme: Devlet Memurları Kanunu ve diğer hak/hukuklarımıza göre yasal mıdır/ doğru mudur?

TR@NCER
Aday Memur
04 Ocak 2017 15:39

Hiç mi yok bilgisi olan arkadaşlar?

koraygln
Aday Memur
05 Ocak 2017 11:33

çalıştırır arkadaşım.Ben şefim arşivde çalışıyorum.Ama vhki vekil müdürlük yapıyor.

Er-Ça
Genel Müdür
06 Ocak 2017 10:28

Bütün belediyelerde var olan bir durum. Eğer başkana ve başkanın yanında duranlara muhalefetlik yapıyorsanız yani takla atıp kuyruk sallamıyorsanız, müdürde olsanız bir şey farketmiyor. Başkan sizi yazı ile müdürlükten alıp memurun yapması gereken her hangi bir göreve verebilir. Tabi sizde mahkemeye gidersiniz hakkınızı aramak için.Haklı olduğunuzu da bilirler. Bu durum mahkeme kararı gelinceye kadar sizin görevinizin başında bulunmanızı gerektirir. Eğer görev yerine gitmez veya terk ederseniz.Bu durum tam da onların istediği ve sizi harçamak için olayların bu şekilde gitmesini istedikleri bir durumdur ki, ister inanın ister inanmayın kapının önünde bulursunuz veya daha kötü iş ortamlarına itilirsiniz. Derece ve kademeleriniz silinir. Uzaklaştırma, uyarı vs cezalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Birde sıradan vasıfsız bir memuruda vekaleten de olsa başınıza müdür yapabilirler. Bence dikleşmeden takla atmasını öğrenin.

koraygln, 7 yıl önce

çalıştırır arkadaşım.Ben şefim arşivde çalışıyorum.Ama vhki vekil müdürlük yapıyor.

sinnnnf
Kapalı
23 Ocak 2017 15:07

zaten arşiv verilerin saklandığı yer tam da uygun aslında bu kadroya .. Yanlız o şekilde çıksın çalışsınla olmaz yazılı olarak görevlendirme yapılması gerekir.

sahinbaba
Genel Müdür
26 Ocak 2017 08:19

genel idare hizmetleri sınıfı bir personel

en esneek sınıf personelidir...

yani arşiv de yapar amirlik de yapar ödeme de yapar muhasebe de yapar yazı da yapar sekreterlik de yapar...

burada dikkat edilecek şey yardımcı hizmetler sınıfı personeli ile genel idare hizmetleri sınıfı personeli arasında ince nüans vardır..

genel idare hizmetleri sınıfı işsel sebepler dışında kol kası ile çalıştırılamaz... bunu derken işte temizlik, kalorifer yakmak, emirle masa sıra eşya taşımak, çöp dökmek vs vs..

gibi şeylerde çalıştırılmaz.

bunun dışında ilgili birimi neyse ona yönelik çalıştıtılabilir..

* * *

4 ay bekletilmeniz normaldir...

ben de 2 3 ay beklemiştim.. 8 yıl önce... zamanla işler rayına oturur...kurumu tanımaya çalışın..

iyi ilişkiler edinmeye çalışın.. günaydın diyin. iyi akşamlar diyin..

Ürgüp2011
Kapalı
27 Ocak 2017 09:32

VHKİ olarak arşivde çalışamazsın diye kanun yok. VHKİ kanunsuz emir hariç herşeyi yapabilir. Çünkü görev tanımında amirin verdiği diğer işleri yapar diye maddesi var

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi