Editörler : Cüneyt Barışoglu
07 Ocak 2017 13:07  

KKK'dan istifa için dilekçe verdik kabul olmaz mı?

2 ocakta eşim dilekce verdi istifası icin muazzaf astsubay bu khk ıle 15 yıla cıkan mecburı hızmet suresıyle ıstıfamız kabul olmaz mı?lutfen cevap yazın?

07 Ocak 2017 13:44

travistylerdurden
Bizde aynı durumdayız merakla bekliyoruz. Kuvvet adli müşabirlik yada ayimde çalışmış birini bilen varsa sorup bizede bilgi verirse seviniriz. Benim öğrendiğim avukatlara sorduğum kadarıyla hukuken dilekçe tarihi ve khk yürürlülüğe girdiği tarihin esas olduğu ama biz henüz dilekçeye işlem yapmamıştık. Khk çıktı işler değişti yorumunu yapabilirler mi asıl soru bu?
07 Ocak 2017 16:37

kocasavas
Aynen bende ayni durumdayim kanundan once dilekce verdim bakalim ne olacak hafta içi belli olur
07 Ocak 2017 22:28

aaa ÜSTEĞMEN

nerede ise bir yıla yakın sizler gibi dilekçesini verip emeklilik işlemi için onay bekleyenler var. ancak dünkü KHK ile azalan personelin dahada azalmasının yolu engellendi. zaten sizler istifa edemeyin diye acele ettiler, malesef 15 sene mecburu hizmet suan görevde olan her muvazzaf personeli kapsar.

08 Ocak 2017 13:33

srcn2626
Belirtilen linkteki haberler eski tarihli Ancak ayni durum gibi görünüyo.Kanun öncesi yapılan başvurularla ilgili.Umarım istediğimiz gibi olur herşey. http://www.star.com.tr/amp/guncel/tsk-istifalari-haber-846420/.
09 Ocak 2017 08:25

belma kontaş

bugun bilgi alırsanız lutfen cevap yazın...krıtık bır durum

09 Ocak 2017 14:00

erarslan2003
Herhangi bir bilgiye ulaşabilen oldumu ?
09 Ocak 2017 15:31

belma kontaş

Cumhurbaşkanlığına bimere her yere yazdım ben eşim için şu an hiç birşey belli değil ama bastırın sizlerde biryerlere lütfen tanıdıklarınız varsa bizi kapsaması gerektiğini anlatmaya çalışalım.168 kişi civardaymış istifa eden astsubay sayısı..

09 Ocak 2017 15:50

sismavisi

KHK yürürlüğe girdiği tarihteki bütün personeli kapsar. Sanırım ilişik kesmediği için 15 yıl mecburi hizmetle yükümlü olur. Hayırlısı olsun.

09 Ocak 2017 16:13

erarslan2003
Aralık ayında istifa dilekçemi verdim khk çıktığı tarihle yürürlüğe girer etkilememesi Laz'ım bizi Ayrıca jandarma personeli için durum farklı mı bilen varmı
09 Ocak 2017 17:47

sbcarpediem
MADDE 48- 2803 sayılı Kanuna aşağıdaki geçici madde eklenmiştir. "Mecburi hizmet süresi GEÇİCİ MADDE 9- Bu maddenin yayımı tarihi itibarıyla Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında muvazzaf subay ve astsubay olanlar için mecburi hizmet yükümlülükleri aşağıda belirtilmiştir: a) Subay veya astsubay nasbedildikleri tarihten itibaren fiilen 10 yıl hizmet esas alınmak suretiyle mecburi hizmetlerinin kalan kısmı aynen devam eder. Durumları birinci fıkra hükümlerine uyanlardan mezun olup olmadığına bakılmaksızın mecburi hizmetle yükümlü olduğu süre içinde, istifa edenler veya ilişiğinin kesilmesini gerektiren bir suç işleyenler ya da sağlık sebebi hariç başka herhangi bir sebeple ayrılanlar, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından belirlenen; öğrenci, subay ve astsubay nasbedildikten sonra kendilerine yapılan öğrenim, eğitim ve yetiştirme masraflarını, yükümlülük sürelerinin eksik kalan kısmı ile orantılı olarak kanuni faizi ile birlikte tazminat olarak öderler. Açıklayacak olursak; Jandarma ve Sahil güvenlikte mecburi hizmet 10 yıl.. vaktinden önce istifa edenlerde devletin kendisine yaptığı masraf kadar ( 10 yılı tamamlamaya ne kadar süresi kalmışsa ) tazminat ödeyecek... 680 sayılı KHK MADDE 48
09 Ocak 2017 18:14

erarslan2003
Yani jandarmalar 10 yıldan önce istifa etme hakkı elde etti tazminat ödeyerek ve hala mecburi hizmetleri 10 yıl değişmedi öylemi
09 Ocak 2017 18:21

Doruk7

Millet girmek için can atıyor bunlar çıkmak için nasıl iş anlamadım

09 Ocak 2017 18:27

sbcarpediem
Aynen öyle jandarma da değişmedi.. polisler gibi oldu. Onlarda on yıldan önce ayrılırsa askerlik yapıyor yaa..
10 Ocak 2017 22:54

M Can

Dilekçe vermek yetmez. MSB tarafından onaylanmayan herkes görevde demektir ve görevdekileri kapsar.

16 Ocak 2017 14:06

belma kontaş

bir gelişme varmı 2 ocakta istifaların kabulu ile ilgili?

Toplam 15 mesaj
ANKET
FETÖ'den ihraç edilen polislerin, askerlik yapmasını istiyor musunuz?