Editörler : Cüneyt Barışoglusmtvs
09 Ocak 2017 22:44  

Açıktan kadrolu alımlar

arkadaslar aciktan sözlesmeli alimlarda yerlesen adaylar ösym tercihlerini yapabiliyor ama. açıktan kadrolu alımlarda yerlesen adaylar tercih yapabiliyormu. mantiken tercih hakkk olmamasi lazim bilen yazsin lutfen

11 Ocak 2017 19:19

camci4242
Aday Memur
kardes merkezi alimla giren kisi kurumsal alimlara muracaat edebilir.kurumsal alimla ise giren merkezi alimlara muracaat eder.ancak..kurumsal alimla yerlestigin zaman istifa vs nedenle isten cikarsan ayni puani iskurda bidaha kullanaman.taki bidahaki kpss ye kadar.zaten iskur sistem otomatik olarak ayni kpss puaniyla muracaat edemessiniz der.
11 Ocak 2017 19:20

camci4242
Aday Memur
umarim yardimci olabilmisimdir kardes
11 Ocak 2017 19:23

ibrahimsavr
Şef
kardes merkezi alimla giren kisi kurumsal alimlara muracaat edebilir.kurumsal alimla ise giren merkezi alimlara muracaat eder.ancak..kurumsal alimla yerlestigin zaman istifa vs nedenle isten cikarsan ayni puani iskurda bidaha kullanaman.taki bidahaki kpss ye kadar.zaten iskur sistem otomatik olarak ayni kpss puaniyla muracaat edemessiniz der.
camci4242, 6 ay önce - Alıntıya git

Mesela savunma bakanligi kadrolu alim yapiyor. Oraya yerleşen biri merkeziden tercih yapamamasi lazim. Çünkü kadrolu?

11 Ocak 2017 19:56

camci4242
Aday Memur
katiliyorum ama bizim insanimiz neyapiyor..ornegin savunma bakanliginin kurumsal alimina giriyor ise basliyor.fakat olmazsa bide kpss merkezi alimlara muracaat edeyim dyor.ve orayida puani yettigi icin biyere yerlesiyor fakat beyefendi oraya gitmiyor zaten isim var diyor. noldu benim senin gibi insanlarin hakkini yedi olay bu kardes..
11 Ocak 2017 19:59

ibrahimsavr
Şef
katiliyorum ama bizim insanimiz neyapiyor..ornegin savunma bakanliginin kurumsal alimina giriyor ise basliyor.fakat olmazsa bide kpss merkezi alimlara muracaat edeyim dyor.ve orayida puani yettigi icin biyere yerlesiyor fakat beyefendi oraya gitmiyor zaten isim var diyor. noldu benim senin gibi insanlarin hakkini yedi olay bu kardes..
camci4242, 6 ay önce - Alıntıya git

Gerçekten çok saçma. Sözlesmelilerin tercih yapmasina bisey demiyorum ama bir kpss puaniyla iki kere devlet kadrosuna yerlesmek olmamasi gerek birşey

11 Ocak 2017 20:16

PurposeLess Man
Kapalı

Öyle kolay değil ordan oraya atanmak en üst düzey amirinin onayı gerekiyor. Muvaffakat alman lazım bu da genelde taşra teşkilatında valinin onayından geçer. O onayı alabilir misin bilemiyorum. Öyle isteyen herkes istediği kuruma geçecek olsa merkezi açıktan atama fark etmez bir karışıklık olur ve herkes yer değiştirirdi kolay değil yani bir yere yerleştikten sonra başka bir kuruma geçmek millet boş yere mı kpss ye çalışıyor kurum değiştirmek için.

11 Ocak 2017 21:05

ibrahimsavr
Şef

Öyle kolay değil ordan oraya atanmak en üst düzey amirinin onayı gerekiyor. Muvaffakat alman lazım bu da genelde taşra teşkilatında valinin onayından geçer. O onayı alabilir misin bilemiyorum. Öyle isteyen herkes istediği kuruma geçecek olsa merkezi açıktan atama fark etmez bir karışıklık olur ve herkes yer değiştirirdi kolay değil yani bir yere yerleştikten sonra başka bir kuruma geçmek millet boş yere mı kpss ye çalışıyor kurum değiştirmek için.

PurposeLess Man, 6 ay önce - Alıntıya git

Benim önümde 50 kisi var şu an insallah cogu yerlesir bana yer açilir . bu yuzden sordum bu soruyuda tesekkurler

11 Ocak 2017 21:39

camci4242
Aday Memur
hocam ben kurum degisikligi demiyorum.kurumsal alimla bor yete kadrolu giren osym metkezi yerlestirmede tercih yapar ve yerlesirse daha onceki kurhumsal alimli kadrolu calistigi yerdrn istifa eder ve yerlestigi yere gidebilir.bunun icin muvakat gerekmez.istifa edip gidiyor.ornegin mke kurumsal olarak atan gir ise basla daha sonra merkezi atamadada bi yere yerlestin diyelim istersen mke den istifa edip .merkezi yerlestirmede yerlestigin yere gidersin.muvakat vs yok
Toplam 8 mesaj