Editörler : crops35
10 Ocak 2017 09:59

Bugün de düğmeye basıldı hamdolsun

720 bin taşeronu ilgilendiren çok önemli düzenleme mecliste.

720 bin taşeronun ne kadar kolay kandirilabildigini dusunen akp mvekili ve mkyk uyesi abuzittin hakkıyer taşeronlarin bu duruma nasil katlandigi ile ilgili saşkınlığını beyan etti. "Hadi biz kadro dedik ve vermedik, referandum sonrası da vermeyeceğiz, kim verecek ulan bu kadroyu?" şeklinde sorduğu sorulara yanit alinamadi.

Düğmeye basıldigini ogrenen taşeron çalişanlar sevinçten havalara uçtu. Mikrofonu uzattığımız bir çalışan "Valla çok sevinçliyiz, neye sevindiğimizi bilemiyoruz, inanın hükümetimiz olmasa kadroyu çoktan almış ve basılan düğmelere sevinemiyor olurduk. Kadroyu almış olsak bu kadar sevinebilir miydik?" diyerek hükümete olan sevgisini ortaya koydu.

Bu sirada bir protestocu 10 milyon kpss'li var, taşerona kadro haksizlik diye bagirdi. Taseron calisanlarin bi bitmediniz bakislarina maruz kalan şahis sessizce uzaklaştı.

Bazi taşeronlarin diger taşeronlara "boş muhalefet yapiyorsunuz, calisp kadro alsaydiniz, kilişdar falan" dediği gorüldü. Kadroyu vermeyen parti hangisi sorusu üzerine tepkiler bıçak kesildi.

Kadrolu bir memurun "işinize dönün, buraya oturmaya mi geldiniz, diye hatirlattiktan sonra mayın tarlası oynamaya devam ettiği ve yanlis düğmeye bastiktan sonra patladığı gorüldü.

....................................

Halimiz ahvalimiz budur.

Allahtan düğmeye basılıyor bu ülkede. Referandumda da ben basacağım.

Düğmeye

Talihe

Geriliğe

Gericiliğe

Diktatörlüğe

Zulme

Haksizliğa

Allahsizliğa

Arsizliga

Yandaşliga

Candaşliga

10 Ocak 2017 10:15

:) güzeldi ..

stoegerx20
Şef
10 Ocak 2017 10:57

Telefonu olan taşerona ayrı bir düğme yaptıracaklarmış. Kulislerden...

Referandum oy pusulalarında Evet'in yanına "Taşerona Kadro", Hayır'ın da yanına "Kadro yoksa oy da yok" yazalım mı?

AYKlRl
Daire Başkanı
10 Ocak 2017 11:16

Eyvallah :) zamaninda tartistigim birinin bunu yazmasina sevindim. Buzlarin eridigini de gormus olduk

Herkese kolayliklar :)

kılıç1540, 7 yıl önce

:) güzeldi ..

OMERHBYS
Aday Memur
10 Ocak 2017 11:21

S.A ARKADAŞLAR;

BİLGİ İŞLEM YANİ OTOMASYON PERSONELİ OLARAK GÖREV YAPAN ÇALIŞANLAR PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA DAYALI OLMAYAN HİZMET ALIMI OLDUĞU İÇİN, KESİNLİKLE KADROYA ALINAMAYACAKTIR. NEDENİ İSE http://normkadro.saglik.gov.tr/ SİSTEMİNDEN ŞİRKET PERSONELİ OLARAK GÖRÜNMEMİZ.

AYRINTILI BİLGİLER İÇİN

FACEBOOK

https://www.facebook.com/groups/678131125645319/?fref=nf

TÜRKİYE DEVLET HASTANELERİ BİLGİ İŞLEMCİLER GRUBU

ilkers1983
Şef
10 Ocak 2017 11:29

Harbiden iyiydi, güzel döktürmüşsün :)

ilkers1983
Şef
10 Ocak 2017 11:32

Bu bilgi işlemden kastın v.h.k.i değil dimi? Çünkü benimde bildiğim kadarıyla otomasyoncular kadro alamayacak diye duydum. Gerçi şuanda kadro alan taşeron da yok ortada o da ayrı bir mevzu...

OMERHBYS, 7 yıl önce

S.A ARKADAŞLAR;

BİLGİ İŞLEM YANİ OTOMASYON PERSONELİ OLARAK GÖREV YAPAN ÇALIŞANLAR PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA DAYALI OLMAYAN HİZMET ALIMI OLDUĞU İÇİN, KESİNLİKLE KADROYA ALINAMAYACAKTIR. NEDENİ İSE http://normkadro.saglik.gov.tr/ SİSTEMİNDEN ŞİRKET PERSONELİ OLARAK GÖRÜNMEMİZ.

AYRINTILI BİLGİLER İÇİN

FACEBOOK

https://www.facebook.com/groups/678131125645319/?fref=nf

TÜRKİYE DEVLET HASTANELERİ BİLGİ İŞLEMCİLER GRUBU

AYKlRl
Daire Başkanı
10 Ocak 2017 11:50

Ne yaptiysam sizin icin yaptim :)

ilkers1983, 7 yıl önce

Harbiden iyiydi, güzel döktürmüşsün :)

ocan1903
Kapalı
10 Ocak 2017 11:51

Hayır bilgi işlem ile veri hazırlamanın ne alakası var.

ilkers1983, 7 yıl önce

Bu bilgi işlemden kastın v.h.k.i değil dimi? Çünkü benimde bildiğim kadarıyla otomasyoncular kadro alamayacak diye duydum. Gerçi şuanda kadro alan taşeron da yok ortada o da ayrı bir mevzu...

bahtibelirsiz1
Müsteşar Yardımcısı
10 Ocak 2017 11:52

kadro gelecek ayağına her yerde adam biçiyorlar haberiniz olsun dikkatli olun.

10 Ocak 2017 12:34

;) sanada allah kolaylık versin..

AYKlRl, 7 yıl önce

Eyvallah :) zamaninda tartistigim birinin bunu yazmasina sevindim. Buzlarin eridigini de gormus olduk

Herkese kolayliklar :)

lircebo
Aday Memur
10 Ocak 2017 13:25

Sloganları "Taşeronsun sen taşeron kal" :))))

AYKlRl
Daire Başkanı
10 Ocak 2017 13:26

Eyvallah :)

Dostum bu vesileyle soyleyeyim en rasyonel ve net mucadeleyi sen veriyorsun.

Bahtibelirsiz de en yogun ve en atesli mucadeleyi veriyor.

Ben de ortaya karisik, dilimiz dondugunce.

unscarred, 7 yıl önce

Keyifle okudum :) eline sağlık

https://www.change.org/p/ta%C5%9Feron-kan-a%C4%9Fl%C4%B1yor-referandum-%C3%B6ncesi-kadro-bekliyor

unscarred
Kapalı
10 Ocak 2017 14:26

Vallahi hacı abi benim verdiğim mücadele hem realde hem sosyal medyada o sebepten buraya çok zaman ayıramıyorum :) Aslında KPSS mağduruyum bende öğretmenlik mesleğim ama taşeron çalışıyorum. 8 seneye yaklaştı. Her ne olursa olsun mücadeleden vazgeçmedim sosyal medyada bazı gerzekleri görünce o gruplardan uzaklaştım neyseeeeeee uzun hikaye :)

AYKlRl, 7 yıl önce

Eyvallah :)

Dostum bu vesileyle soyleyeyim en rasyonel ve net mucadeleyi sen veriyorsun.

Bahtibelirsiz de en yogun ve en atesli mucadeleyi veriyor.

Ben de ortaya karisik, dilimiz dondugunce.

personeladayı
Şube Müdürü
10 Ocak 2017 14:31

Tebrik ederim sizi. Son çıkan haberler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yani bunu hepinize soruyorum aslında 6 ay hikayesi doğru olabilir mi?

unscarred, 7 yıl önce

Vallahi hacı abi benim verdiğim mücadele hem realde hem sosyal medyada o sebepten buraya çok zaman ayıramıyorum :) Aslında KPSS mağduruyum bende öğretmenlik mesleğim ama taşeron çalışıyorum. 8 seneye yaklaştı. Her ne olursa olsun mücadeleden vazgeçmedim sosyal medyada bazı gerzekleri görünce o gruplardan uzaklaştım neyseeeeeee uzun hikaye :)

unscarred
Kapalı
10 Ocak 2017 14:40

Biz bu yalanlara alıştık biliyorsunuz değil mi? Her seçim öncesi yapılan rutin haberler bunlar ve artık inandırıcılığı kalmadı kanaatimce bilmem sen ne düşünüyorsun bu konuda

personeladayı, 7 yıl önce

Tebrik ederim sizi. Son çıkan haberler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yani bunu hepinize soruyorum aslında 6 ay hikayesi doğru olabilir mi?

personeladayı
Şube Müdürü
10 Ocak 2017 14:47

yani aynı muhabbetlergeçen yıl da döndüğü için inandırıcılığı azaldı tabiki de ama halen umudum var. Başkanlığa millet evet dese de umudum var en azından asıl işler için var ama yardımcı işler konusunda kilitlendm hiçbişey düşünemiyorum.

unscarred, 7 yıl önce

Biz bu yalanlara alıştık biliyorsunuz değil mi? Her seçim öncesi yapılan rutin haberler bunlar ve artık inandırıcılığı kalmadı kanaatimce bilmem sen ne düşünüyorsun bu konuda

unscarred
Kapalı
10 Ocak 2017 14:52

Ben ayrımsız kadro diye çok yazdım söyledim ama yazıklar olsun diyorum. Her ne olursa olsun Bir resmi kurumda temizlik işi yapan odacı sıfatıyla çalışan personel varsa temizlik personeli olarak çalışanda kadro almalı

personeladayı, 7 yıl önce

yani aynı muhabbetlergeçen yıl da döndüğü için inandırıcılığı azaldı tabiki de ama halen umudum var. Başkanlığa millet evet dese de umudum var en azından asıl işler için var ama yardımcı işler konusunda kilitlendm hiçbişey düşünemiyorum.

rednick2016
Genel Müdür
10 Ocak 2017 15:48

Bu işin şimdiye 4e olarak gerçekleşmesi gerekirdi.cunku söz verildi 90 gün dendi..... refarandumdan sonra olursa bu iş yaş gibi.....

unscarred
Kapalı
10 Ocak 2017 16:16

Bakan şuan cnntürkte @cnnturk bastırın arkadaşlar

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi