Editörler : Pangaea
10 Ocak 2017 18:54

Lise branşlarina kadrolarin artirilmasi önerisi,çözüm'ü okuyun.

EL İNSAF!!!!!!!!!!!! Her atama döneminde kadroların yarıdan fazlası istisnasız (Rehberlik,Okul Öncesi,Din Kültürü,İngilizce,SınıfÖğr.) branşlarına ayrılıyor,her birine 4-5-6?şar Bin kadro veriliyor. hem de her yıl EL İNSAF!!!!! İhtiyaç çoksa ,ücretli öğretmenlikle kapatın açığı.(TARİH,COĞRAFYA,FİZİK,KİMYABİYOLOJİ,MATEMATİK,T.DİLİ.) Bilim dersleri değil mi??? Bu branşlar her yıl neden 300-350 kadrolarla geçiştiriliyor.Lise Branşlarına zaten 300?er kadro ayırıyorsunuz,Lise Branşlarına Ücretli Öğretmen almayın hepsi kadrolu olsun ki 300?den 2000-3000?e çıkabilsin. sosyal adalet sağlanmış olsun. Lise Branşlarına 2000-3000 kadro ayırın,yoksa bu sürdürülebilir bir eğitim anlayışı değildir.Tüm dersler önemlidir,fakat en çok atama yapılan branşlara, AnaDerslerden,BilimDerslerinden.(TARİH,COĞRAFYA,FİZİK,KİMYA BİYOLOJİ,MATEMATİK,T.DİLİ.)10 Kat daha fazla kadro ayrılması kabul edilebilir değildir.

ÇÖZÜM:

X Branşına:5 Bin ihtiyaç varsa 2500 kadrolu 2500 ücretl ialın

Y Branşına: 4000 ihtiyaç varsa 2000 kadrolu 2000 ücretli alın.

Z Branşına: 3500 İhtiyaç varsa 2000 Kadrolu,1500 ücretli alın.

Kalan kadrolarda LiseBranşları başta olmak üzere adil dağıtılsın.

mfbkpss
Daire Başkanı
15 Ocak 2017 14:13

Lise branslarina ucretli ogretmen alinmazsa ve 25 yilini dolduran kadrolular emekli edilir ise lise branslarindan acikta olanlarin yuzde yetmis ila seksen i atanir.
25 Ocak 2017 02:21

yav branş öğretmenini düşünen yok ki düşünülen şey nasıl dindar bir nesil yetiştiririz nasıl yandaş birey yetiştiririz lisede ücretliyim birsürü saçma sapan din dersleri var 1 ders hz muhammedin hayatı bi ders siyer bi ders osmanlıca yok bilmem ne ben 10 sene önce lisedeki günlerimi hatırlıyorum da bide şimdiki liselere bakıyorum beyni yıkanmış bu veletlerin beyinlerini kuşa taksak uçamaz napçam diye düşünür öğrencinin biri geliyo hocam bana faşist diyolar diyo koyun koyun tipler oğlum hümanist ol diyorum da desen ne olacak evde ailesi beyin yıkıyo okulda zaten yıkanıyo bu ülkeden bi halt olmaz adamlar eğitimi bitirmiş eşşeğini sağlam kazığa bağlamıs

25 Ocak 2017 02:24

müdür yardımcısından duydum imamları din öğretmeni olarak calıstırıolarmıs vs vs

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi