Editörler : crops35
«8910111213141516171819»

klimaetkisi
Aday Memur
22 Temmuz 2017 14:24

Hocam aynı durumda olana bile şu anda farklı muamele çok maalesef. Ben kapatılan üniversitede akademisyendim. Ben daha uzun süreler çalışan arkadaşlarım başladı başka üniversitelere, benim üniversite rektörü atamamı yapmadı, davada da başka gerekçe sunamamışlar, emniyetten gelen dosyamda olumsuz bir durum olmadığı belirtilmiş. Yani aynı durumdakine red veya kabul değişebiliyor kurum amirine göre. Ki dershane, okul, yurt geçmişim dahi yok, tüm kayıtlarım devlet. Ailemin hepsi devlet memuru. Yani yeknesak bir düzenleme yok şu anda. Biri başlarken diğeri dava açmak zorunda kalabilir.

Cengiz abi, 7 yıl önce

Hocam devlet aynı durumda farklı uygulama yapmaz.bilmediğiniz size söylemedikleri farklı bir durum vardır.anan baban kardeşin abin terörden yargılanıyorsa beraat beklenmeden memur olamazsın benim bildiğim bu.uzman değilim.gerekirse bir avukata danışın hocam.

Cengiz abi
Genel Müdür
22 Temmuz 2017 16:17

Hocam inşallah bu işler standarda bağlanır bir düzene sokulur.

klimaetkisi, 7 yıl önce

Hocam aynı durumda olana bile şu anda farklı muamele çok maalesef. Ben kapatılan üniversitede akademisyendim. Ben daha uzun süreler çalışan arkadaşlarım başladı başka üniversitelere, benim üniversite rektörü atamamı yapmadı, davada da başka gerekçe sunamamışlar, emniyetten gelen dosyamda olumsuz bir durum olmadığı belirtilmiş. Yani aynı durumdakine red veya kabul değişebiliyor kurum amirine göre. Ki dershane, okul, yurt geçmişim dahi yok, tüm kayıtlarım devlet. Ailemin hepsi devlet memuru. Yani yeknesak bir düzenleme yok şu anda. Biri başlarken diğeri dava açmak zorunda kalabilir.

klimaetkisi
Aday Memur
22 Temmuz 2017 23:40

Eğer bir açıklama yapılmazsa, yeknesak bir düzenleme getirilmezse zor. Her kurum kafasına göre kriter belirliyor. Biri dershaneyi, diğeri mezun olduğu okulu, bir diğeri birinci derece yakınlarını bahane ediyor. Şu anda iş kesin delillerden çıkmış durumda, bankasya, bylock bunlara kesinlikle bakılsın. Ama gidip de kişiyi reşit olmadığı bir tarihte, çocukken ailesi tarafından gönderilen dershaneden sorumlu tutarsanız bunun adil bir yanı yoktur. Ha bir de a kişisini sorumlu tutup atamasını yapmazken, aynı kurumda o kurumda çalışan b kişisi varsa, işte hukuka olan güveni de zedeleyici bu durum. KHK ile yeknesak bir düzenleme yapılmalı, bu dershane okul aile yakını durumlarına netlik getirilmeli aksi halde bir de bu sebeplerle açılan davalardan geçilmeyecek.

Cengiz abi, 7 yıl önce

Hocam inşallah bu işler standarda bağlanır bir düzene sokulur.

Fsm1299
Kapalı
23 Temmuz 2017 05:26

Benimde 2013te 6gunluk calistim fabrikanij actigi bankasyadan maas hesabi var 200lira maas cektim baska bise yapmadim ne para yatirdim ne de cektim.Bole maas hesabi olup atanan baslayan var ama veniam.icim yinede rahat degil strese giriyorum surekli kafami kurcalio sudan sorusturmam bitti sayilir bekleyip gorecez.Hayirlisiyla birsey olmayacagini umut edioyorum.

klimaetkisi, 7 yıl önce

Eğer bir açıklama yapılmazsa, yeknesak bir düzenleme getirilmezse zor. Her kurum kafasına göre kriter belirliyor. Biri dershaneyi, diğeri mezun olduğu okulu, bir diğeri birinci derece yakınlarını bahane ediyor. Şu anda iş kesin delillerden çıkmış durumda, bankasya, bylock bunlara kesinlikle bakılsın. Ama gidip de kişiyi reşit olmadığı bir tarihte, çocukken ailesi tarafından gönderilen dershaneden sorumlu tutarsanız bunun adil bir yanı yoktur. Ha bir de a kişisini sorumlu tutup atamasını yapmazken, aynı kurumda o kurumda çalışan b kişisi varsa, işte hukuka olan güveni de zedeleyici bu durum. KHK ile yeknesak bir düzenleme yapılmalı, bu dershane okul aile yakını durumlarına netlik getirilmeli aksi halde bir de bu sebeplerle açılan davalardan geçilmeyecek.

Cengiz abi
Genel Müdür
23 Temmuz 2017 09:52

Hocam burarada kpss sınavından sonra güvenlik soruşturması olumsuz sonuçlananlar paylaşım yapıyor ve genelde belirli sebeplerden olumsuz sonuçlanıyor.evet sıkıntılar var ama oran olarak düşük.yani ollumsuz sonuçlanmaların çok büyük bir çoğunluğu haklı sebeplerle ve belirli sebeplerle yani öyle sandığımız kadar kafalarına göre yapmıyorlar bu işleri.bir de kimse ben suçluyum demez herkes masumum ve suçsuzum der.

klimaetkisi, 7 yıl önce

klimaetkisi
Aday Memur
23 Temmuz 2017 12:43

Hocam sorun güvenlik soruşturması tiriz yapılmıyor değil, emniyetten gelen dosyaya kurum amiri, rektör, bakanlıktaki müdür kimse artık, onun dershaneyi, okulu dahi bahane edebilmesi. Herkes ediyor demiyoruz, benim de arkadaşlarım atandı bende sıkıntı çıkardı rektör. Ve avukat olduğumdan dolayı da çok sayıdadosya görüyorum, kurumlardan sadece dershaneyi savunma dilekçesinde yazan var. Ama şu anda devlette çalışanlardan dershane, ev ablalığı abiliği ne ararsanız var olan insanlar çalışıyor. Mevcutlardaki araştırmayla, yeni atama aynı değil. Sorun çok yok değil ama düzeltilmeli diyoruz!

Cengiz abi, 7 yıl önce

Hocam burarada kpss sınavından sonra güvenlik soruşturması olumsuz sonuçlananlar paylaşım yapıyor ve genelde belirli sebeplerden olumsuz sonuçlanıyor.evet sıkıntılar var ama oran olarak düşük.yani ollumsuz sonuçlanmaların çok büyük bir çoğunluğu haklı sebeplerle ve belirli sebeplerle yani öyle sandığımız kadar kafalarına göre yapmıyorlar bu işleri.bir de kimse ben suçluyum demez herkes masumum ve suçsuzum der.

ilkkkmattt
Aday Memur
23 Temmuz 2017 14:48

Hocam avukatsiniz az buçuk bir fikriniz vardır aileden birini sebep gösterip soruşturmaya olumsuz derler mi yoksa onun yerine sizden en ufak bişeyi mi bahane ederler( yıllar önce o dersaneye gittiniz gibi)

klimaetkisi, 7 yıl önce

Hocam sorun güvenlik soruşturması tiriz yapılmıyor değil, emniyetten gelen dosyaya kurum amiri, rektör, bakanlıktaki müdür kimse artık, onun dershaneyi, okulu dahi bahane edebilmesi. Herkes ediyor demiyoruz, benim de arkadaşlarım atandı bende sıkıntı çıkardı rektör. Ve avukat olduğumdan dolayı da çok sayıdadosya görüyorum, kurumlardan sadece dershaneyi savunma dilekçesinde yazan var. Ama şu anda devlette çalışanlardan dershane, ev ablalığı abiliği ne ararsanız var olan insanlar çalışıyor. Mevcutlardaki araştırmayla, yeni atama aynı değil. Sorun çok yok değil ama düzeltilmeli diyoruz!

klimaetkisi
Aday Memur
23 Temmuz 2017 17:57

Normal şartlarda aile üyeleri hakkında elde edilen istihbari nitelikteki bilgiler kişinin atanmasına engel teşkil etmez, eskiden verilen Danıştay kararları da bu yönde. Ama maalesef şu anda ben risk almayayım dava açıp gelsin yaklaşımı var. Yani birinde engel olarak görmüyor kurum amiri, diğerinde görüyor.Dava açılıp çözüme kavuşur konu ama şu dönemde gerçekten neden dolayı reddederler kestirmek mümkün değil. Bağlantısı olmayan kişi hakkını arar zaten, bağlantısı olan dava açmaz kendine güvenip aksi halde tutuklanma ya da gözaltı riskini almaz.

ilkkkmattt, 7 yıl önce

Hocam avukatsiniz az buçuk bir fikriniz vardır aileden birini sebep gösterip soruşturmaya olumsuz derler mi yoksa onun yerine sizden en ufak bişeyi mi bahane ederler( yıllar önce o dersaneye gittiniz gibi)

ilkkkmattt
Aday Memur
23 Temmuz 2017 18:18

Anladım hocam çok teşekkür ederim gayet açıklayıcı oldu söyledikleriniz

klimaetkisi, 7 yıl önce

Normal şartlarda aile üyeleri hakkında elde edilen istihbari nitelikteki bilgiler kişinin atanmasına engel teşkil etmez, eskiden verilen Danıştay kararları da bu yönde. Ama maalesef şu anda ben risk almayayım dava açıp gelsin yaklaşımı var. Yani birinde engel olarak görmüyor kurum amiri, diğerinde görüyor.Dava açılıp çözüme kavuşur konu ama şu dönemde gerçekten neden dolayı reddederler kestirmek mümkün değil. Bağlantısı olmayan kişi hakkını arar zaten, bağlantısı olan dava açmaz kendine güvenip aksi halde tutuklanma ya da gözaltı riskini almaz.

Fsm1299
Kapalı
23 Temmuz 2017 19:28

Hocam madem hukukcusunz benimde soruma durumuma cevap verirmisnz.Sizdende gercek bir yorum bekliyorum

klimaetkisi, 7 yıl önce

Deniz MirHan
Aday Memur
24 Temmuz 2017 19:44

Arkadaşlar hakkında ceza davasi devam eden kişi memurluğa aranabilir mi?Bu durum güvenlik sorusturmasini nasıl etkiler? Engin bilgileriniz için şimdiden tesekürler...

atahanxxx
Aday Memur
24 Temmuz 2017 21:32

Cevap alırsanız beni de bilgilendirin lütfen

Deniz MirHan, 7 yıl önce

Arkadaşlar hakkında ceza davasi devam eden kişi memurluğa aranabilir mi?Bu durum güvenlik sorusturmasini nasıl etkiler? Engin bilgileriniz için şimdiden tesekürler...

ua.ua
Aday Memur
24 Temmuz 2017 22:52

Masumiyet karinesi diye bisey var kardes sucu ispat edilene kadar herkes masumdur. Memuriyete engel olmaz. Ceza alinir ve memuriyete engel teskil ederse gereken yapilir zaten. Sorusturmayi yapanlar bizden daha iyi biliyorlar bu isleri zaten.

Deniz MirHan, 7 yıl önce

Cengiz abi
Genel Müdür
24 Temmuz 2017 23:33

Hocam sizin akademisyen olmanızdan dolayı sorun çıkmış.eğitim ya da güvenlik kurumlarında daha katı bu işler.yoksa düz memurtlukta sorun çıkmıyor.biz alt tarafı memur olacağız.akademşsyenler öğrenci yetiştiriyor bu konuda daha katı tutumlar takınılıyor.red sebepleri düz memurlukta standart.belki farklı uygulamalar vardır ama düz memurlukta yok emin olun yok.insanları ürkütmenin tedirgin etmenin anlamı yok.devlet hala daha fetöden tam olarak temizlenemedi doğru.ama dibine kadar fetöye battığı halde fetö mücadelesini baltalamak isteyen kötü niyetli insanlar da burada kamuoyu oluşturmak için geliyor.ben masumum diyor devleti suçluyor.fetönün okulu, sendikası, hastanesi , medyasında vb kurumlarında çalışmak devlette çalışmak için bir red sebebi olmalı bence.

klimaetkisi, 7 yıl önce

Cengiz abi
Genel Müdür
24 Temmuz 2017 23:37

Fetönün dersanesine öğrenci, fetöcü işadamının fabrikasında işçi olmak engel teskil etmez.

avenromale
Şef
25 Temmuz 2017 00:23

Akademiden fetö okullarında sgk girişi bulunanların güv. soruşturması olumsuz geldi ülke genelinde.

Milli eğitim bu alımlarında fetö okullarında sgk girişi olanları (yılına bakmaksızın) mülakatta 60 puan altı vererek eledi.

Uygulama standart eğitim kurumlarında.

Ancak fetönün dersanesine gidip de elenen duymadım. Yurtlarında kalanı da keza. Ülke genelinde yurt, dersane çeşitliliği sıkıntısı vs sıkıntısı olduğunu d biliyor zaten devlet. Bu kadar katı gidemez. Şahsen dershanede öğrenciydim elediler tarzında gelen başlıklara inanmıyorum. Devlet somut olaylara bakar (sgk, adli kayıtlar vs).

Sonuç: Hizmet alan değil hizmet verenleri eliyorlar (SGK girişi). Himmet parası (bellirlenen hesaplara düzenli) yatıranları eliyorlar. Adli sicil kaydı olanları eliyorlar. Yürüyüş ve protestolarda gözaltına alınanları eliyorlar. Ailesinden (anne, baba, kardeş, eş) fetöden ihraç olanlar eleniyor.

Bunun dışında şu dershaneye gittim, bu kitabı aldım şeklinde elenmiyor kimse. Yoksa Türkiye'nin %75'inin elenmesi/ihraç edilmesi lazımdı. Kendinizden eminseniz rahat olun.

Fsnfsnnn
Aday Memur
25 Temmuz 2017 01:32

Herkese merhaba şu anda devam eden 2017 Samsun deafylmpics uluslararasi işitme engelliler spor olimpiyatlarina tercüman olarak basvurdum ve kabul edildim.(15 gün süren bir organizasyondu)1 hafta egitime gittim. Ardindan olimpiyatlarin baslamasina az bir süre kala komiteden aranarak güvenlik soruşturmamin olumsuz oldugunu ve cikartildigimi söylediler... soruşturmamin olumsuz olmasina sebep hiçbir durumum yok ailemde de hicbir sorun yok... yargi yoluna başvuracagiz ancak öncelikle dilekçe cevabini bekliyoruz olumsuzluk sebebini ögrenmek için.. 2013 2014 yilinda kapatildigini başima gelen bu olay sonrasi araştirirken ögrendigim kpss kursuna gitmistim sebebin bu oldugunu düsunuyorum... benzer durumda olanlar bilgi verip yardimci olursa çok sevinirim.

avenromale
Şef
25 Temmuz 2017 01:55

Eski çalıştığınız yerler?

Bi sorun var ki bir yerlerde 12 günlük organizasyon için güvenlik soruşturması yapmışlar ve sizi elemişler. Bu tür organizasyonlar genelde gönüllü çoğunluğuna sahiptir, güvenlik soruşturmasına anlam veremedim. (Ücretli öğretmenlik, geçici işçi vs daha uzun süreli sözleşmelerde bile yapılmıyor güv. soruşturması). Prosedür değişmiş demek ki.

Sorun dershane değildir.

Bu arada iyi geliri var mıydı? Dava süreci falan giriştiğinize göre?

Cengiz abi
Genel Müdür
25 Temmuz 2017 03:04

Aynen katılıyorum..hiç bir şey keyfi yapılmıyor.bu işlerin prosedürü belli.

avenromale, 7 yıl önce

Akademiden fetö okullarında sgk girişi bulunanların güv. soruşturması olumsuz geldi ülke genelinde.

Milli eğitim bu alımlarında fetö okullarında sgk girişi olanları (yılına bakmaksızın) mülakatta 60 puan altı vererek eledi.

Uygulama standart eğitim kurumlarında.

Ancak fetönün dersanesine gidip de elenen duymadım. Yurtlarında kalanı da keza. Ülke genelinde yurt, dersane çeşitliliği sıkıntısı vs sıkıntısı olduğunu d biliyor zaten devlet. Bu kadar katı gidemez. Şahsen dershanede öğrenciydim elediler tarzında gelen başlıklara inanmıyorum. Devlet somut olaylara bakar (sgk, adli kayıtlar vs).

Sonuç: Hizmet alan değil hizmet verenleri eliyorlar (SGK girişi). Himmet parası (bellirlenen hesaplara düzenli) yatıranları eliyorlar. Adli sicil kaydı olanları eliyorlar. Yürüyüş ve protestolarda gözaltına alınanları eliyorlar. Ailesinden (anne, baba, kardeş, eş) fetöden ihraç olanlar eleniyor.

Bunun dışında şu dershaneye gittim, bu kitabı aldım şeklinde elenmiyor kimse. Yoksa Türkiye'nin %75'inin elenmesi/ihraç edilmesi lazımdı. Kendinizden eminseniz rahat olun.

Deniz MirHan
Aday Memur
25 Temmuz 2017 11:26

Kardeşim öncelikle cevabın için teşekkürler.bu durumda olupta memur olan varmı acaba emsal dava varmi ?burada herkes birşeyler söylüyor insan hangisine inanacagini bilemiyor..

ua.ua, 7 yıl önce

Masumiyet karinesi diye bisey var kardes sucu ispat edilene kadar herkes masumdur. Memuriyete engel olmaz. Ceza alinir ve memuriyete engel teskil ederse gereken yapilir zaten. Sorusturmayi yapanlar bizden daha iyi biliyorlar bu isleri zaten.

Toplam 4443 mesaj
«8910111213141516171819»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi