Editörler : Mehmet BalciCüneyt Barışoglu
«24252627282930313233343536
22 Eylül 2017 10:23

soner0684
Aday Memur

ARKADAŞLAR MERHABA BİLGİSİ OLAN VARSA CEVAP VEREBİLİRSE SEVİNİRİM. EŞİ FETO OKULUNDAN MEZUN BİR KİŞİNİN GÜVENLİK SORUŞTURMASINDAN GEÇEMEME DURUMU YÜZDE KAÇTIR SİZCE. YADA BÖYLE BİR ÖRNEK VARMI BİLDİĞİNİZ.

22 Eylül 2017 10:24

soner0684
Aday Memur

OKULU DERKEN ÜNİVERSİTE OLARAK BELİRTEYİM.

22 Eylül 2017 10:40

halisfb
Aday Memur

ARKADAŞLAR MERHABA BİLGİSİ OLAN VARSA CEVAP VEREBİLİRSE SEVİNİRİM. EŞİ FETO OKULUNDAN MEZUN BİR KİŞİNİN GÜVENLİK SORUŞTURMASINDAN GEÇEMEME DURUMU YÜZDE KAÇTIR SİZCE. YADA BÖYLE BİR ÖRNEK VARMI BİLDİĞİNİZ.

soner0684, 3 gün önce - Alıntıya git

böyle bir konu benimde başımda olduğu için takip ettiğim kadarıyla söyleyim atanacagın kurum emniyet tsk mit ve hakim savcılık ise olumsuz olma olasılığı %90 diğer kurumlar başındaki yöneticisinin tutumuna göre % 50 tabi bu benim edindiğim izlenim

22 Eylül 2017 12:07

soner0684
Aday Memur

böyle bir konu benimde başımda olduğu için takip ettiğim kadarıyla söyleyim atanacagın kurum emniyet tsk mit ve hakim savcılık ise olumsuz olma olasılığı %90 diğer kurumlar başındaki yöneticisinin tutumuna göre % 50 tabi bu benim edindiğim izlenim

halisfb, 3 gün önce - Alıntıya git

HOCAM YATAY GEÇİŞ İLE İSTANBUL'DAN ANKARA'YA OKUNULAN BÖLÜM SADECE MALUN ÖRĞÜTÜN OKULUNDA OLDUĞU İÇİN TEK TERCİHLE KAYIT OLUNAN BİR DURUMDAN SÖZ EDİYORUM. BU DURUMUNUN GÖZ ARDI EDİLMESİ TAMAMAMEN ADELETSİZLİK OLUR.

22 Eylül 2017 14:12

halisfb
Aday Memur

Adalet arama kardeşim referans eski adıyla torpil ara üç ay önce babası ihraç olan birisi emniyete atandı ama ablası açıkta diye çok adam elendi durum bu mevla görelim neyler neylerse güzel eyler

24 Eylül 2017 15:08

jonnydepp
Aday Memur

Yazdıklarını istersen tekrar oku.

Keza psikolojiyi anlayacak uzmanlıkta değilim.

"2014de şurada kaldığımdan ötürü dosyam bekletiliyor" diye yazan sen, öyle olduğundan emin değilim, düşünüyorum diyen sen. Ve bunları 1-2 saat içinde söylüyorsun. Anlayan anladı. Bundan sonraki cümleler senin için değil, üzerine alınma. Daha senin atamada gidenlerin 1/3ünün güvenlik soruşturması bitmiş değil. Bekletilme durumun yok. Olumsuz da olmayacak eğer bizden gizlediğin birşey yoksa.

Gelelim sadede

Allah aşkına kimse bulaştığı olaylardan ötürü kimseyi diken üstüne koymasın. Adli sicili kabarık olup 1 yıldan az bilmem kaç tane ceza toplanıp 1 yıl üzeri sayılır mı diyip sonradan dershaneden dolayı elendim diyeni de gördük.

Türlü türlü cemaat toplantılarına, derneklerine gidip ne hikmetse tanımadığı, varlığından haberi olunmayan ve hiç görmediği amcası (dağa mı çıkmış fetöcüler artık yada zamanında işlerini yapan bu amcaları artık yapamıyor mu emin değilim) yüzünden elendim diyip algı oluşturanlar da var. Teker teker dökülüyorlar işte amcalar yüzünden olmadığı gün yüzüne çıkıyor.

Zavallım da inanıyor, şuradan fetö ile alakası olmayan bir kurumun maaşını çektim elenir miyim, falanca yılda dershaneye gittim elenir miyim, şu otelde kaldım elenir miyim diye soruyor. Ve ne hikmetse bu kişiler birer birer geçiyorlar soruşturmayı. Demek ki bu sebepler elenmek için yeterli değil, takmayın kafaya.

Bir de kafaya göre elenme yok. A emniyeti olur dedi, B emniyeti geçirdi gibi bi durum yok yani. Ellerinde bakanlığın yönetmeliği var. Herkes atandığı kurumun mevzuatını kontrol etsin. Örn: kriterler öğretmenler için mevzuat.meb.gov.tr adresinde gibi. Keyfi bir uygulama yok. Yoksa anında soruşturmayı yapan memuru kızağa çekerler.

Forumda her "benim şu sebepten olumsuz geldi" demelerine de inanmayın, profili gizli, mesaj atıp soru bile soramadığınız profillerin yorumlarını da takmayın. Kimse kendini kötülemek istemez değil mi?

Size son bir örnek veriyorum en son temmuz ayında yapılan atamalardan.

Elenen dosyalar (daha elenmediler gerçi bakanlığa postalandı, onlar verecek nihai kararı) şu şekilde. Bizzat kurumdaki memurun konuşmalarından:

- Adam barda çalıştığım için elendim dedi bize whatsapp üzerinden. Memurdan öğrendik ki, barda çalışırken üzerinde uyuşturucu ile yakalanmış ve hüküm giymiş. Dolayısı ile elenme sebebi bar değil, uyuşturucu.

- Adam kişi yaralamaktan ve tehditten ayrı ayrı ceza almış. Adli sicilim temiz diyor. Adli sicil belgesinde kayıt çıkmıyor. Çünkü cezayı çektikten sonra sildirmiş ancak arşiv kayıtlarında çıkıyor.

- Güvenlik soruşturması kağıdına yazılan bireylerin fetöden ihraç durumu. Öyle amca, dayı, kuzen falan değil. Kendi hanesinden yani. Amcamın yüzünden hakkım yendi diye dolaşıyor.

Bunların hepsi işte birer algı oyunu oluyor. Dikkat edin, sömürülmeyin.

Haydı iyi akşamlar.

avenromale, 2 hafta önce - Alıntıya git

ben öğretmen adayıyım benim kendimden ve ailemden yana korkacak hiçbir şeyim yok,yalnız

dayım ihraç edildi bu durum benim elenmeme sebep olur mu acaba sürekli bunu düşünüyorum

Toplam 706 mesaj
«24252627282930313233343536
ANKET
Sizce Türkiye, Kuzey Irak'taki referandumdan dolayı, askeri müdahalede bulunmalı mı?