Editörler : Pangaea
12 Ocak 2017 23:58

Ne dersiniz

arkadaslar merhaba. malumunuz tum muhendisliklere cok cok az kadro geldi. bende makine muhe disiyim. 90 puanim vardi. iskur 4001 e yerlestim. evlenme durumum var. hizlandirmak istedim. ne dersiniz hata mi ettim?

bundan sonraki surec icin tavsiyeleriniz ne olabilir?

vhsuzman
Aday Memur
13 Ocak 2017 00:35

acele etmişsin kardeşim puanın da güzelmiş halbuki, makine mühendisi olarak atanırdın 2 sene içinde illaki, diğer ataması az olan mühendisliklerden olsan neyse de makine atanırdı yani, nese olan olmuş sen güzel yuvanı kurmaya , işini hakkını vererek yapmaya devam et ve kurumda yükselme sınavı olup olmıyacağını takip et kaçırma, bildiğim kadarıyla bu puanı bir daha kullanamıyorsun, kurumda yükselme açılmazsa 2018 kpss ye girip oradan mühendislik kadrosu kazanıp geçiş yapmaya çalış derim. hakkınızda hayırlısı olsun

magnificy
Memur
13 Ocak 2017 00:43

cok cok sagolun hocam. ciddi mana da niyetlendim. hayatimi kurabilir miyim diye. gayet tabi kurarim. beklemek icin cok gec artik kendi adima. oylw dusunuorum. bekleyeniniz olunca kacirmak istemedim bu sansi. cok sagoljn tekrar moral verdiniz.

magnificy
Memur
13 Ocak 2017 00:46

ayrica ortam cok karisik. kadro sayilarinin garantisi yok. onumu goremedjm

vhsuzman
Aday Memur
13 Ocak 2017 00:58

çok haklısınız hocam. bekleseniz daha iyi olurdu ama herkesin beklemeye lüksü olmuyo işte, hele iş güç yokken ve bekleyenin varken dur 2 sene bekle atanıcam demek çok zor hele de bir erkek için. hayırlısı olmuştur umarım. hayatınızı da kurar düzen de oturtursunuz inşallah, ama kendi mesleğinizden de vazgeçmeyin sakın ;)

vhsuzman
Aday Memur
13 Ocak 2017 01:06

ayrıca puanı tekrar kullanabiliyor da olabilirsiniz o konuda net bilgim yok bana inanmayın yanlış yönlendirmiş olmayayım onu bir araştırın

kamboocha
Şef
13 Ocak 2017 05:09

Puanı kullanamıyor da şöyle bir şey var anadolu üni mak müh 86 ile atanan var niye yazmadınız

magnificy
Memur
13 Ocak 2017 15:30

vhsuzman cok cok tesekkur edrrim. :) kamboocha evet bilyiorum lakin evlenme durumlari olunca cogu ili yeri secemiosunuz. genis sinirlarim yoktu malesef:)

bu da mı ofsayt
Daire Başkanı
13 Ocak 2017 16:31

Puanınız iyiymiş ama keşke bekleseydiniz demeyeceğim. Sonuçta herkesin şartları farklı. Bu 2 yıllık süreçte branşınızla ilgili açıktan tüm atamalara başvurun. Umarım branşınıza geçersiniz. Kurum içi branş değişikliği biraz zaman alıcı ve belirsiz bir durum. Bu yüzden elinizdeki puanla fırsatları değerlendirmeniz daha uygun olur. İlk başta hoş geliyor ama zamanla branş dışı çalışmak zor gelebiliyor. Umarım hakkınızda hayırlısı olsun. Kolay gelsin. Hayat boyu mutluluklar.

13 Ocak 2017 16:47

Kardeşim ne kadar acele etmişsin mühendis özlük hakları ile memur arasında uçurum var sadece maaş olarak 1000 tl her ay kaybın olacak evliligi bi 6 ay bekletseydin atanırdın neyse artık olan olmuş ünvan degişikligi sınavı var onları kovala kurumdada alabilirsin mühendisligi

magnificy
Memur
13 Ocak 2017 19:56

bu da mi ofsayt.. cok cok sagolun. gercekten. kafam gercekten allak bullak. Allah razi olsun, daha da oturuo boyle yorumlarnizi gorunce

canbayraktr
Aday Memur
13 Ocak 2017 20:01

Puanın ve ataman için tebrik ederim. Bence çok iyi yapmışsın eğer evlenebileceğin şehirde de kalmışsan harika bir iş yapmışsın. Şu an beklemeye müsait bir ortam yok bir yerden başlamak lazım. Olmadı paranı kazanırken bir yandan da 2018 kpss'ye göz atarsın.

14 Ocak 2017 00:14

kardeş bence mantıklı davranmışsın bir daha ki atamada ne kadar kadro geleceği belli değil üstelik daha 6 ay var. Atama sürecide çok uzun sürüyor zaten bir yandan paranı kazanırsın bir yandanda 2018'e hazırlanırsın bence. Hakkında hayırlısı olsun.

sülüman1985
Yasaklı
14 Ocak 2017 01:11

son atamada 85 puanlı biri mühendis olarak amirin pozisyonunda atanır sana emir verir

liverpool1990
Aday Memur
17 Ocak 2017 17:43

yarının garantisi yok e bide evlenceksen bence atanmakla en iyisin yapmıssın

magnificy
Memur
17 Ocak 2017 19:49

liverpool1990 cok sagolun hocam. kararsizdim boyle yorumlar cok yerinde karar verdigimi gosterio. gonlunuzce olsun.
18 Ocak 2017 00:33

bir karar aldiginda pisman olma derim. olmasi gerekeni yaptin. emin ol daha ciddi kararlar aldim hayatimda zerre pismanlik duymuyorum. kurum icinde yukselme zor ama denersin

R3-3516
Memur
21 Ocak 2017 14:07

Özelde fazlasıyla sürünmüş bir mühendis olarak söylüyorum (şimdi Allaha şükür atandım, güvenlik soruşturmasını bekliyorum) bu çok mantıksız ve bilgisiz bir cümle. Bu ülkede ayağına herhangi bir fırsat geliyorsa - hele ki memur olmak gibi bulunmayacak bir fırsat- değerlendireceksin. Ayrıca bu arkadaş beklese ve atanamasa özel sektöre gidecek ve müşteri firmanın sahibinin 22 yaşında ki lise mezunu çocuğu gelip kendisine rahatlıkla emir verebilecek, kendi patronun da bunu bir an önce yerine getirmeni bekleyecek. Dış dünya çok güllük gülistanlık değil!

sülüman1985, 7 yıl önce

son atamada 85 puanlı biri mühendis olarak amirin pozisyonunda atanır sana emir verir

magnificy
Memur
22 Ocak 2017 12:27

R3-3516 kardesim ayni yollardan gectim. cok iyi anliyorum seni... tebrik edrrim ayrica. tez zamnda gvnlk sorustrmasi biter umarim.
Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi