Editörler : supporters.
15 Ocak 2017 22:04

Hakimlik Sınav Sonucunu Bekleyen Hukuk Fakültesi Mezunları

Sınav sonucunu beklerken, sınav sonucunun açıklanma tarihi ile ilgili herşeyi konuşabilmek için hukuk fakültesimezunları olarak bu başlıkta tartışalım.

Diğer başlıklarda kalitenin ve üslubun bir hayli düştüğünü görüyoruz.

Sınavın açıklanması için son düzlüğe girdik diyebilirmiyiz ?

recht
Aday Memur
16 Ocak 2017 13:12

http://www.osym.gov.tr/TR,12937/e-yds-20171-basvurulari-13012017.html

35 ve 36 doldu arkadaşlar. Şu an 37 yi yani yukardaki linki bekliyoruz. Bu linke tıklayıp entera bastığınızda uyarı veriyor. Entera bastığınızda anasayfaya atarsa bu link açılmış demektir.

dlrysmnshn
Aday Memur
16 Ocak 2017 14:50

ya arkadasim sizin iibflilerle alip veremediginiz ne ??? diger basliklarda uslubu bozan seviyeyi dusuren iibflileri asagilayan yine sizlersiniz . hayir anlamiyorum nedir yani sizden daha yuksek puanlar alip sizi asagida biraktigimiz icin mi bu kadar kininiz ? bu basligi acmakla ve bu aciklamayi yapmakla asil sen kalitesizsin . kimse beni ya da diger arkadaslari bu sekilde asagilayamaz . böyle hakki kendinde bulamaz.

dlrysmnshn
Aday Memur
16 Ocak 2017 14:53

bu basligin bi alt basligina bak orda da iibfliler ayri baslik acmis . bence oraya bak ve uslubu ordan ögren . kimseyi kirmak icin degil sadece idaride bize verilen kontenjanin artip artmayacagi üzerine konusuluyor. sizin gibi insanlara kaf dagindan bakilip kimse asagilanmiyor.

savciadayifrkn
Aday Memur
16 Ocak 2017 17:17

Iibf veya baska bolumler baslik acinca uslup veya farkli bir tartisma cikmiyorken hukukculara munhasir baslik acilinca neden bu kadar rahatsiz oluyorsunuz anlamiyorum bence Iibf mezunu olarak degilde bireysel sekilde komplekse girmissiniz baslikta farkli bolumlerden mezun olanlara karsi bir kucumseme veya inciltici bir söz goremedim her ne kadar iibf mezunlari kendi alanlarıyla ilgili yazi yazacagi vakit neden hukukculari veya tıpcilari disliyorsunuz seklinde bir cevap yazilmasi sacmaysa bu başlık altinada iibf mezunlariyla ne alip veremediginiz var demek o kadar sacma bence

dlrysmnshn, 7 yıl önce
ya arkadasim sizin iibflilerle alip veremediginiz ne ??? diger basliklarda uslubu bozan seviyeyi dusuren iibflileri asagilayan yine sizlersiniz . hayir anlamiyorum nedir yani sizden daha yuksek puanlar alip sizi asagida biraktigimiz icin mi bu kadar kininiz ? bu basligi acmakla ve bu aciklamayi yapmakla asil sen kalitesizsin . kimse beni ya da diger arkadaslari bu sekilde asagilayamaz . böyle hakki kendinde bulamaz.

savciadayifrkn
Aday Memur
16 Ocak 2017 17:18

Guvenlik sorusturmasi nedeniyle sinavin gec aciklanmasi iddialarinin dogrulugu var mi szce?

hakimbey1903
Aday Memur
16 Ocak 2017 17:31

Ulan bi yerde de şucu bucu diye ayrılmayın be, ne biçim ülke olduk, bölündük her alanda.

dlrysmnshn
Aday Memur
16 Ocak 2017 19:56

:))) komplekse girmek kendini yetersiz gören insanlar icindir cok sükür öyle bi derdim yok kii hukuk okuyanlari yüksek görmek gibi bi hatam da yok yani komplekslik bir olay degil onlar benden yüksek degilki komplekse gireyim :) herneyse ben hukukcu arkadaslarin farkli bi baslik altinda toplanmasina tepki göstermedim zaten bu beni hic ilgilendirmez kim nasil istiyosa öyle yapsin ama oralarda seviye düstü uslup bozuldu burda toplanalim hukukcu arkadaslar demeye tepkiliyim. Benim icin hukuk okuyanla ibf okuyanlarin hicbir farki yok okudugun bölüm degil kendini ne kadar gelistirdigin önemlidir benim icin o yuzden ayrim yapma gibi bi derdim de yok.

lawyers
Memur
16 Ocak 2017 20:08

Mübarekler hukukçunun dilinden hukukçu anlar. Yardımınıza ihtiyacım var. Sınavı iyi puanlarla kazanan veya 2-3 defa kazananlar nasıl nerelerden çalıştınız ? Detaylı anlatırmısınız ?

lawyers
Memur
16 Ocak 2017 20:17

İİBF konusunda şunları söylemek isterim. Benim okuduğum okulda hukuk fakültesinin okuma süresinin 5-6 yıl olması gerektiği dillendirilirken , İşletme , iktisat, siyaset vs 2,5 yıl olması gerektiği tartışılıyordu.Kimsenin bölümünü küçümsemem, kimseyi küçümsemem zira benim işletme okuyan zehir gibi arkadaşlarım vardı. Ancak İİBF de okuyan arkadaşlarım meşhur kahve içilen yerlerde sınavlara çalışıyorlardı. Bunu küçümsemek adına söylemiyorum ancak arada siklet farkı var.

dlrysmnshn
Aday Memur
16 Ocak 2017 21:59

bende iktisat mezunuyum 1 kere bile me?hur kahve içilen yerlerde ders calistigimi bilmem . siklet kadar fark özel hukukda parasiyla okuyanla iibfde canla basla okuyan ögrenci arasinda da var bence . her neyse herkes kendini bildigi kadardir.

dek335
Memur
16 Ocak 2017 22:34

Sevgili hukuk fakültesi mezunu meslektaşlarım bu sınavın açıklanacağı Yok açıktan alımlara başvuranınız var mı ? BTK KPSS 79 ile uzman yardımcısı alıyor. Maliye bakanlığında öyle

lawyers
Memur
16 Ocak 2017 22:40

Ben kpss ye giremedim. Girmeyi düşünüyorum normalde. Kpss nasıl zor mu ?

dek335
Memur
17 Ocak 2017 01:08

Zorluk yokta o anki durum çok önemli ben KPSS de matematik ve tarihim ÇOk iyi olduğu halde istediğimi yapamadım süre kaybı yaşadım heyecanlandım. Hakimlikte genel kültür genel yeteneği full e yakın yaptım. Tarih matematik kas ??

camiryuu
Kapalı
17 Ocak 2017 01:38

ben düşünüyorum ama puanımdan ötürü emin olamıyorum siz başvuracak mısınız

dek335, 7 yıl önce
Sevgili hukuk fakültesi mezunu meslektaşlarım bu sınavın açıklanacağı Yok açıktan alımlara başvuranınız var mı ? BTK KPSS 79 ile uzman yardımcısı alıyor. Maliye bakanlığında öyle

lawyers
Memur
17 Ocak 2017 08:37

Mübarek o tarz farklar iyi bir hukuk fakültesinde okuyan ve vasat bir hukuk fakültesinde okuyan arasındada var. Aynısı iktisat içinde geçerli.Ben işletme okuyan zehir gibi arkadaşlarımdan bahsettim zaten. Ben bireyler arasındaki siklet farkından bahsetmiyorum. Bölümler arası siklet farkından bahsediyorum.:)) yazdıklarıma çok önyargılı yaklaşmasanız neden bahsettiğimi anlardınız :))

sametkolcu
Aday Memur
17 Ocak 2017 09:20

Lütfen bu başlıkta hukuk-iibf tartışması yapmayalım.İllaki tartışmak istiyorsanız aşağıdaki linki kullanabilirmisiniz ?

http://forum.memurlar.net/konu/2249278/

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi