Editörler : Pangaea
16 Ocak 2017 19:19

Lisans Mezunu KPSS B İle Vergi Dairesi'ne Memur Olabilir Mi?

4 yıllık İşletme (Lisans) mezunu bir kişi KPSS B sınavı ile Maliye Bakanlığı-Vergi Dairesi'ne memur olabilir mi? Yoksa Vergi Dairesine memur KPSS A ile mi?

efeefeee
Kapalı
16 Ocak 2017 22:07

vergı daıresınde kı memurlar a dıye bılıyorum gelır uzman yardımcılıgı falan gibi ama arastırmak lzm

serhat99
Müsteşar Yardımcısı
17 Ocak 2017 08:43

a grubu da olabilirsin b grubu da olabilirsin.

a grubu için maliye bakanlığının açacağı gelir uzman yardımcılığı sınavına girmen gerekir.

bu yıl kpss a grubu sınavı var. alan testlerinden yeterli puanı alman gerekir.

vergi dairesinde düz memurluk için ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirmelere başvurman gerekir. tabi maliye bakanlığı vergi daireleri için memur alım talebinde bulunursa tercih yapabilirsin.

eliz alya alya
Kapalı
17 Ocak 2017 14:28

100 kere dedik vergi dairesine de sınavsız giriliyor diye arkadaş sınavsız girdi 5 sendir çalışıyor kurumu aradım sınav yapmıyrouz biz dedi bu şahıs bana kurum sınav yapıyor dedi araştırdım kız torpille girmiş belediyeler neyse vergi daireleri de öyle sen gördün mü hiç vergi dairelrinde çalışan düz memurların alım ilanını merkezi de ya da açıktan alımlarda bunlar da böyle giriyor işte açık ve net

Alttaaan
Aday Memur
17 Ocak 2017 16:24

Yani diyosun sonuç olarak lisans mezunu ol. gerisi torpil?!

eliz alya alya, 7 yıl önce

100 kere dedik vergi dairesine de sınavsız giriliyor diye arkadaş sınavsız girdi 5 sendir çalışıyor kurumu aradım sınav yapmıyrouz biz dedi bu şahıs bana kurum sınav yapıyor dedi araştırdım kız torpille girmiş belediyeler neyse vergi daireleri de öyle sen gördün mü hiç vergi dairelrinde çalışan düz memurların alım ilanını merkezi de ya da açıktan alımlarda bunlar da böyle giriyor işte açık ve net

eliz alya alya
Kapalı
17 Ocak 2017 16:26

sana diyorum benim bi arkadaş bu kuruma bu şekilde girdi diye sen belediye ve vergi dairelerinin ilanını görüyor musun fazla ;;merkezi alımda gördün mü vergi dairesine düz memur alındığını ya da açıktan görmediysen nasıl alındığı belli değil mi

Alttaaan, 7 yıl önce

Yani diyosun sonuç olarak lisans mezunu ol. gerisi torpil?!

Alttaaan
Aday Memur
17 Ocak 2017 16:30

Peki ama oraya girmen için Lisans mezunu olmak lazım. Lisans mezunu olucak ki öyle torpille girebilir ancak arkadaşın ne mezunu?

sana diyorum benim bi arkadaş bu kuruma bu şekilde girdi diye sen belediye ve vergi dairelerinin ilanını görüyor musun fazla ;;merkezi alımda gördün mü vergi dairesine düz memur alındığını ya da açıktan görmediysen nasıl alındığı belli değil mi

eliz alya alya
Kapalı
17 Ocak 2017 16:38

lisans mezunu ne mezeunu olacak kız grdi diyorum inanmıyorsan inanma yaa yaa 2 saattir laf anlatıyoruz ama anlayamıyorsun isterse ilkokul mezunu olsun yine girer adamı varsa nerde yaşıyorsun sen

Alttaaan, 7 yıl önce

Peki ama oraya girmen için Lisans mezunu olmak lazım. Lisans mezunu olucak ki öyle torpille girebilir ancak arkadaşın ne mezunu?

Alttaaan
Aday Memur
17 Ocak 2017 16:39

Ben inanmıyorum demedim sadece ne bölümü mezunu dedim ne bölümü?

lisans mezunu ne mezeunu olacak kız grdi diyorum inanmıyorsan inanma yaa yaa 2 saattir laf anlatıyoruz ama anlayamıyorsun isterse ilkokul mezunu olsun yine girer adamı varsa nerde yaşıyorsun sen

eliz alya alya
Kapalı
17 Ocak 2017 16:41

iibf bölümü

Alttaaan
Aday Memur
17 Ocak 2017 16:42

İİBF bir fakülte, İİBF'de hangi bölüm, BÖLÜM?

iibf bölümü

eliz alya alya
Kapalı
17 Ocak 2017 16:43

yaa dalga geçiyorsun sanırım hakikaten artık ciddiye alıp da yazmıycam iibf ne olursa olsun isterse ekonometri lsun ne fark eder mi iktisat olsun uluslar arası olsun fark ediyor mu acaba adamı olan giriyor netice budur

Alttaaan, 7 yıl önce

İİBF bir fakülte, İİBF'de hangi bölüm, BÖLÜM?

Alttaaan
Aday Memur
17 Ocak 2017 16:46

Ya güzel kardeşim ne dalga geçmesi ben bölüm sordukça sen "dalga mı geçiyosun" "adamı olan giriyor" gibi cevaplar veriyorsun. Benim sorduğum sadece bölüm sen farklı farklı cevaplar vermekte diretiyorsun. Anladım adamı olan giriyor, vergi dairesi sınavla değil adamı olan giriyor da ne bölümü bu insan ben onu sordum BÖLÜMÜ BÖLÜMÜ?

yaa dalga geçiyorsun sanırım hakikaten artık ciddiye alıp da yazmıycam iibf ne olursa olsun isterse ekonometri lsun ne fark eder mi iktisat olsun uluslar arası olsun fark ediyor mu acaba adamı olan giriyor netice budur

iktisatci90
Şube Müdürü
17 Ocak 2017 16:51

maliye 4001'den alıyor düz persoenli. şimdi bize 4001 ne diye sorma. önce okulunu bitir kpss ye gir puanı al öğrenirsin zaten bu süreci.

Alttaaan
Aday Memur
17 Ocak 2017 17:03

Biliyorum 4001'i KPSS B (Lisans Mezunu)

iktisatci90, 7 yıl önce

maliye 4001'den alıyor düz persoenli. şimdi bize 4001 ne diye sorma. önce okulunu bitir kpss ye gir puanı al öğrenirsin zaten bu süreci.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi