Editörler : crops35
17 Ocak 2017 16:01

Elektrik Elektronik Teknolojisi

Arkadaşlar bir sorum olacak.

Liseden Mezun olduğum bölüm Elektrik-Elektronik Teknolojisi Endüstriyel Bakım Onarımı DHMİ bölümümü Elektronik Teknisyeni olarak değerlendirirken TEİAŞ Genel Müdürlüğü alımlarında Elektrik Teknisyeni olarak değerlendirmektedir. Bölüm resmi olarak Elektrik yoksa Elektronik mi geçmektedir.

razorovicim
Kapalı
17 Ocak 2017 16:35

Bölümün Elektrik Olarak Geçmektedir. Teiaş'a Başvuru Yapabilirsin Dalın Uyuşuyor. Dalı Uyuşmayanlar Başvuru Yaparsa Kpss Puanları Keyfi Yanacaktır.

garfield3
Aday Memur
17 Ocak 2017 20:42

Ya abi ben ba?vuru yapaca??m için de?il zaten çal???yorum ama kafama tak?lan bi kurum bölümü elektrik teknisyeni olarak de?erlendiriyor di?er kurum elektronik teknisyeni olarak böyle keyfiyet olmaz elektrik mi elektronik mi oldu?unu yazan bi belge falan bi?ey yok mu veya liselerdeki gibi bu iki alan ? birle?tirsinler daha iyi olsun

emrefba
Aday Memur
18 Ocak 2017 16:19

biliyorsunuz ki uzun bi süre önce elektrik - elektronik ayrımı kalktı o yüzden aslında öyle bir ayrım olmaması lazım ama şöyle söyleyeyim

Pano, yüksek gerilim, bobinaj, büro, gibi dallar elektriktir.

Ses görüntü, haberleşme, güvenlik sistemleri, otomasyon elektroniktir

Ama endüstriyel bakım onarım arada bir daldır. PLC-Otomasyon kısmı elektroniğe girer ama geri kalan hidrolik-pnomatik, asenkron- senkron motorlar, vs. bunlar da elektriğe girer. Dal biraz ortada bir dal o yüzden o şekilde değerlendirme yapmaları sağlıklı değil aslında. Ben mesela Pano mezunuyum ama 6-7 yıl oldu ses görüntü işi yapıyorum panodan kuvvetli akımdan zerre anlamam ama devlet beni alıyor ben de elektronik kadrolarına başvuramıyorum halbuki o işi daha iyi yaparım..

murat_326
Şube Müdürü
18 Ocak 2017 20:17

arkadaşlar çok sıkıntı yapıyorsunuz dallar hakkında bu durumu netliğe bağladım bugün şimdi eskiden meslek liselerinde dal yoktu bölüm vardı ekeltrik elektronik mobilya vs sonradan yapılan güncellemeyle bazı dallar eklendi kendimden anlatıyım ben meslek lisesi elektrik mezunuyum diplomamda bölümüm elektrik yazıyor 2016 kpss ye başvurduğumda eğitim bilgilerim güncelllenmiş elektrik -elektronik teknolojisi dalı yok geçiyor benim gibiler elektriğe bakacak sıkıntı yok sağlam bilgi puanımnan teiaşa ve botaşa başvurumu yaptım gönül rahatlığıyla

garfield3
Aday Memur
18 Ocak 2017 20:52

ya abi sıkıntısı değil böyle bi olay kurumun inisiyatifine bırakılamaz. Ya bu bölümleri birleştirsinler kamu kurumlarında yada bi çaresine baksınlar. Bi kıytırık memur hangi birimde çalışacağıma karar vermesin. geçen TEİAŞ tan iki üç müdürü aradım ya neye göre kabul ediyorsunuz elinizde bi dayanak var mı diye adam başvurabilirsin diyor ben başvurmak için aramıyorum dedim anlatamadım en sonunda sinirlenip kapattım. Elektronikçi olsun elektrikçi olsun kurum içi eğitimle iki işide yaptırabilirsin zaten okulda öğretilen bi halt yok böyle saçma düzen olamaz.

murat_326
Şube Müdürü
19 Ocak 2017 10:18

kardeş inan bu duruma bende sinir oldum hatta işkurdaki bayanla nerdeyse büyük çapta tartışacaktım bilip bilmeden konuşuyor neymiş efendim puanın yanar bilmemne 2 yıl kullanamassın sonra ösym yi aradım durumu anlattım onlarda kurumnan görüş diyorlar bende kurumun genel müdürlüğünü aradım durumu anlattım bana dediği başvurunu yap kardeş dedi ben de yaptım sıkıntı yok

razorovicim
Kapalı
19 Ocak 2017 12:05

Daha Dün Bir Arkadaş Emniyet Genel Müdürlüğüne Başvuru Yaptı ve Elektronik Mezunuyum Diye Dalı Olmadığı İçin Geri Gönderildi. Bence Kafanıza Göre İş Yapmayın Bu Koskoca Kurum Eminim Hepimizden İyi Biliyorlar Eskiyi de Yeniyi de. Ben Sadece Söyleyeyim Dedim Yapıp Yapmamanız Konusunda Birşey Demiyeceğim.

murat_326, 7 yıl önce

kardeş inan bu duruma bende sinir oldum hatta işkurdaki bayanla nerdeyse büyük çapta tartışacaktım bilip bilmeden konuşuyor neymiş efendim puanın yanar bilmemne 2 yıl kullanamassın sonra ösym yi aradım durumu anlattım onlarda kurumnan görüş diyorlar bende kurumun genel müdürlüğünü aradım durumu anlattım bana dediği başvurunu yap kardeş dedi ben de yaptım sıkıntı yok

murat_326
Şube Müdürü
19 Ocak 2017 13:33

03122038471 bura teiaş genel müdürlüğü personel daire başkanlığı bu dal sorununu anlattım ordaki abi başvuru yapabilirsin dedi sıkıntı yok dedi

murat_326
Şube Müdürü
19 Ocak 2017 13:36

emniyet müd elektrik teknisyeni alıyor sen elektronikten bahsediyon orayada baş vuru yaptım lise diplomama baktı sorun yok dedi başvuruyu kendi yaptı

razorovicim
Kapalı
19 Ocak 2017 16:18

Hocam Bugün Teiaş İnsan Kaynakları Dairesi Başkanıyla Görüştüm Dalı Olmayan Arkadaşları Direk Gönderiyoruz Eliyoruz Listeden Dedi. Bizim Aldığımız Dallar Belli Dedi.

murat_326, 7 yıl önce

emniyet müd elektrik teknisyeni alıyor sen elektronikten bahsediyon orayada baş vuru yaptım lise diplomama baktı sorun yok dedi başvuruyu kendi yaptı

garfield3
Aday Memur
19 Ocak 2017 21:36

Ya koskoca kurum hepimizden iyi biliyordur ne ya çalışmadığından bilmiyorsun o kurumlarda aptal dolu aptal böyle bi saçmalık başka hiçbir bölümde olmuyor. kamuda elektrik ve elektronik kadrolarının birleşmesi lazım. veya geri ayrılsın bu bölümler.

razorovicim, 7 yıl önce

Daha Dün Bir Arkadaş Emniyet Genel Müdürlüğüne Başvuru Yaptı ve Elektronik Mezunuyum Diye Dalı Olmadığı İçin Geri Gönderildi. Bence Kafanıza Göre İş Yapmayın Bu Koskoca Kurum Eminim Hepimizden İyi Biliyorlar Eskiyi de Yeniyi de. Ben Sadece Söyleyeyim Dedim Yapıp Yapmamanız Konusunda Birşey Demiyeceğim.

murat_326
Şube Müdürü
20 Ocak 2017 20:20

eskiden meslek liselerinde dal yoktu bölüm vardı benimki elektrik teiaşdaki memur başvurabilirsin dedi genel bölüm elektrik dedi sana kalırsak biz boşa girdik kpssye lise diplomamda elektrik yazıyor

Abdullahtasdemir58
Aday Memur
23 Ocak 2017 17:44

Elektronik teknolojisi önlisans mezunuyum kpss 77 aldım bizden enaltt kaçtan atandı bilen var mı

24 Aralık 2017 22:02

http://www.define-dedektoru.net/

Grejon
Aday Memur
21 Ocak 2019 23:20

endüstriyel bakım onarım dalı nedır net bir bilgi varmı

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi