Editörler : oto-danisman-expert
17 Ocak 2017 18:37

Sutasak eğitimi hk

Tecrübeli ustalardan yardım.

Önümüzde kkk muvazzaf sözlü mülakt var. Mülakatı kazanıp kayıt olduk diyelim sonraki süreç için bilgi verebilirmisinz.

1_ sutasak eğitiminde askeri öğrenci olarak mı adlandırılacaz.

2- Eğitim süreci ne kadar nasıl eğitimler var. Yanaşık düzeneğitimi filan mı

3- Sutasak eğitiminde askeri maaş mı alınıyor yoksa asteğmen maaşı mı

kadir1200
Aday Memur
17 Ocak 2017 21:31

bu soruların cevabını bende merak ediyorum.

bunyam54
Aday Memur
18 Ocak 2017 17:12

Yokmudur tecrübelerini aktaracak

ysr00
Kapalı
18 Ocak 2017 18:58

1.evet askeri öğrenci olarak adlandırılacaksınız.gittiğiniz kurslarda ise kursiyer diye adlandırılacaksınız.

2.yanaşık düzen zorunlu askerlik dahil her sınıfta her kuvvette var.sınıfların çoğu 3 yada 4 ay izmir menteşte kampa katılır. öğretmen ve personel subay hariçti sanırım.ardından 3 ay harp okulunda üniversitede okur gibi dersler görür. komando kursu için eğirdirde ne kadar kalınır tam bilmiyorum ama 3 aydan az değildir.ağustosta rütbe taktıktan sonra 1 yıl süreyle sınıf okuluna gönderilirsiniz.ardından da kıtaya çıkarsınız.

3.asteğmen maaşıyla teğmen maaşı arasında ciddi fark yok.sutasak boyunca hangi rütbenin maaşını alırsınız bilmiyorum ama sutasak bittiğinde elinizde hatırı sayılır birikim olacaktır.

ysr00
Kapalı
18 Ocak 2017 19:01

menteş te ağırlıklı olarak psikolojik dayanıklılığınız ölçülür. daha iyi bir tabirle birey olarak sınırlarınızın neler olduğunu nelere dayanıp dayanamadığınızı öğrenirsiniz. menteş boyunca iletişim cihazları yasaktır. bırakanların çoğu menteş te bırakır

bunyam54
Aday Memur
18 Ocak 2017 19:40

Teşekkürler hocam faydalı oldu verdiğiniz bilgiler

ysr00
Kapalı
18 Ocak 2017 20:15

rica ederim.

bunyam54, 7 yıl önce

Teşekkürler hocam faydalı oldu verdiğiniz bilgiler

kadir1200
Aday Memur
18 Ocak 2017 22:00

deniz kuvvetleri yardımcı sınıf subaylar içinde bu anlattıklarınız geçerli mi .

ysr00, 7 yıl önce

1.evet askeri öğrenci olarak adlandırılacaksınız.gittiğiniz kurslarda ise kursiyer diye adlandırılacaksınız.

2.yanaşık düzen zorunlu askerlik dahil her sınıfta her kuvvette var.sınıfların çoğu 3 yada 4 ay izmir menteşte kampa katılır. öğretmen ve personel subay hariçti sanırım.ardından 3 ay harp okulunda üniversitede okur gibi dersler görür. komando kursu için eğirdirde ne kadar kalınır tam bilmiyorum ama 3 aydan az değildir.ağustosta rütbe taktıktan sonra 1 yıl süreyle sınıf okuluna gönderilirsiniz.ardından da kıtaya çıkarsınız.

3.asteğmen maaşıyla teğmen maaşı arasında ciddi fark yok.sutasak boyunca hangi rütbenin maaşını alırsınız bilmiyorum ama sutasak bittiğinde elinizde hatırı sayılır birikim olacaktır.

kadir1200
Aday Memur
18 Ocak 2017 22:02

merhaba deniz kuvvetlerine yardımcı sınıf mühendis branşından çağrıldım. Birkaç birşey sorabilir miyim müsaitseniz.

bunyam54, 7 yıl önce

Yokmudur tecrübelerini aktaracak

ysr00
Kapalı
18 Ocak 2017 22:23

hayır. yazdıklarım kara kuvvetleri ve jandarma için geçerli.

deniz kuvvetleri için bilgim yok kardeşim.

kadir1200, 7 yıl önce

deniz kuvvetleri yardımcı sınıf subaylar içinde bu anlattıklarınız geçerli mi .

23 Şubat 2018 13:02

Peki bu eğitimlerden hangisi yatılı hangisi değil mentes haricindekiler il olarak nerde oluyor

ysr00, 7 yıl önce

anqelaqqq
Kapalı
10 Temmuz 2018 09:29

Arkadaşlar bir sorum olacak. 2014 yılında üniversite mezunu olarak Sutasak olmak için sınavaran girerek kazandım . 78 gün eğitimde kaldım ve şimdi kısa dönem olarak askerlik yapmayı planlıyorum. 78 günüm birebir mi yoksa 3/1 mi sayılacak. Askeri kanunda belirtilenler Harp okulu yada Myo gibi okullar. Ben o kısımlara girmiyorum . Üniversitesi yi dışarıda

yusk6060
Aday Memur
10 Temmuz 2018 15:34

intibah eğitiminde kaldığın gün sayılır mı o konuda emin değilim ama SUTASAK eğitimi süresince 1 e 1 sayılır

anqelaqqq, 6 yıl önce

Arkadaşlar bir sorum olacak. 2014 yılında üniversite mezunu olarak Sutasak olmak için sınavaran girerek kazandım . 78 gün eğitimde kaldım ve şimdi kısa dönem olarak askerlik yapmayı planlıyorum. 78 günüm birebir mi yoksa 3/1 mi sayılacak. Askeri kanunda belirtilenler Harp okulu yada Myo gibi okullar. Ben o kısımlara girmiyorum . Üniversitesi yi dışarıda

anqelaqqq
Kapalı
11 Temmuz 2018 15:34

yusk6060 peki hangi kanuna hangi yönergeye ait bu söylediklerinizamana? Ben bulamadım çünkü

anqelaqqq
Kapalı
11 Temmuz 2018 15:59

İnşAllah söylediğiniz ifadenin hukuki bi cevabı vardır da rahatlarım ben de . Askeriye 3/1 diyor çünkü ben de ısrarla 1/1 diyorum ama dayanağı bulamıyorum .
yusk6060, 6 yıl önce

intibah eğitiminde kaldığın gün sayılır mı o konuda emin değilim ama SUTASAK eğitimi süresince 1 e 1 sayılır

perhaps1
Aday Memur
11 Temmuz 2018 18:10

Ben de Sutasak eğitiminin 4. ayını doldurup ayrıldım. Askerlik geçen günler için 1/1 sayılıyor. Ancak bu durum sadece sutasak kursiyerleri için geçerli harbiyelilerde 3/1 sayılıyor.

anqelaqqq, 6 yıl önce

anqelaqqq
Kapalı
11 Temmuz 2018 18:27

Peki askerlik yaptınız mı ? işlemler nasıl oluyor ? Bana yol gösterebilir misiniz ? Çok sıkıntı yaşıyorum çünkü bu konuda .Gerekirse özelden görüşelim telefon numaramı verebilirim ? Yönetmeliğe ulaşırsam eğer bana yeterli olacak .
perhaps1, 6 yıl önce

Ben de Sutasak eğitiminin 4. ayını doldurup ayrıldım. Askerlik geçen günler için 1/1 sayılıyor. Ancak bu durum sadece sutasak kursiyerleri için geçerli harbiyelilerde 3/1 sayılıyor.

bns123
Aday Memur
19 Kasım 2018 13:39

maliye personel ya da ikmali seçen kişiler dahil mi

ysr00, 7 yıl önce

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi