Editörler : crops35
23 Ocak 2017 16:54

Şeflikten teknik öğretmenliğe geçişte ek ödeme puanı düşer mi?

Merhabalar;

Ben 2012 yılında görevde yükselme sınavını kazanarak (kazanılmış hak olarak ta) GİH 3. derece şef kadrosunda çalışmaktayım. 2016 yılında ise Ünvan değişikliği sınavını kazandım ve TH sınıfında 3. derece teknik öğretmen maaşı haklarını alıyorum. Ancak ek ödeme; şef kadrosunda 105 puan üzerinden,teknik öğretmen kadrosunda 100 puan üzerinden daha az ödendiğini maaş hesaplama robotundan görmekteyim. araştırıp anladığım kadarıyla bu gibi değişikliklerde kazanılmış haklardan yüksek olan ödenmeye devam eder deniliyor.

Sizlerden ek ödeme konusunda hangisinin devam edeceğini öğrenmek istiyorum.

Saygılarımla teşekkür ederim...

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
24 Ocak 2017 08:21

Sizin de belirttiğiniz gibi şeflerin ek ödeme oranı teknik öğretmen/tekniker ve teknisyenlerden 5 puan daha yüksektir.

Ek ödemede kazanılmış hak diye bir uygulama bulunmamaktadır. Kadro unvanı neyse ona göre ek ödeme ödenmektedir.

Merak ettim hangi kadrodasınız?

Arif Çelik
Aday Memur
24 Ocak 2017 10:45

3.derece tekniker kadrosundayım şuan.teknik öğretmenlik mezunuyum ve teknik öğretmen maaşı alıyorum

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
24 Ocak 2017 15:09

Teknik olarak aslında teknik öğretmen ek ödemesi değil tekniker ek ödemesi alıyorsunuz. Çünkü ek ödemeler kadro unvanına göre ödeniyor. Ancak teknik öğretmenlerin ek ödemesi 666 sayılı KHK'da teknisyen ve teknikerlerle aynı belirlendiği için pratikte teknik öğretmen ek ödemesi aldığınız söylenebilir. Eğer teknik öğretmenlerin ek ödeme oranı teknikerlerden farklı belirlenseydi, kadro unvanınız tekniker olduğu için teknik öğretmenin değil teknikerin ek ödemesini alırdınız.

Arif Çelik
Aday Memur
24 Ocak 2017 16:26

teşekkürler ilginiz için....

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi