Editörler : crops35
23 Ocak 2017 21:23

Bir fikir verin arkadaslar

Suanda mebde okulda hizmetli olarak calisiyorum. Bir kaloriferci bir iskurlu birde ben. Iskurlu bayana 7 sinif 2 wc bir koridor ogretmenler odasi mudur odasi en alt kattanda kantin ve 3 katli merdivenlerin temizligi. Bana da 10 sinif 2 ilkokul wc tuvaleti (6sar tuvaletli) 100 mtrelik 2 koridor paspasi 2 anasinifi wcsi md. Yardmcisi odasi memur odasi ve hizmetli odasi temizligi. Ayrica idarenin verdigi diger gorevler olarak sabah bahce temizligi kapi kolu kirilir perde takilir mebe evrak gotur getir biri kusar temizle vb. Isleride yapiyorum. Bir donem boyle bitti ve ben baya perisan durumdayim artik. 15 tatil gorevi olarakta 10 sinifin camasirsuyuyla paspas yapilmasi camlarinin silinmesi siralarin silinip temizlenmesi yapilacak.

Kollarim artik kaldirmiyo belim iyice rahatsizlandi. Sizce ne yapabilirim boyle devammi yoksa yapabilecegim birsey varmi.

caf caf
Daire Başkanı
23 Ocak 2017 22:59

valla ben müdür olsam sana daha çok iş verirdim.

maşallah o kadar işi yapabiliyorsan :)

Ozsev5860
Şube Müdürü
23 Ocak 2017 23:03

Yonetmelige gore 10 sinif supurulmesi sartmis isine gelince yonetmelik gelmeyince idare edelim yapacak adam yok deniyo. Okul 2.5 ta dagiliyo 4bucuga kadar anca bitiriyorum. 5 e kadar kalayim.diyede 16.50 de calan zilinden sonra anfinin dugmesini de bana kapattiriyoki 5 te gideyim.diye. baska okullarda calisan arkadaslarima.soruyorum siz napiyonuz diye biz 4 sinif supuruyoz 4 e dogruda isimiz bitiyo gidiyoz diyolar benim yapabilecegim bisey yokmu bu durumda?

caf caf, 7 yıl önce

valla ben müdür olsam sana daha çok iş verirdim.

maşallah o kadar işi yapabiliyorsan :)

m23oglu
Memur
24 Ocak 2017 12:15

Engel durumunuz bu işi yapmaya elvermiyorsa yani efor sarfettiren işlerde çalışamaz deniyorsa ya da bedensel bir engeliniz varsa bu işi yapamazsınız.

Engel durumunuza mani birşey yok ise mecbur yapacaksınız.

Ozsev5860
Şube Müdürü
24 Ocak 2017 14:00

Bu kadar is hizmetli olarak calisan birisi icin normal yani oylemi??

m23oglu, 7 yıl önce

Engel durumunuz bu işi yapmaya elvermiyorsa yani efor sarfettiren işlerde çalışamaz deniyorsa ya da bedensel bir engeliniz varsa bu işi yapamazsınız.

Engel durumunuza mani birşey yok ise mecbur yapacaksınız.

oktay2323
Daire Başkanı
25 Ocak 2017 01:40

Sana şunu söyleyebilirim kardeşim . Yönetmenlikte engelli hizmetli için ayrı bir mevzuat bişey yok.sadece okul müdürlerin vereceği işler başlığıyla yetkiyi müdürlere devretmişler. Affedersin okul müdürlerin bazıları ibne olunca böyle anlamsız iş çıkıyor. Ben 5 yıldır öğretmenim. Daha önce işkur aracılığıyla okulda hizmetli olarak çalıştım. Öğretmen mezunu olmama rağmen müdür işkurdan gelen hizmetlilerden tanıdığı hariç bizi affedersin öğrencinin sıçmasını nöbetini yaptıracak kadar görevlerde bulundurdu.. inan ki okul müdürlerden nefret ediyorum. Hatta şuan okul müdürü yanıma geliyor hayırola hocam neden hiç bizi sormuyorsun diyorlar.. iğrendiğim için okul müdürler mecbur kalmadıkça selam bile vermiyorum

Ozsev5860
Şube Müdürü
25 Ocak 2017 10:33

Kardesim dedigim gibi mudurlerin eline kaldik demekki hocam bu akdar is bana agir geliyo belim kaldirmiyo artik diyorum. Idare edelim zaten adam yok gorevimiz kim yapacak diyor iyide bende yapamiyorm artk diyorm adamin kafa dikine calisiyo adam tut diyorum disardan okulun parasi yok diyor her turlu bahane napacam bilemedim

oktay2323, 7 yıl önce

Sana şunu söyleyebilirim kardeşim . Yönetmenlikte engelli hizmetli için ayrı bir mevzuat bişey yok.sadece okul müdürlerin vereceği işler başlığıyla yetkiyi müdürlere devretmişler. Affedersin okul müdürlerin bazıları ibne olunca böyle anlamsız iş çıkıyor. Ben 5 yıldır öğretmenim. Daha önce işkur aracılığıyla okulda hizmetli olarak çalıştım. Öğretmen mezunu olmama rağmen müdür işkurdan gelen hizmetlilerden tanıdığı hariç bizi affedersin öğrencinin sıçmasını nöbetini yaptıracak kadar görevlerde bulundurdu.. inan ki okul müdürlerden nefret ediyorum. Hatta şuan okul müdürü yanıma geliyor hayırola hocam neden hiç bizi sormuyorsun diyorlar.. iğrendiğim için okul müdürler mecbur kalmadıkça selam bile vermiyorum

m23oglu
Memur
25 Ocak 2017 14:26

Haklısın kardeşim bu iş yükü haddinden fazla ama sen ne yap biliyor musun işini yavaş yavaş yap yorma kendini mesai bitti mi çık git.

Nereye başvurursan başvur bir devlet memurunun günlük çalışma süresi 8 saat olduğunu sana söyleyeceklerdir. Herhangi bir hukuki çaren de olmaz.

Bağlı olduğunuz sendika ile görüşebilirsiniz size daha iyi bilgi verebilirler.

Ozsev5860, 7 yıl önce

Bu kadar is hizmetli olarak calisan birisi icin normal yani oylemi??

Ozsev5860
Şube Müdürü
25 Ocak 2017 15:22

Sendikaya da basvursam sonuc alacagimi sanmiyorum benim merak ettigim konu bu isleri verneleri normalmi mesela anasinifi tuvaletleri anasinifi ablasina dusmezmi veya verdikleri is herkese dusen rutin islermi yoksa bana mi abarti geldi cunku bunye kaldirmiyo artik 1 donem bitti ama bende bittim

m23oglu, 7 yıl önce

Haklısın kardeşim bu iş yükü haddinden fazla ama sen ne yap biliyor musun işini yavaş yavaş yap yorma kendini mesai bitti mi çık git.

Nereye başvurursan başvur bir devlet memurunun günlük çalışma süresi 8 saat olduğunu sana söyleyeceklerdir. Herhangi bir hukuki çaren de olmaz.

Bağlı olduğunuz sendika ile görüşebilirsiniz size daha iyi bilgi verebilirler.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi