Editörler : "eskiyara"Pangaea
24 Ocak 2017 17:21

Dyk kurs ücreti

Az önce ilçede ek dersleri hazırlayan memur arkadaşın verdiği bilgiye göre sözleşmeli öğretmen desteklemek ve yetiştirme kurslarında normal ek ders alıyormuş. Yani bir ders karşılığı neyse o kadar. İkinci dönem kurs vermeyi planlıyorduk. O halde kadrolu 2 ders saati ücret alırken sözleşmeli yarısını bile alamayacaktır. Bu büyük haksızlık. Kurs açmayın demek gibi birşey.

a_durmaz
Başbakan Müsteşarı
25 Ocak 2017 00:25

Sayın hocam şimdi mebde öğretmenlerle ilgili çıkarılan kanunlar yönetmelikler vs kadrolu öğretmenleri kapsadığı için bu konuda da dyk larda ki iki kat ek ders ücreti uygulaması sadece kadrolu öğretmenleri kapsar haliyle. Ama bu ilahi nihaye böyle süreceği anlamına gelmez. Sözleşmeli öğretmenlik uygulaması yeni başladığı için ileride bu konuyla da ilgili bir düzenleme yapılacaktır diye düşünüyorum.

John Reese
Memur
25 Ocak 2017 12:34

Geçen attığınız mesajı okudum ama cevap vermedim. Neredeyse destekler nitelikte olduğu için cevap vermemiştim. Somut olaylar oldukça görürüz diye düşünmüştüm. Ama daha kaç gün geçmedi gördüğünüz üzere. Şimdi bir kez daha gördüğünüzü ümit ediyorum. Bu sözleşmeli özlük hakları çok zayıf bir sözleşmeli kadro. Sizin zamanınızdaki sözleşmeli kadrolarda sadece çakılı kadro uygulaması vardı. Ortak tek yönleri bu. Burada özlük haklarında da ciddi kayıplar var. Üstelik sözleşmeli öğretmenlik kaldırıldığı vakit çok güzel kıyak da yapıldı. İl dışı tayin hakkı verildi emin değilim ama zorunlu hizmet affı da olabilir çünkü kaç yıl geçti pek hatırlamıyorum.

a_durmaz, 7 yıl önce

Sayın hocam şimdi mebde öğretmenlerle ilgili çıkarılan kanunlar yönetmelikler vs kadrolu öğretmenleri kapsadığı için bu konuda da dyk larda ki iki kat ek ders ücreti uygulaması sadece kadrolu öğretmenleri kapsar haliyle. Ama bu ilahi nihaye böyle süreceği anlamına gelmez. Sözleşmeli öğretmenlik uygulaması yeni başladığı için ileride bu konuyla da ilgili bir düzenleme yapılacaktır diye düşünüyorum.

a_durmaz
Başbakan Müsteşarı
25 Ocak 2017 14:06

Ben o zaman da yazmıştım özlük haklarında farklılıklar olduğunu. Fakat ordaki konu daha farklıydı. Orda bir kişi uygulamada farklılıklar olduğundan bahsetmişti yani yok ikinci plandayız yok hor görülüyoruz yok efendim verilen görevler farklı vs. Fiilayatta bir okulda görev dağılımında şu sözleşmeli öğretmendir bu öğretmene şu görev verilmez gibi birşey yok. Kadrolu öğretmene ne görevler veriliyorsa sözleşmeli öğretmene de aynı görevler verilir. Bir türlü anlatamadığım nokta bu işte.

John Reese, 7 yıl önce

Geçen attığınız mesajı okudum ama cevap vermedim. Neredeyse destekler nitelikte olduğu için cevap vermemiştim. Somut olaylar oldukça görürüz diye düşünmüştüm. Ama daha kaç gün geçmedi gördüğünüz üzere. Şimdi bir kez daha gördüğünüzü ümit ediyorum. Bu sözleşmeli özlük hakları çok zayıf bir sözleşmeli kadro. Sizin zamanınızdaki sözleşmeli kadrolarda sadece çakılı kadro uygulaması vardı. Ortak tek yönleri bu. Burada özlük haklarında da ciddi kayıplar var. Üstelik sözleşmeli öğretmenlik kaldırıldığı vakit çok güzel kıyak da yapıldı. İl dışı tayin hakkı verildi emin değilim ama zorunlu hizmet affı da olabilir çünkü kaç yıl geçti pek hatırlamıyorum.

zorhayat67
Aday Memur
26 Ocak 2017 17:34

ücretlı ogretmenlere de 2 katı ucret odenıyor mu?

a_durmaz
Başbakan Müsteşarı
26 Ocak 2017 19:06

Hayır

zorhayat67, 7 yıl önce

ücretlı ogretmenlere de 2 katı ucret odenıyor mu?

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi