Editörler : crops35
31 Ocak 2017 22:01

399/2 Sözleşmeli personel deneme süresini doldurmadan istifa edip 4b ye tercih verebilir mi ?

bilen varsa cevaplasın arkadaşlar.

Busr07
Şef
01 Şubat 2017 09:48

Ya ben kesin olmamakla beraber istifa ettikten 1 yada 2 yıl terciu veremiyorsun diye biliyorum tabi kesin bilen bir arkadaşımız yardımcı olursa daha iyi olur

bridge
Müsteşar Yardımcısı
01 Şubat 2017 16:57

399'da deneme süresini doldurup, doldurmaman önemli değil, istediğinde istifa edip gidebilirsin ama gideceğin yeri garantile çünkü dönüşü çok zor imkansız. 657de adaylık kalkınca istifa sonrası dönüş imkanı var ama 399da çok zor

ppaappaa
Kapalı
08 Şubat 2017 21:53

Arkadaşlar peki sözleşmeli bakanlık alımında geçiş yapabiliyor muyuz ?

medcezir88
Aday Memur
09 Şubat 2017 13:03

@bridge doğru söylemiş. 6 ayı doldurmana gerek yok. Sözleşmeli veya normal memurluğu tercih yaparsiniz ve yerlesirsiniz. İstifa edip gider baslarsiniz yeni kurumda. Bridge'nin dedigi gibi kit'e istifa verince geri dönüş imkansiz gibi birsey oldugu icin benim tavsiyem, istifa dilekcesi birakin ve yeni atandiginiz kuruma gidin oraya giris yaparken ayni gün istifa dilekcenizi isleme koydurun garanti olsun hem de sigortada boşluk vermemiş olursunuz.

Sofistikenüans
Aday Memur
10 Şubat 2017 20:47

oncelikle tesekkur ederim herbırınıze. pekı kıt sozleşmeli personeli ohal de istifa ederken skntı yasar mı , hepmız bilioruz 657 devlet memurları hemen istifa edemiyor. 399 lular da da bu durum soz konusu olur mu?

alp12gs
Aday Memur
13 Şubat 2017 20:09

Arkada?lar bende 399 a tabi personelim kpss 14 ile atand?m 3 ay oldu 4b al?m varm?? tercih verebilirim deniliyor ama bu sistem kas?mda de?i?mi? diye yazm?? biri okudum do?ru de?il dimi 4b de olursam 1 y?l tercih veremem biliyorum ben
Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi