Editörler : crops35
02 Şubat 2017 18:35

Standart ekpss ile atandık ama hala göreve başlatılmadık yeni tercih yapabilir miyiz?

Arkadaşlar benim sorum atandığım halde ankara büyükşehir belediyesi belgelerimizi bile istemedi

benim sorum formasyon belgemde var.. Acaba ögretmenlik için başvuru yapabilir miyim.. lütfen bilgisi olan yazabilir mi?

Hylcn
Kapalı
02 Şubat 2017 22:33

Bimer üzerinden sorunuz bu konuda net bilgim yok ÖSYM çağrı numarasından da net bilgi elde edemezsiniz.

alihan99
Şef
03 Şubat 2017 08:11

Hayır yapamazsınız.Büyükşehirin belgelerinizin istediği zamanı beklemek zorundasınız.

suat_06
Aday Memur
03 Şubat 2017 09:31

2016 EKPSS TERCİH KILAVUZUNDA

"İlgili Yönetmelik hükümleri çerçevesinde yapılan merkezi yerleştirme sonucu herhangi bir kadroya yerleştirilen adaylar (yerleştirilen, yerleştirildiği halde ilgili kuruma başvurmayan, yerleştirilen ancak yerleştirildiği kadronun niteliğini taşımadığı tespit edilen ya da yerleştirilerek ataması yapılan), daha sonraki merkezi yerleştirme işlemlerinde yerleştirmelerine esas alınan puanla başvuruda

bulunamayacak" ifadesi geçmekte...

Burada siz de atandığınız halde evrakları vermeseniz bile yine o puanı bir sonraki "merkezi yerleştirme işlemlerinde" kullanamazsınız.

Burada merkezi yerleştirme ifadesi önemli.

Merkezi yerleştirme ile EKPSS atamalarından bahsediyor bildiğim kadarıyla.

İşçi alımları da Meb öğretmen alımları da merkezi atamaya girmiyor.

Bu nedenle benim görüşüm atanıp atanmadığınız farketmez, öğretmen alımlarından faydalanabilirsiniz.

SuikasT
Memur
03 Şubat 2017 09:51

Hırsınız böyle perişan eder sizi..

O kadar söyledik öğretmen adayları tercih yapmasın diye..

Daha işe başlamadan birinin kadrosunu yaktın..

İçin rahattır umarım..İşin rast gelsin..

03 Şubat 2017 11:48

6 aydır kurum oyalıyor,belki de başlatmamak istiyor.Görevine başlamazsa mağdur olmayacak mı? Sanki belediye olmaayınca Devlet Personel Başkanlığı başka belediyede hemen iş verecek.

Ecem3434
Aday Memur
03 Şubat 2017 20:08

Suat_06 soruma cvp verdiğiniz için cok teşekkür ederim umarım dediğiniz gibi olur.Hırs yaptığın yok yıllarca okudum aynı zamanda formasyonda aldım atandım diye sevindim 7 aydır magdurum belediyede tek bir cvp bile alamıyom bana söyledikleri burası belediye almıyabilirde benimde kendime göre maddi sıkıntılarım var anlıyormusunuz
03 Şubat 2017 20:19

Haklısınız durumunuzdan anladığım kadarıyla.Ancak hakkınızı ve mağduriyetinizi belediyeye karşı hukuki yollarla aramanız daha faydalı olacaktır.Kazanılmış hak denen bir olay var bildiğim kadarıyla.Ayrıca tercih edip atanan birisini sistem 2. atamada dahil etmez diye biliyorum.İşin özeti sistemde 2.atamada sizlere tercih açılmayacaktır.Açılırsa edin ne diyim:)

desperrado
Daire Başkanı
03 Şubat 2017 20:38

Burada o kadar yazdık Belediyeler sıkıntılı yerler siyasi diye. Millet SDS sevdasında.Ankara Büyükşehir Belediyesinde SDS'de yok. Resmi olarak bir dilekçe ile akıbetinizi sorun. Yada resmi bir dilekçe ile evraklarınızı dilekçe kayıtta resmi yolla Belediyeye teslim edip bir üst yazı ile atam dönemini atam belgesini ilgi tutarak dilekçe ile süreci başlatın. Siz evrakları teslim almadan nasıl güvenlik soruşturması yapıyorlar anlamadım. Belediyelerde prosedüre göre iş yapılmaz, yapılan iş prosedüre uydurulur.

Muhtemelen atamalar insan kaynaklarında yada başkanda bekliyordur. Başkan tüm personeli, yani Devlet Personel Başkanlığından gelen isimleri bir Başkanlık Olur'u ile atar. Daha sonra evrakları teslim edersiniz. Genel Sekreter'de sizi görevlendirip dairelere dağıtır. Topu topu 15 dakikalık bir süreç :)

Ecem3434
Aday Memur
03 Şubat 2017 21:04

İnanın o kadar pişmanın ki SDS nedir onu bile bilmiyorum bilseydim asla yazmazdım belediyeyi güvenlik soruşturmasının başlatıldığını ben sanmıyorum 7 aydır belgelerimizi istemediler

desperrado
Daire Başkanı
03 Şubat 2017 21:22

Dilekçe ile durumunuzu sorun. Aşağıdaki dilekçeyi biraz daha süsleyip yazın. Ankara'ya gitme imkanınız yoksa dilekçenizde adres, imza, isim soyisim, TC ve telefon olmak kaydıyla iadeli taahhütlü olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı olarak yollayın.

2016 1 EKPSS tercih dööneminde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına atandığımı gösterir ÖSYM sonuç belgesi yazı ekindedir. Sonuçlar ..... tarihinde açıklanmasına rağmen evrak teslimi ve atamayla alakalı bir bilgilendirme olmadı. Atamanın yapılması için gerekli evrakların yayınlanması ve atamamın yapılması hususunda gereğini ve bilgilerinizi arz ederim.

03 Şubat 2017 21:50

Dediğiniz şekilde bir dilekçe gönderdim,yanıt gelmedi.

Lakin bu şekilde dilekçe gönderilirse hukuki yollara başvurmak gerekiyorsa davanın kısa sürede sonuçlanmasına yardımcı oluyormuş.

desperrado, 7 yıl önce

Dilekçe ile durumunuzu sorun. Aşağıdaki dilekçeyi biraz daha süsleyip yazın. Ankara'ya gitme imkanınız yoksa dilekçenizde adres, imza, isim soyisim, TC ve telefon olmak kaydıyla iadeli taahhütlü olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı olarak yollayın.

2016 1 EKPSS tercih dööneminde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına atandığımı gösterir ÖSYM sonuç belgesi yazı ekindedir. Sonuçlar ..... tarihinde açıklanmasına rağmen evrak teslimi ve atamayla alakalı bir bilgilendirme olmadı. Atamanın yapılması için gerekli evrakların yayınlanması ve atamamın yapılması hususunda gereğini ve bilgilerinizi arz ederim.

03 Şubat 2017 22:02

Öncelikle kurumun ne niyeti olduğunu bilmiyoruz.Gerçekten kurum içi soruşturmalardan yeni alımları bir süreliğine durdurmuş da olabilirler yada keyfi olarak bekletmede olabilir.Sebebini bilmediğimiz için hukuki yollar en son çare olarak düşünülmeli.

Hukuki yollara başvurmak istesek,OHAL süreci halen devam etmekte,bu gerekçe ile açılan dava ilk celsede düşebilir.

Atamalar konusunda çok mağdur var ama bizim kadar mağdur olan yoktur.Atama işlemleri henüz başlatılmadı bile.

kellepaçaişkembe, 7 yıl önce

Haklısınız durumunuzdan anladığım kadarıyla.Ancak hakkınızı ve mağduriyetinizi belediyeye karşı hukuki yollarla aramanız daha faydalı olacaktır.Kazanılmış hak denen bir olay var bildiğim kadarıyla.Ayrıca tercih edip atanan birisini sistem 2. atamada dahil etmez diye biliyorum.İşin özeti sistemde 2.atamada sizlere tercih açılmayacaktır.Açılırsa edin ne diyim:)

03 Şubat 2017 22:08

Sdsnin olmadığını neye dayandırarak söylüyorsunuz belediye çalışanı mısınız başkent belediyesinde kuru maaş mı veriliyor demek istiyorsunuz.

desperrado, 7 yıl önce

Burada o kadar yazdık Belediyeler sıkıntılı yerler siyasi diye. Millet SDS sevdasında.Ankara Büyükşehir Belediyesinde SDS'de yok. Resmi olarak bir dilekçe ile akıbetinizi sorun. Yada resmi bir dilekçe ile evraklarınızı dilekçe kayıtta resmi yolla Belediyeye teslim edip bir üst yazı ile atam dönemini atam belgesini ilgi tutarak dilekçe ile süreci başlatın. Siz evrakları teslim almadan nasıl güvenlik soruşturması yapıyorlar anlamadım. Belediyelerde prosedüre göre iş yapılmaz, yapılan iş prosedüre uydurulur.

Muhtemelen atamalar insan kaynaklarında yada başkanda bekliyordur. Başkan tüm personeli, yani Devlet Personel Başkanlığından gelen isimleri bir Başkanlık Olur'u ile atar. Daha sonra evrakları teslim edersiniz. Genel Sekreter'de sizi görevlendirip dairelere dağıtır. Topu topu 15 dakikalık bir süreç :)

desperrado
Daire Başkanı
03 Şubat 2017 22:22

Tercih öncesi kurumda bulunan arkadaşlarımdan öğrendim. Belediye çalışanıyım.

Dilekçe ile sorgulama resmi süreci başlatır. Dilekçe kanununa göre cevap vermek zorundalar fakat kurumlar arası isteklerde süre geçtiğinde otomatikman isteğe red vermiş sayılıyorlar. Ama resmi dilekçe önemli bir ayrıntı. En azından gündeme gelmesini sağlar.

Siz telefon açtığınızda bir hizmet alımı, yada bir memur telefona bakıp haber yok deyip geçiyor.

Bakın ondan sonra Şef, Müdür, Daire Başkanı, Genel Sekreter Yardımcısı, Genel Sekreter Ve Başkan yani Melih GÖKÇEK . Telefon açtığınız kişi Başkana soramaz şefine der mevzu soğur. Fakat resmi dilekçede sayı tarih alır yazı işlerinden evrak girip oraya havale edilir ve bir şekilde gündeme gelir. Daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

kamuyöneticisi84, 7 yıl önce

Sdsnin olmadığını neye dayandırarak söylüyorsunuz belediye çalışanı mısınız başkent belediyesinde kuru maaş mı veriliyor demek istiyorsunuz.

desperrado
Daire Başkanı
03 Şubat 2017 22:23

Memur maaşına ekstra olarak sadece ulaşım için kart veriliyor.

mustafaa
Kapalı
05 Şubat 2017 19:30

bir kere 2016 ekpss puanın ıle osym de tercıh yapıp yerlestırıldın ıse ıkıncı kez aynı puan ıle ekpss osym tercıhınde bulunamazsın ancak aynı puan ıle işkur kamu ılanlarına işçi olarak basvurabılırsın.

Wengo Bloom
Aday Memur
06 Şubat 2017 00:53

Devlet Personel Başkanlığının sitesinde yer alan konu ile ilgili soru ve verdikleri cevap:

2014/2 EKPSS/Kura sonucuna göre Bakanlığınız öğretmen, sosyolog, memur ve benzeri kadrolarına yerleşen ve halen bu kadrolarda aday memur olarak görev yapan personelinizden, Kasım 2014 tarihi içerisinde Milli Eğitim Bakanlığınca gerçekleştirilen engelli öğretmen alımlarında öğretmen kadrolarına yerleştirilenlerin naklen atama işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için muvafakat verilip verilemeyeceği hususuna dair?(08/12/2014-6843)

Bilindiği üzere, Devlet memurluğuna alınmaya ilişkin olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 50 inci maddesinde genel memur, 53 üncü maddesinde ise engelli memur alımına ilişkin hükümlere yer verilmiş olup her iki şekildeki memur alımının esas ve usullerinin Yönetmelikle düzenleneceği hüküm altına alınmıştır. Bu kapsamda, genel memur alımının esas ve usulleri, "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" ile engelli memur alımının esas ve usulleri, "Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik" ile düzenlenmiştir.

Diğer taraftan, mezkur Kanunun 54 üncü maddesinin 2 nci fıkrasında; "Aday olarak atanmış Devlet memurunun adaylık süresi bir yıldan az iki yıldan çok olamaz ve bu süre içinde aday memurun başka kurumlara nakli yapılamaz." hükmüne yer verilmiştir.

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmeliğin "Yerleştirme ve atama yapılamayacak haller" başlıklı 14 üncü maddesinde ise; "(1) Halen memur olarak çalışmakta olanlar, başka hizmet sınıfı kapsamındaki kadrolar ile bulundukları kadrolardan farklı olmak kaydıyla mezunu oldukları eğitim programları itibarıyla ihraz etmiş oldukları unvanlara ilişkin kadrolar hariç olmak üzere bu Yönetmelik kapsamında yerleştirme işlemlerine başvuramaz, yerleştirilseler dahi atamaları yapılamaz. (2) Diğer kanunlarla memurluğa atanmaları engellenen adaylar da bu Yönetmelik hükümleri çerçevesinde yerleştirme işlemlerine başvuramaz, yerleştirilseler dahi atamaları yapılamaz." hükümlerine yer verilmiştir.

Yukarıda yer verilen hüküm ve açıklamalar çerçevesinde, gerek idare mahkemelerinin vermiş olduğu kararlarda gerekse Başkanlığımız görüşlerinde 657 sayılı Kanunun 54 üncü maddesinde geçen "nakil" ibaresinden memurun başka kurumlarda durumuna uygun bir kadroya sınava tabi tutulmaksızın naklen atanmasının anlaşılması gerektiği, aday memur iken KPSS/EKPSS sonucuna göre gerçekleştirilen merkezi yerleştirme işlemi neticesinde öğrenim durumları ya da kariyerleriyle ilgili bir kadroya yerleştirilenlerin atanmalarının ise 657 sayılı Kanunun 54 üncü maddesinde geçen "nakil" anlamında değerlendirilmeyeceği belirtildiğinden, EKPSS sonucuna göre Bakanlığınız öğretmen, sosyolog, memur ve benzeri kadrolarında halen aday memur statüsünde istihdam edilenlerden ayrıca Milli Eğitim Bakanlığınca gerçekleştirilen engelli öğretmen alımlarında öğretmen unvanlı kadrolara yerleştirilenlerin ancak Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmeliğinin 14 üncü maddesi hükmünde bulunan başka hizmet sınıfı kapsamındaki kadrolar ile bulundukları kadrolardan farklı olmak kaydıyla mezunu oldukları eğitim programları itibarıyla ihraz etmiş oldukları unvanlara ilişkin kadrolara yerleşmiş olmak şartıyla muvafakatlarının verilmesinin gerektiği değerlendirilmektedir.

Doğal olarak öğretmenlik tercihi vermemen için hiç bir neden yoktur ve yerleştirildiğin kurum aday statüsünde dahi olsan muvafakat vermek mecburiyetindedir. Aksini söyleyenler kendi çıkarlarını düşündüğü için tercih yapamazsın diyorlar. Sen henüz göreve başlamadığın için muvafakat almana bile gerek olmayabilir çünkü şu an çalışıyor görünmüyorsun. Araştıracağın konu en fazla bu olabilir.

Ecem3434
Aday Memur
06 Şubat 2017 15:19

Cok teşekkür ederim..Verdiğiniz bilgiler için cok sağ olun umarım söylediğiniz gibi olur

jeoloji turki
Aday Memur
03 Mart 2017 21:30

ögretmenlik için başvuru yaptınız mı

KamudaMemur
Genel Müdür
03 Mart 2017 23:13

2014 EKPSS sınavı ile memur olarak atanıp 3 ay memur olarak çalıştıktan sonra öğretmenlğe başvurup öğretmen atamaları ile öğretmen olan tandığım var. şu anda öğretmen olarak çalışıyor. 2016 EKPSS de aynıdır sanırım.

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi