Editörler : Pangaea
09 Şubat 2017 18:12

Bddk mülakat

istatistik mezunu arkadaşlar bugün bddk mülakatını tamamladınız. Ne soruldu mülakatta lütfen paylaşır mısınız

imnth
Kapalı
09 Şubat 2017 22:39

hocam bana 7-8 tane istatistik ve matematik sorusu sordular.

1) 90 kişilik bir sınıfta geçme notu 50, sınıfın ortalaması 48 varyansı 0 olduğuna göre sınıfın yüzde kaçı geçme notunun üstünde almıştır?

2) varyansın tanımı?

3) e viewsta kur ve döviz arasındaki ilişkiyi test etmek için hangi testleri kullanırsın?

4) bildiğin testleri ve nerelerde kullanıldıklarını say

5)f(x)=a nın türevini nasıl açıklarsın

6) İstatistiğin terimsel olarak anlamını açıkla

7) Mülakatta 3 kişi var. Sen 2. sıradasın, 3nüze kağıt çektiricez dolu kağıdı seçen mülakatı geçice8), herkes kağıdı seçtikten sonra ilk kişi açtıve boş çıktı. Senin ikinciye kağıt değiştirme hakkın var değiştirir misin?

9) Türevde süreklilik nedir?

benim sorularım bunlardı

Bahtıkaraekocu
Aday Memur
10 Şubat 2017 11:07

Teşekkürler cevap verdiğin için. Umarım geçersiniz mülakatı hakkınızda hayırlısı olsun. Bugün de lisans memurların mülakatı başladı umarım onlar da paylaşır sorulan soruları 😊

imnth, 7 yıl önce

1) 90 kişilik bir sınıfta geçme notu 50, sınıfın ortalaması 48 varyansı 0 olduğuna göre sınıfın yüzde kaçı geçme notunun üstünde almıştır?

2) varyansın tanımı?

3) e viewsta kur ve döviz arasındaki ilişkiyi test etmek için hangi testleri kullanırsın?

7) Mülakatta 3 kişi var. Sen 2. sıradasın, 3nüze kağıt çektiricez dolu kağıdı seçen mülakatı geçice8), herkes kağıdı seçtikten sonra ilk kişi açtıve boş çıktı. Senin ikinciye kağıt değiştirme hakkın var değiştirir misin?

benim sorularım bunlardı

Bahtıkaraekocu
Aday Memur
10 Şubat 2017 16:31

Lisans memur kadrosuna başvuranlar. Bugün mülakatta ne soruldu lütfen paylaşır mısınız

imnth
Kapalı
10 Şubat 2017 19:47

rica ederim umarım faydalı olur, size de başarılar

Bahtıkaraekocu, 7 yıl önce

Teşekkürler cevap verdiğin için. Umarım geçersiniz mülakatı hakkınızda hayırlısı olsun. Bugün de lisans memurların mülakatı başladı umarım onlar da paylaşır sorulan soruları 😊

gogo10
Aday Memur
14 Şubat 2017 10:54

BDDK mülakatina giden arkadaşlar mülakat binasi zincirlikuyu metrobüs duragina yürüme mesafesinde mi?

gogo10
Aday Memur
14 Şubat 2017 12:38

+++

gogo10
Aday Memur
14 Şubat 2017 15:00

arkadaşlar yarın mülakata girecektim BDDK insan kaynaklarından aradılar ve mülakatin 17 sine ertelendigini söylediler acaba sizi de aradilar mi?

eliz alya alya
Kapalı
14 Şubat 2017 15:23

nasıl geçti mülakatın ben istatistikten anlamadığım için zor geldi:)herkese kendi alanından soruluyor o zaman

imnth, 7 yıl önce

2) varyansın tanımı?

benim sorularım bunlardı

dlkern
Aday Memur
14 Şubat 2017 15:25

Beni de aradılar

gogo10
Aday Memur
14 Şubat 2017 15:28

Sizede 17 sinde mi gelin dediler ?Mülakata memurluk için giren hiç oldu mu ne tarz sorular soruyorlar ?Alan sorusu soruldu mu?

dlkern, 7 yıl önce

Beni de aradılar

dlkern
Aday Memur
14 Şubat 2017 15:34

0 (212) 214 50 76 bu numara sanırım annem açmış ona söylemişler şaşırdım hatta gümrük de de hava kötüydü hiç iptal olmadı ama

dlkern
Aday Memur
14 Şubat 2017 15:35

Sanırım alan soruyorlar hep lisans memur benim başvurduğum

gogo10
Aday Memur
14 Şubat 2017 15:36

aynen benide bu numara aradi insan kaynaklarında çalişan bi bayan bi aksaklık oldugunu 17 sinde aynı saatte gelmemi söyledi başka forum sitesindeki arkadaşlarıda aramişlar

dlkern, 7 yıl önce

0 (212) 214 50 76 bu numara sanırım annem açmış ona söylemişler şaşırdım hatta gümrük de de hava kötüydü hiç iptal olmadı ama

Bahtıkaraekocu
Aday Memur
14 Şubat 2017 18:03

Beni de aramış bi numara ama duymamıştım dönüş yapmadım o yüzden. Peki bugün giren oldu mu sınava arkadaşlar. Benim perşembe günüydü sınavım o zaman beni de 17 sinde çağıracaklar sanırım.

dlkern
Aday Memur
14 Şubat 2017 18:07

Tekrar aradılar beni cumaya alındı gelecek misiniz diye de sordular

iibfce
Kapalı
14 Şubat 2017 18:11

sordular da cevap ne gideceksindir tabi.. bddk daumarım hep gümrüğe başvurmayanlar gider ya.

dlkern, 7 yıl önce

Tekrar aradılar beni cumaya alındı gelecek misiniz diye de sordular

gogo10
Aday Memur
14 Şubat 2017 18:19

yarın isterseniz arayın başka bir forum sitesinde perşembe olan mülakatların haftaya salı gününe alındıgını söylemişler

Bahtıkaraekocu, 7 yıl önce

Beni de aramış bi numara ama duymamıştım dönüş yapmadım o yüzden. Peki bugün giren oldu mu sınava arkadaşlar. Benim perşembe günüydü sınavım o zaman beni de 17 sinde çağıracaklar sanırım.

Bahtıkaraekocu
Aday Memur
15 Şubat 2017 11:16

evet aradım biraz önce salıya ertelenmiş benim mülakatım.

gogo10, 7 yıl önce

yarın isterseniz arayın başka bir forum sitesinde perşembe olan mülakatların haftaya salı gününe alındıgını söylemişler

Bahtıkaraekocu
Aday Memur
17 Şubat 2017 18:04

Bugün mülakata giren arkadaşlar nasıl geçti mülakat. Sorular nasıldı?

Bahtıkaraekocu
Aday Memur
20 Şubat 2017 16:23

Vakit geldi mülakata gireceğim yarın ama bi yazaydınız ne tarz sorular sorulduğunu bea

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi