Editörler : oto-danisman-expert
13 Şubat 2017 00:54

Toyota corolla çamura girdim neyapayım

Arkadaşlar Toyota Corolla 1.33 var makyajlı araç 1.5 aylık köy yolu çamurluydu sağdan soldan 20 - 30 hızla yavaş yavaş geldim. Fakat bir yerde iyi çamura girdim 5-6 saniye devam ettim o çamurda 1 le çıktım patinaj felan yapmadım. Fakat eve gelince baktım alt ızgarada çamur var hortumla su tuttum içeri doğru açılarak temizlendi. Birazda içerde alt plastik aksamda çamur vardı onuda temizledim. Fakat ön tekerleri döndüren demirin adı neyse onların altıda çamurlu. Sorun olur mu rot balans falan bozulur mu? Motora değdirmeden iç alt plastik aksamlardaki çamuru temizlemekle iyi ettim mi? Gerçi daha var galiba ama ulaşamadım. Ne yapayım?

mohaç1526
Memur
13 Şubat 2017 08:20

Jantların içleri ve aksların çamurunu akıtırsanız ayar bozmaz. Salıncak, kaster kolu gibi parçaların çamura gömülmesi ayarı bozmaz.

13 Şubat 2017 09:36

Bişey olmaz hocam binin aracınıza ve siz yıkamayın. .bu işi bilinçli ustaca yapan yerlerde yıkatın. ... motorun olmadık bir yerine su gitmesin. ... altta elektronik yok ama yinede dikkatli olun

memurdegil
Aday Memur
13 Şubat 2017 09:54

Bu sabah aracı çalıştırdım traktör gibi ses geliyor içeriye. Ama dışarıdan aracın sesinde değişiklik yok. Motor kaputunu açıp sesi dinledim ordada ses değişikliği yok ama kabin içi traktör gibi ses geliyor titriyor araç

ayberk33
Daire Başkanı
13 Şubat 2017 09:58

aracını yeni olduğu için kafayı takarsın bu tip şeylere 1 yıl sonra umrunda olmaz. ben ilk aldığımda altını kasısde surtünce kenara çekip epey incelemiştim. şimdi takmıyorum. motor seside psikolojik olarak değişik geliyordur sana

memurdegil
Aday Memur
13 Şubat 2017 10:56

Hocam çok pimpirikli biriyim. Ama şimdi çalıştırdım ses gitti şöyle ileri geri yaptım ara ara ses geliyor. İyice inceledim dünkü çamur motorun altındaki egzoz çıkışının arkaya doğru giden eğim kısmında birikmiş araç hareket ettikçe o katı çamura değdikçe ses çıkardığını düşünüyorum. Motorda hiçbir ses değişikliği yok çünkü. Hortumla su tutup temizlesem sorun olur mu acaba? Sonuçta yağmurda da sürüyoruz arabayı su sorun olmaz heralde.

cengaver44
Kapalı
13 Şubat 2017 11:46

hocam canını sıkma. toyota dayanıklı bir arabadır. ben 7-8 yıl önce corolla ile çamurun içinde patinaj yapmıştım. hiçbir şey olmadı. ama tedbiren motora zarar vermeden bir temizlik yaptırın.

memurdegil
Aday Memur
13 Şubat 2017 14:24

http://i.hizliresim.com/QvD2ay.jpg

Evet arkadaşlar aynen çamurdanmış. Yer müsait olunca kendim yıkadım. Servisi aramıştım çekici felan dediler korkuttular. Meğer çamur yapışmış egzoza oymuş ses yapan. Zaten ses kabinde olup dışarda olmaması kafamı karıştırmıştı neyse sorun çözüldü teşekkür ederim tavsiye için.

14 Şubat 2017 02:25

arabanın altına tazyikli suyla su tut çukur olan yıkama yerinde

bende titizim ama bu kadar kafayı takmam çamurdan çıktıysanız sorun yok alt takımlara zarar vermez bilyalara temas etmez süs değil ona göre dizayn edilmiştir araç merak etmeyin:)

Hukuk10
Genel Müdür
17 Şubat 2017 16:39

biran için toyota hilux zannettin sanırım

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi