Editörler : swat3410
«686970717273747576777879»

UMUTSUZ67
Kapalı
07 Ekim 2017 01:42

Arkadaşlar abiler benim şu an polsana 40 bin kredi var..aidat 12 bin temettü dahil 22 bin.Ben şimdi çıkmak istesem nasıl bir yol izleyecem..Para temeddü dahilmi veriliyor..22 bin temettüyü aldık sayalım bunu borca saydırıp üstünü elden tamamlasam olurmu..Bu konuda bilgisi olan bir abi varmı acaba..şimdiden sağolun

istpol67
Aday Memur
07 Ekim 2017 07:49

Kıskanma dememiştim. Kızmayın demiştim. Forumu başından beri takip ediyorum . Çok kararsızdım. Fakat gördüm ki hiç bir birikim yapamıyorum. Şuan bes'e üyeyim inanın aklıma bile gelmiyor kesiliyor maaş o şekilde gibi alıyorum. Aynı şekilde polsan'a da üyelik dilekçesi gönderdim. Amacım biraz olsun yatırım yapabilmek. Yoksa neler olduğunun farkındayım. Görüştüğüm yetkili de Ohalin kalkmasını beklediklerini söyledi. Durumun normale dönme ihtimalinden bahsetti.Herkes için hayırlısı olsun.

battık, 7 yıl önce

neden kıskanalım herkes özgür tabiki olabilirsin benım borcum olmasa bende uye olurdum hemde bes e uye olurdum

sadece üyelerine yanlıs yaptım zor donemınde yanımızda olmadı bıraktı gıttı sonra cevren, sevgılın, esın, vs. herkes bıraktı tek tek borc bıttı ama eskı huzurun , düzenin kalmadı ve bunun vebali cıkar ben gırerken sart bellıydı ve sen oyunun ortasında kural degıstırılmez boyle olacagını bılseydım hıc gırmezdım canı sagolsun polsanın elbet fazlasıyla hakkımız var ve dıger tarafta hesabını sorcam

Umit161616
Aday Memur
07 Ekim 2017 09:15

18 bin ödersen anında kurtulursun.

UMUTSUZ67, 7 yıl önce

Arkadaşlar abiler benim şu an polsana 40 bin kredi var..aidat 12 bin temettü dahil 22 bin.Ben şimdi çıkmak istesem nasıl bir yol izleyecem..Para temeddü dahilmi veriliyor..22 bin temettüyü aldık sayalım bunu borca saydırıp üstünü elden tamamlasam olurmu..Bu konuda bilgisi olan bir abi varmı acaba..şimdiden sağolun

tomaciank
Kapalı
07 Ekim 2017 21:31

kardeş CD kart veya mit ten gelen birşey o kesin nedeni bizde arkadaş istihbarata geçti 2 gün sonra 26 nisanda açığa alındı bunu kaç kere yazdım ama emniyetin dışında olan bir olay

iozdil
Memur
07 Ekim 2017 21:37

Yahu arkadaş birikmiş paran 12 binmiş temettülerle brilikte 22 bin diyorsun...10 bin temmetün mü var!!!yalan konuşuyorsun...

UMUTSUZ67, 7 yıl önce

icralik
Aday Memur
07 Ekim 2017 23:41

S.aleyküm arkadaslar bu polsan yüzünden bende icralık oldum kredi çekecegiz diye güvendim kredileri kapatıp limitleri düşürdüler para alamadıgım için ufak olan borçlarımı bile ödeyemedim en az on ayrı icra dosyası açıldı. Polsandan kredi alsam bir tane bile icra dosyam olmayacak bankalarlada aram bozulmayacaktı neyse asıl konuya geleyip maaşsız emekliligim doldu maaşlıya üçbucuk yıl daha var muhtemelen hakkımda icra dosyalarından dolayı soruşturma acarlar az ceza almak ve borc yapmayı alışkanlik yapmaktan dolayı meslekten atılmamak icin nasıl bir savunma yapayım icra dosyam çok çünkü bu konuda yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar savunma konusunda şimdiden çok teşekkür ederim. Allah hepinizden razı olsun.

icralik
Aday Memur
08 Ekim 2017 00:08

Bu arada bu sayfayı yeni gördüm ve baştan sona kadar okudum kendi adıma söylüyorum bu kadar yazılan çizilenden sonra yeni üye olacak arkadaşlara Allah akıl fikir versin polsan yüzünden kaçtane ocak yuva yıkılıp sönmüş işallah ilerde yeni üye olacaklarında başına bunlar gelmez. çünkü polsan zor günlerinde üyelerini sırtından vurdu bunlar kelimelerle asla anlatılmaz ancak yaşayanlar bilir.

istpol67, 7 yıl önce

Kıskanma dememiştim. Kızmayın demiştim. Forumu başından beri takip ediyorum . Çok kararsızdım. Fakat gördüm ki hiç bir birikim yapamıyorum. Şuan bes'e üyeyim inanın aklıma bile gelmiyor kesiliyor maaş o şekilde gibi alıyorum. Aynı şekilde polsan'a da üyelik dilekçesi gönderdim. Amacım biraz olsun yatırım yapabilmek. Yoksa neler olduğunun farkındayım. Görüştüğüm yetkili de Ohalin kalkmasını beklediklerini söyledi. Durumun normale dönme ihtimalinden bahsetti.Herkes için hayırlısı olsun.

UMUTSUZ67
Kapalı
08 Ekim 2017 17:17

Kardeş benim yalan borcummu var..Kesilen para 12800..temettü 1700..emeklilik temettü dahil 22000 diyo..Benim sormak istediğimde o zaten biz ayrılmak istedipimde kesilen para artı temettüyü veriyır..yoksa emeklilik yardımı diyo temettü dahil bunu mu veriyor...Hemen zeytinyağı gibi üste çıkıyon..soru sorduk bilgin varsa cevap ver..yoksa bilenlere saygı göster..

iozdil, 7 yıl önce

Yahu arkadaş birikmiş paran 12 binmiş temettülerle brilikte 22 bin diyorsun...10 bin temmetün mü var!!!yalan konuşuyorsun...

UMUTSUZ67
Kapalı
08 Ekim 2017 17:27

Ben gereken bilgiyi aldım sağolun..

UMUTSUZ67, 7 yıl önce

Kardeş benim yalan borcummu var..Kesilen para 12800..temettü 1700..emeklilik temettü dahil 22000 diyo..Benim sormak istediğimde o zaten biz ayrılmak istedipimde kesilen para artı temettüyü veriyır..yoksa emeklilik yardımı diyo temettü dahil bunu mu veriyor...Hemen zeytinyağı gibi üste çıkıyon..soru sorduk bilgin varsa cevap ver..yoksa bilenlere saygı göster..

polhuseyin
Kapalı
08 Ekim 2017 18:16

12800+1700=14500 lira alırsın.evet aidat birde temettünü alırsın..senin o 22000 lira bugün emekli olursan emekli yardımı dahil oluyor kardeş.sende daha açıklamalı yazda millet anlasın..matematik orda bak hesapla.millet haklı fırça kayma hemen.yazdığınla ters düşüyorsun.

UMUTSUZ67, 7 yıl önce

polhuseyin
Kapalı
08 Ekim 2017 18:18

bunu yazmışsın..çıkmak istesen bugünmü emekli olup çıkıyorsun..emekli olamayacağına göre yada bilmiyorum emekliliğin geldimi emeklilik yardımını alamadan çıkıyorsun bidaha hatırlatmak isteyim.

Umit161616, 7 yıl önce

18 bin ödersen anında kurtulursun.

polhuseyin
Kapalı
08 Ekim 2017 18:19

yanlış alıntı yapmışım kusura bakmayın :) bunu yazmışsın..çıkmak istesen bugünmü emekli olup çıkıyorsun..emekli olamayacağına göre yada bilmiyorum emekliliğin geldimi emeklilik yardımını alamadan çıkıyorsun bidaha hatırlatmak isteyim.

UMUTSUZ67, 7 yıl önce

hakkaripolisi34
Daire Başkanı
09 Ekim 2017 10:24

Polsanın bi getirisi yok para enflasyonda eriyor.3 yıl durup istifa etmiştim

daruga72
Memur
09 Ekim 2017 10:40

Arkadaşlar şimdi burda polsanı savunacak değilim herkes kendi hesabını kendisi yapar ayrıca bir çok altarnatif fonlar var, ancak geçen hafta emeklilik dilekçesi verip bizimle vedalaşan bir abimiz ve emekliliği dolmuş ama çalışan bir arkadaş arasındaki diyaloğu anlatmak istiyorum, emekli olan arkadaşın 20 yıl üzeri polsan üyeliği var ve 50 bin lira civarında polsandan 100 bin liraya yakın emekli sandığından olmak üzere 150 bin tl para alacağını söyledi diğer arkadaş polsan üyesi olmadığını ve hep polsana karşı olduğunu ama herşeye rağmen şu an keşke üye olsaydım 50 bin tl para alsaydım bir dakika durmam emekli olurdum dediğine bizzat şahit oldum,(emekli sandığına kasilen para polsanın iki üç katı belkide)

Yani anlatmak istediğim polsan olsun başka bir fon sigorta olsun mutlaka bir alternatif birikimimiz olsun, kimse kimseyi bir yere zorla üye yapmıyor bırakın herkes kararını kendisi versin olaya hep kredi yönünden bakmayalım,hep olumsuz yorumları görünce yazmak istedim ayrıca evet iyi yönetilmiyor gerektiği verimde değil onada katılıyorum.

Umit161616
Aday Memur
09 Ekim 2017 11:11

SEN POLSANA ÜYEMİSİN BUNUN CEVABINI VERİRMİSİN KARDEŞİM.

daruga72, 7 yıl önce

Arkadaşlar şimdi burda polsanı savunacak değilim herkes kendi hesabını kendisi yapar ayrıca bir çok altarnatif fonlar var, ancak geçen hafta emeklilik dilekçesi verip bizimle vedalaşan bir abimiz ve emekliliği dolmuş ama çalışan bir arkadaş arasındaki diyaloğu anlatmak istiyorum, emekli olan arkadaşın 20 yıl üzeri polsan üyeliği var ve 50 bin lira civarında polsandan 100 bin liraya yakın emekli sandığından olmak üzere 150 bin tl para alacağını söyledi diğer arkadaş polsan üyesi olmadığını ve hep polsana karşı olduğunu ama herşeye rağmen şu an keşke üye olsaydım 50 bin tl para alsaydım bir dakika durmam emekli olurdum dediğine bizzat şahit oldum,(emekli sandığına kasilen para polsanın iki üç katı belkide)

Yani anlatmak istediğim polsan olsun başka bir fon sigorta olsun mutlaka bir alternatif birikimimiz olsun, kimse kimseyi bir yere zorla üye yapmıyor bırakın herkes kararını kendisi versin olaya hep kredi yönünden bakmayalım,hep olumsuz yorumları görünce yazmak istedim ayrıca evet iyi yönetilmiyor gerektiği verimde değil onada katılıyorum.

Umit161616
Aday Memur
09 Ekim 2017 11:13

CEVABIN HAYIRSA SEN NEDEN ÜYE OLMADIN??? ANILARINI OLUMLU PAYLAŞIYORSUN. ÜYEYSEN BU POLSANIN DURUMU HOŞUNA GİDİYOR VE KEYİF ALIYORSAN BİR PROBLEM OLABİLİR SENDE.

icralik
Aday Memur
09 Ekim 2017 11:53

Basit bir hesap yapalım 20 yıl yani 240 ay aylık ortalama 220 tl. aidat kesiyor polsan 220×240= 52800 tl yapar. Senin anlattıgın hikayeye göre anlattıgın abi yirmi yıl ve üzeri üyelige emekli olunca 50000 tl. ye yakın para alacakmış ödedigi kadar para alamıyor ayrıca nerde bunun temettüsü emeklilik yardımı. Bilmedigim bir konu varsa yanlış hesapladıysam düzeltin beni.

daruga72, 7 yıl önce

daruga72
Memur
09 Ekim 2017 12:13

Evet üyeyim kardeşim, 8 yıllık üyeliğimi sırf kızdığımdan 2006 yılında sonlandırdım altın alırım özel sigorta yaptırırım diye bir kaç ay altın aldıktan sonra o aldığı altınlarıda bozdurdum sonrada 2009 yılında tekrar üye oldum şu an emekli olsam 25 bin lira lacağım 12/13 binliralık aidata karşılık (rakamlar tahmini) eğer ayrılmasaydım 50 binliralık emeklilik ikramiyesi alacaktım keşke ayrılmasayAyrıca yukarıdada bahsettiğim gibi polsanın uygulamalarını savunmuyorum ihtiyaca hitap ettiğinide söylemiyorum hiç yoktan iyidir diyorum ve arkadaşlara mutlaka polsan olsun başka bir fon olsun alternatif bir birikim yapın diyorum YANLIŞMI DİYORUM SENCE

Umit161616, 7 yıl önce

SEN POLSANA ÜYEMİSİN BUNUN CEVABINI VERİRMİSİN KARDEŞİM.

daruga72
Memur
09 Ekim 2017 12:20

Bu nasıl bir hesap birader emekli olan tüm meslektaşlara sor yatırdığın paranın hemen hemen iki katını alıyorsun POLSAN'da, küçük bir araştırmayala görebilirsin, ayrıca konuyu saptırmayın polsanın ekonomi yönetiminide uygulamalarınıda savunduğumu söylemedim sadece arkadaşlara polsan olur başka bir fon olur mutlaka altarnatif bir birikim yapın tavsiyesinde bulundum memmun olanda var olmayanda var. Polissen eğer emekli olan bir abin varsa polsan üyesi bir zahmet soruver.

icralik, 7 yıl önce

Basit bir hesap yapalım 20 yıl yani 240 ay aylık ortalama 220 tl. aidat kesiyor polsan 220×240= 52800 tl yapar. Senin anlattıgın hikayeye göre anlattıgın abi yirmi yıl ve üzeri üyelige emekli olunca 50000 tl. ye yakın para alacakmış ödedigi kadar para alamıyor ayrıca nerde bunun temettüsü emeklilik yardımı. Bilmedigim bir konu varsa yanlış hesapladıysam düzeltin beni.

daruga72
Memur
09 Ekim 2017 12:26

Ayrıca senin bu hesabın üzerine şu an polsan sitesine girip baktım

100 ay üyelik (8,5 yıl)

14784 aidat yatırmışım

2633 temettü vermiş

26156 emeklilik yardımı

Gözüküyor net rakamlar. Gönül isterki daha fazla olsun imkanlar daha iyi olsun yukarıdada bahsettiğim gibi hiç yoktan iyidir benim fikrim diğer fikirlerede saygı duymakla beraber.

icralik, 7 yıl önce

Toplam 1705 mesaj
«686970717273747576777879»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi