Editörler : E.Kayı Han
16 Şubat 2017 15:16

Ülkenin erdoğanın olmasına hayır çünkü

Neymiş efendim? Referandumda hayır oyu kullananlar teröristmiş. Çünkü FETÖcü ve PKKlı teröristler referandumda hayır oyu kullanılmasını istiyormuş. Ne yani? FETÖcü ve PKKlı teröristler yemek yiyor diye yemek yemeyi mi bırakalım? Veya bu teröristler su içiyor diye su içmeyi mi bırakalım? Bırakın bu ucuz demagojileri!

Şimdi referandumda kullanılacak olan evet ve hayır oylarının ne anlama geldiklerini kısaca açıklayacağım. Erdoğan ülkenin kendisinin olması için referandumda evet oyu kullanılmasını istiyor. Bahçeli dış güçlerin FETÖcü teröristler aracılığıyla kendisine karşı düzenlenen operasyonun intikamını alma peşindedir. Bunun için ülkeyi altın tepside Erdoğana sunmuş durumdadır. CHPliler darbeci vesayet sisteminin aynı kalmasını ve bu sistemi yönetme hayalleri ile referandumda hayır oyu kullanılmasını istiyor. FETÖcü ve PKKlı teröristler referandumda hayır oyunun kullanılmasını istiyorlar. Çünkü ülkenin Erdoğanın değil kendilerinin olmasını istiyor.

Ben ise bu güzel ülkenin başarısız ve güvenilmez Erdoğanın olmasını istemiyorum. İnancı sorunlu MHPlilerin ve günahkar CHPlilerin bu ülkede herhangi bir inisiyatif almasını istemiyorum. FETÖcü ve PKKlı teröristlerin ise Allah belasını versin! Bırakın bu hainleri bu teröristlere sempati duyanların bile benim nazarımda hakkı ölümdür. Ben bu ülkenin inancı halis Anadolu Halkının olmasını istiyorum. Erdoğan ürünü Türk Tipi Başkanlık Modeli sonsuz tehlikeli bir sistemdir. Ben mevcut sistemin onarılması taraftarıyım. Bunun için referandumda HAYIR oyu kullanacağım!

Aslınsa durumu biraz daha netleştirmek istiyorum. Şu anda yürürlükte olan Siyasi Partiler Kanunu çarpık, bozuk, demokratik ve adil değildir. Çünkü yürürlükteki Siyasi Partiler Kanununa göre parti lideri efendi ve diğer parti üyeleri ise tam anlamıyla köledir. Çünkü yürürlükteki Siyasi Partiler Kanununa göre parti lideri diğer parti üyeleri üzerinde her türlü inisiyatife sahiptir. Yürürlükteki Siyasi Partiler Kanunu neden olduğu efendi-köle dengesi tersine çevrilmediği müddetçe biz inancı halis Anadolu Halkının kölelik durumu geçmişte olduğu gibi gelecekte de asla değişmeyecektir. Parti liderlerinin ben halkımın hizmetkârıyım teranelerine inanmayın. Çünkü Siyasi Partiler Kanunu bunun tersini emrediyor.

Şimdi kısaca parti liderleri halkın nasıl kölesi haline getirilir? Bunu anlatacağım. Öncelikle delegelik saçmalığı kaldırılmalıdır. Bir partide parti lideri aynı genel seçimlerde olduğu gibi parti üyelerinin direkt oyuyla seçilmelidir. Bu seçimlerin düzenlenmesi ve denetlenmesi YSK tarafından yapılmalıdır. Pati iç tüzükleri partiden partiye değişmemelidir. Meclisin onayladığı adil ve demokratik bir tüzük bütün partiler tarafından uygulanmalıdır. Bir parti lideri seçiminde en çok oyu alan kişi parti lideri olmalıdır. Şimdi vereceğim bilgi çok önemli! Parti liderliğini kazanan kişiyi destekleyen parti üyelerinin yüzde onu bu lideri desteklemekten vazgeçerse parti liderinin liderliği düşer. Çok kısa sürede YSK tarafından seçimler yenilenerek yeni parti lideri seçilir. Anlaşılacağı gibi partilerin üyelerinin genel seçimlerde ve parti içi seçimlerde açık oy kullanmaları zorunludur. Çünkü partilerin birbirleri arkasından entrika çevirmelerinin önüne geçilir.

Eğer Siyasi Partiler Kanunu yukarıda izah ettiğim şekilde düzeltilirse dünyanın en kötü Başkanlık Modeli bile halk için korkulu rüya olmaktan çıkar! Saygılarımla ?

Gearing
Kapalı
16 Şubat 2017 15:26

ülkeye başkanlık sistemi şart.Hemde güçlendirilmiş parlamenter sistemle entegre olan başkanlık sistemi

mevcut durum ise şahıslara bağlı.

şahıs iyi ise sorun yok ama şahıs sorunlu ise memleket yangın yerine döner

adıyaman020202
Müsteşar Yardımcısı
16 Şubat 2017 23:41

üsturuplu bir yazı ama o işler hiç öyle olmadı.

neymiş efenim yönetimde çift başlılıktan kurtulmak ülkeyi bölünmeye götürürmüş, eyaletmiş, diktatörlükmüş falan-filan.

yahu sadece 71 ve 80 yılları arasında o kısa sürede 12 hükümet gelmiş geçmiş.

94 yıllık Cumhuriyet döneminin 30 yıl tek parti dikta dönemini çıkar her yıla bir hükümet.

7 aylık, dokuz aylık, 25 günlük hükümetlerin, kriz koalisyonların zararını bu millet çekmek zorundamı? Allah'tan korkun.

neymiş efenim? ya art niyetli biri gelirse

onun da cezasını millet seçimde keser.

esas art niyetli zalım diktatörler vesayet rejimleri bu zayıf hükümet sistemlerinin darbelerle, krizlerle devrilmesinden gelmiştir.

ki meşru siyaset yapan iz bırakmış siyasilerin hepsinin tavsiye ettiği ve ulaşmak istediği nokta Başkanlık sistemidir.

Gearing
Kapalı
17 Şubat 2017 09:00

ülkelerin anayasaları deneme yanılma yöntemi ile belirlenmez !

hamur gibi anayasalar da yapılmaz.

kabartma tozunu eksik kattık hadi anayasayı tekrar değiştirelim

yok vanilyası fazla geldi hadi anayasaya su katalım

siz iyice memleketi deneme tahtası haline getirmeye çalışıyorsunuzü

ne demek oluyor ki sakat ruhlu adamın biri başkan olursa cezasını seçimde çeksin demek

iyi o zaman ne kadar tecavüzcü , sapık veya adına ne koyarsanız koyun hepsini cezaevlerinden salalım sonra da suç işlerler ise suçu sağa sola atalım

böyle sakat bir mantık olabilir mi ?

5 yıllık süreçte memleketin anasını ağlatacaksın sonra da seçimde millet cezasını versin diyeceksin

kusura bakmayın da sandık birilerinin aklanıp , paklandığı bir ortam değildir !

adıyaman020202, 7 yıl önce

üsturuplu bir yazı ama o işler hiç öyle olmadı.

neymiş efenim yönetimde çift başlılıktan kurtulmak ülkeyi bölünmeye götürürmüş, eyaletmiş, diktatörlükmüş falan-filan.

yahu sadece 71 ve 80 yılları arasında o kısa sürede 12 hükümet gelmiş geçmiş.

94 yıllık Cumhuriyet döneminin 30 yıl tek parti dikta dönemini çıkar her yıla bir hükümet.

7 aylık, dokuz aylık, 25 günlük hükümetlerin, kriz koalisyonların zararını bu millet çekmek zorundamı? Allah'tan korkun.

neymiş efenim? ya art niyetli biri gelirse

onun da cezasını millet seçimde keser.

esas art niyetli zalım diktatörler vesayet rejimleri bu zayıf hükümet sistemlerinin darbelerle, krizlerle devrilmesinden gelmiştir.

ki meşru siyaset yapan iz bırakmış siyasilerin hepsinin tavsiye ettiği ve ulaşmak istediği nokta Başkanlık sistemidir.

tuncayyy81
Memur
17 Şubat 2017 12:04

beşeri anayasalar her zaman çürümeye müsaittir. anayasa denilince ne anlıyorsunuzki.Allah ın hükümlerimi ki değişime uğramayacak. her zamana hitab eden yasalar arıyorsanız Allah ın hükümlerinden başka bulamazsınız. heleki isviçre italya almanya da hiç aramayın ....

beşincielement
Yasaklı
17 Şubat 2017 14:11

ben inanmıyorsam beni nasıl o anayasaya tabi tutacaksınız?

var mı böyle bir hakkınız?

cebren mi olacak?

tuncayyy81, 7 yıl önce

beşeri anayasalar her zaman çürümeye müsaittir. anayasa denilince ne anlıyorsunuzki.Allah ın hükümlerimi ki değişime uğramayacak. her zamana hitab eden yasalar arıyorsanız Allah ın hükümlerinden başka bulamazsınız. heleki isviçre italya almanya da hiç aramayın ....

sakaya.fırat
Yasaklı
17 Şubat 2017 14:44

Elementum tereste

Burasi inananlarin ülkesi

İnanmiyorsan inanmayanlarin ülkesine gidecen.

İnananlarin ülkesinde böyle yaşayamazsin.

beşincielement, 7 yıl önce

ben inanmıyorsam beni nasıl o anayasaya tabi tutacaksınız?

var mı böyle bir hakkınız?

cebren mi olacak?

sigonsliquid
Şube Müdürü
17 Şubat 2017 15:10

1.si sen kimseyi inançlarından dolayı yargılayamazsın senin haddin değil.

2.si forumda 2 gün içinde bir dünya nick ortaya çıktı hepsininde kişisel bilgilerine erişim yok. bir anda herkes memurlar nette foruma girip referandum konuşmaya başladı. evetçi veya hayırcı ne olursa olsun insanları bu şekilde manipüle etmeye çalışmanız çok komik.

sakaya.fırat, 7 yıl önce

Elementum tereste

Burasi inananlarin ülkesi

İnanmiyorsan inanmayanlarin ülkesine gidecen.

İnananlarin ülkesinde böyle yaşayamazsin.

beşincielement
Yasaklı
17 Şubat 2017 15:46

bunlar demokratım diye geziyorlar ya bir de

saf olsak inanacağız

boşver bu boş adamı dikkate alma

lüzumsuz konuşur

sigonsliquid, 7 yıl önce

2.si forumda 2 gün içinde bir dünya nick ortaya çıktı hepsininde kişisel bilgilerine erişim yok. bir anda herkes memurlar nette foruma girip referandum konuşmaya başladı. evetçi veya hayırcı ne olursa olsun insanları bu şekilde manipüle etmeye çalışmanız çok komik.

adıyaman020202
Müsteşar Yardımcısı
17 Şubat 2017 19:41

ya bir şeyler yazıyorsun ama yazılanlara hiç cevap vermiyorsun.

bak ben bu ülkenin sistem sıkıntıları ile yaşadıklarını anlatıyorum sen değiştirilemez diyorsun.

anayasa vahiymi değiştirilemesin?

anayasa yazmak için gelen profesörler 'paşam nasıl bir anayasa istiyorsunuz?' diye söze başlayıp anayasa yazarsa ve o yazılan anayasa bu ülkenin ihtiyaçlarına cevap veremezse kusura bakma kardeş.

senin yalan yanlış sisteminin ülkeye yüklediği krizi biz millet olarak ödemek zorunda değiliz.

o zaman adam gibi anayasa yap bizde değiştirmek zorunda kalmayalım. Bu yazdığın anayasa neden yıllarca bu ülkeye siyasi istikrarsızlık, darbe, kriz getiriyor.

kusura bakma tencerede yemek kokmuşsa, küf bağlamışsa tutar çöpe atarım çünkü ben zehirlenmek zorunda değilim.

ayrıca senin o bahsettiğin adam öldürme, taciz, tecavüzden dolayı senin anayasanın bile gücü Cumhurbaşkanını yargılamaya yetmiyor. Cumhurbaşkanı sadece vatana ihanetten yargılanabiliyor ki endişelenmekte haklı olduğun konularda YENİ ANAYASA'DA düzenleme geliyor.

bana kalsa devletle ilgili olan 3-5 temel maddelik anayasa yeter. gerisi kanunların, hukukun işi bence anayasada her teferruat olmak zorunda değil.

Gearing, 7 yıl önce

ülkelerin anayasaları deneme yanılma yöntemi ile belirlenmez !

hamur gibi anayasalar da yapılmaz.

kabartma tozunu eksik kattık hadi anayasayı tekrar değiştirelim

yok vanilyası fazla geldi hadi anayasaya su katalım

siz iyice memleketi deneme tahtası haline getirmeye çalışıyorsunuzü

ne demek oluyor ki sakat ruhlu adamın biri başkan olursa cezasını seçimde çeksin demek

iyi o zaman ne kadar tecavüzcü , sapık veya adına ne koyarsanız koyun hepsini cezaevlerinden salalım sonra da suç işlerler ise suçu sağa sola atalım

böyle sakat bir mantık olabilir mi ?

5 yıllık süreçte memleketin anasını ağlatacaksın sonra da seçimde millet cezasını versin diyeceksin

kusura bakmayın da sandık birilerinin aklanıp , paklandığı bir ortam değildir !

adıyaman020202
Müsteşar Yardımcısı
17 Şubat 2017 19:49

gearing konuyu senin açtığını sanarak cevaplamışım. Benim yazdıklarım konuyu açan arkadaşa.

Gearing
Kapalı
17 Şubat 2017 19:57

farzedelim cb adamın birini öldürdü diyelim.

cb x partisinin genel başkanı oldu diyelim.

600 kişilik meclisde 250 vekil x partisinin , 150 vekil y partisinin , 100 vekil z partisinin , 50 vekil a partisini , 50 vekil de b partisinin olduğunu düşün.

şimdi x partisinin genel başkanı hemde cb olan şahıs adam öldürdü ve x partisinin vekilleri cb meclisde cb yargılansın önergesine hayır oyu verdiler.

peki bu durumda geriye kalan 350 vekil evet dese bile cb yargılanımıyor değil mi ?

bu durumda ne olacak sence ?

hala sandıkta mı çözüm arayacağız ?

ya bir şeyler yazıyorsun ama yazılanlara hiç cevap vermiyorsun.

bak ben bu ülkenin sistem sıkıntıları ile yaşadıklarını anlatıyorum sen değiştirilemez diyorsun.

anayasa vahiymi değiştirilemesin?

anayasa yazmak için gelen profesörler 'paşam nasıl bir anayasa istiyorsunuz?' diye söze başlayıp anayasa yazarsa ve o yazılan anayasa bu ülkenin ihtiyaçlarına cevap veremezse kusura bakma kardeş.

senin yalan yanlış sisteminin ülkeye yüklediği krizi biz millet olarak ödemek zorunda değiliz.

o zaman adam gibi anayasa yap bizde değiştirmek zorunda kalmayalım. Bu yazdığın anayasa neden yıllarca bu ülkeye siyasi istikrarsızlık, darbe, kriz getiriyor.

kusura bakma tencerede yemek kokmuşsa, küf bağlamışsa tutar çöpe atarım çünkü ben zehirlenmek zorunda değilim.

ayrıca senin o bahsettiğin adam öldürme, taciz, tecavüzden dolayı senin anayasanın bile gücü Cumhurbaşkanını yargılamaya yetmiyor. Cumhurbaşkanı sadece vatana ihanetten yargılanabiliyor ki endişelenmekte haklı olduğun konularda YENİ ANAYASA'DA düzenleme geliyor.

bana kalsa devletle ilgili olan 3-5 temel maddelik anayasa yeter. gerisi kanunların, hukukun işi bence anayasada her teferruat olmak zorunda değil.

adıyaman020202
Müsteşar Yardımcısı
17 Şubat 2017 20:24

valla yakın tarihimizde sıkça yaşanan bir durum maalesef yapanların yanına kar kaldı. Yeni Cumhurbaşkanlığı sisteminde korkmana gerek yok. a partisi lideri Allah'ın izniyle istikrarlı bir biçimde tek başına yönetime geleceği için b ve c partilerine ihtiyaç olmayacak ayrıca meclisi kilitleyen önergelerde kaldırılyor. :)

Gearing, 7 yıl önce

farzedelim cb adamın birini öldürdü diyelim.

cb x partisinin genel başkanı oldu diyelim.

600 kişilik meclisde 250 vekil x partisinin , 150 vekil y partisinin , 100 vekil z partisinin , 50 vekil a partisini , 50 vekil de b partisinin olduğunu düşün.

şimdi x partisinin genel başkanı hemde cb olan şahıs adam öldürdü ve x partisinin vekilleri cb meclisde cb yargılansın önergesine hayır oyu verdiler.

peki bu durumda geriye kalan 350 vekil evet dese bile cb yargılanımıyor değil mi ?

bu durumda ne olacak sence ?

hala sandıkta mı çözüm arayacağız ?

Gearing
Kapalı
17 Şubat 2017 20:36

seninkii temenniden ibaret dostum

hani muhalefet diyor ya bu anayasa değişikliği ile ülke ortadoğu monarşisine gidiyor

bak sende istemeden de olsa yazdıkların ile evet diyorsun

valla yakın tarihimizde sıkça yaşanan bir durum maalesef yapanların yanına kar kaldı. Yeni Cumhurbaşkanlığı sisteminde korkmana gerek yok. a partisi lideri Allah'ın izniyle istikrarlı bir biçimde tek başına yönetime geleceği için b ve c partilerine ihtiyaç olmayacak ayrıca meclisi kilitleyen önergelerde kaldırılyor. :)

sakaya.fırat
Yasaklı
18 Şubat 2017 21:37

Yaptiğim bir ironiydi.

Elementum tereste gibi çapulist gezist kitle

Burasi atatürkün ülkesi burda başi kapali okuysmazsiniz,şeriat istiyorsaniz irana arabistana gidin diyorlarya

Onun içindir bu ironim.

sigonsliquid, 7 yıl önce

beşincielement
Yasaklı
19 Şubat 2017 00:14

çevir kazı yanmasın.

bugüne kadar siz bırakın başkasını kendiniz için ne yaptınız boş boş konuşmaktan başka,

Biat kültürü işte,kendiniz için bile bir şeyleri protesto etmezsiniz.

Biz sizin için riske gireriz ,bir sürü şeyi değiştiririz,

Siz sadece yerinizde oturup yarabbi şükür dersiniz.

Bize çok şey borçlusunuz.

sakaya.fırat, 7 yıl önce

Yaptiğim bir ironiydi.

Elementum tereste gibi çapulist gezist kitle

Burasi atatürkün ülkesi burda başi kapali okuysmazsiniz,şeriat istiyorsaniz irana arabistana gidin diyorlarya

Onun içindir bu ironim.

abd03
Genel Müdür
19 Şubat 2017 00:46

Sen merak etme, ülke gerçek sahibini buluyor, o da MİLLET

sakaya.fırat
Yasaklı
19 Şubat 2017 00:47

Bizmi ?

Tanklarin altina yatiyoruz.

beşincielement, 7 yıl önce

çevir kazı yanmasın.

bugüne kadar siz bırakın başkasını kendiniz için ne yaptınız boş boş konuşmaktan başka,

Biat kültürü işte,kendiniz için bile bir şeyleri protesto etmezsiniz.

Biz sizin için riske gireriz ,bir sürü şeyi değiştiririz,

Siz sadece yerinizde oturup yarabbi şükür dersiniz.

Bize çok şey borçlusunuz.

beşincielement
Yasaklı
19 Şubat 2017 19:05

tam da beklediğim cevap :)

abd03
Genel Müdür
19 Şubat 2017 21:19

BAK ülke aşağıdakilere kalmadı..

KORKMA....

I. Osman (1300-1324) (Osman Gazi) 24 yıl tahtta kaldı.

I. Orhan (1324-1360) (Orhan Gazi) 36 yıl tahtta kaldı.

I. Murat Hüdavendigâr (1360-1389) 29 yıl tahtta kaldı.

Yıldırım Beyazıt (1389-1402) 13 yıl tahtta kaldı.

......

Fatih Sultan Mehmet (1444-1481) Tahta iki kez çıkmıştır. 1444-1446 yıllarında birinci dönem 2 yıl. Daha sonra yine babası II. Murat. 1451-1481 arası, ikinci dönem 30 yıl tahtta kaldı. Fatih Camii onun adına yapıldı.

.....

Vs.. Demek tek elden yönetim , fakat İslama uygun olarak -

bizleri UÇURUR.... Tarih Şahit....

yeniceri53
Başbakan Müsteşarı
20 Şubat 2017 11:11

Kardes katli İslami bir hükümmü?

Toplam 65 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi