Editörler : crops35
16 Şubat 2017 21:40

askerlik tecili

.

Ibrclk
Aday Memur
16 Şubat 2017 21:43

arkadaşlar size bi sorum olacak benim askerlik tecilim aralık 2017 de bitiyo ve ben acıktan 4.sınıf okuyorum ama o tarihe kadar mezun olma şansım yok ve eqer atanırsam rabbim kısmet ederse askerlik sorun olur mu uzun dönem mi yapmam qerekeck lütfen okuyup qecmeyelim tşkrlr

antalyam1003
Kapalı
16 Şubat 2017 21:47

durumlarımız benzer.özelden yazıyorum msj bazı harflerin çıkmamış

Ibrclk, 7 yıl önce

arkadaşlar size bi sorum olacak benim askerlik tecilim aralık 2017 de bitiyo ve ben acıktan 4.sınıf okuyorum ama o tarihe kadar mezun olma şansım yok ve eqer atanırsam rabbim kısmet ederse askerlik sorun olur mu uzun dönem mi yapmam qerekeck lütfen okuyup qecmeyelim tşkrlr

Ibrclk
Aday Memur
16 Şubat 2017 22:00

özelden yazdm msjm qeldi mi dostum

smllztrk
Kapalı
19 Şubat 2017 23:11

kardeşim okulunun bitme durumu yoksa tecilini uzattır aöf bürosuna gidip belge al şubeye ver

HakaN-88
Şef
20 Şubat 2017 09:38

Cem uzan gelse bedelli çıksa tüm dertler bitse...

Ibrclk
Aday Memur
22 Şubat 2017 16:18

ya??m 29 ama tecil edebilir miyim arkada?lar

EricCartman59
Şube Müdürü
22 Şubat 2017 21:51

Yaş 29 ise tecil etmezler. Bu dönem dersleri tamamen temizlemeye bak. Seneye de ilk dönem okulu bitirirsen fazla bi sıkıntı olmaz.

Ibrclk, 7 yıl önce
ya??m 29 ama tecil edebilir miyim arkada?lar

Ibrclk
Aday Memur
22 Şubat 2017 23:40

sadece 1 dersim var o da ikinci dönemin dersi ama benim 2016 önlisans puan?m bo?a qiderse lisanstan qirmek istemiyorum tekrar önlisanstan qirmek istyrm oyüzden mezun olmak istemiyorum acaba bir?ey olur mu mezun olmazsam

EricCartman59
Şube Müdürü
23 Şubat 2017 02:06

Bende senin durumlara düşmüştüm. Kpss puan ve bölümün ne ? 2017 aralıktan sonra 1 seneye kadar seni paldır küldür askere alamazlar merak etme. Evine tebligatlar gelecek polis gelecek falan. Muayeneye cagıracaklar kulagının üstüne yatacaksın falan. Ha memur olmaya hak kazanırsan, askerlik belgesi isteyecekler. onu almak icin muayene olup askerlik kararı aldırmak zorunda kalırsın. o sıra diplomayı sundun sundun. yoksa iş işten geçer 15 ay yaparsın.

Önlisans diploması olup, 2016 önlisans kpssye girip puan almış birisi, arada lisans diploması alırsa; 2018 lisans kpssye kadar önlisans kpss puanını kullanabiliyor diye okudum bu forumda. Benim net ve doğru bir bilgim yok. Biraz araştırırsan bulabilirsin. Ya da birileri yazar...

Ibrclk, 7 yıl önce
sadece 1 dersim var o da ikinci dönemin dersi ama benim 2016 önlisans puan?m bo?a qiderse lisanstan qirmek istemiyorum tekrar önlisanstan qirmek istyrm oyüzden mezun olmak istemiyorum acaba bir?ey olur mu mezun olmazsam

Ibrclk
Aday Memur
23 Şubat 2017 10:34

puan? 2018e kadar kullanblyrz diye okumu?tum ama bu puan?mla atanamazsam 2018 önlisans kpss ye qirmeyi dü?ünyrm muhasebe 82.855 puan?m

Hasan.Alyanak
Aday Memur
23 Şubat 2017 14:38

Noktasi virgulune ayni durum benimkide :)

Ibrclk, 7 yıl önce

EricCartman59
Şube Müdürü
23 Şubat 2017 15:39

Öncelikle Allah yardımcınız olsun. Askerlik-bakaya durumlarında size benzer durumda kalmıştım. Ama sizlerin durumu gerçekten çok karışık ve sizi rezil de eder vezir de eder.

Merkezi alımlarda 86 lara düşmüş galiba muhasebe. Bütçeye 5.000 memur alımı konduguna göre haziran temmuzda 2500 memur alırlarsa ve bununda 900 ü önlisans olursa pek sürpriz olmaz gibi. 2016/2 deki alımın biraz fazlası olsa size gelme durumu var mı acaba ? Onu biraz tahmin edebilirsiniz gibi. Branşta kaçıncısınız? 2016/2 alımında kaçıncı sıraya kadar düştü alım? Bunları bildiğinizden biraz yorum yapabilirsiniz.

Öyle bir ülkede yaşıyoruzki yarın ne olacağını kimse kestiremiyor. Belki referandumda hayır cıkacak, sonra seçime gidilecek, haziranda bir anda 20.000 memur alacaklar yada referandumda hayır cıkınca kızıp memur alımını durduracaklar. Ya da evet çıkarsa memur alımını artırıcaklar veya azaltacaklar. Şu an kimse net bir şöyleyemiyor.

Puanınız bıçak sırtı gibi duruyor. Atanmanız da normal olur atanamamanızda normal olur. Sizin durumlarınız da 2017 kasıma kadar memur olursanız sorununuz olmaz. Memurluga hak kazanırsınız, askerlik şubesinden 10 gün daha var teciline yazısını alıp işverene verirsiniz. Temmuz daki tek ders sınavına kadar da , elinizde tek dersinizin kaldığını gösterir belge ile gitmekte fayda var tabi, askerlik şubesine gidip derdinizi anlatırsanız size çözüm yolu bulacaktır. En kötü şimdi git tek ders sınavını verip diplomanı alınca hızla bana gel diyecektir.

Allah korusun 2017 kasım a kadar atanamazsanız o zaman sıkıntı başlar. 2018 şubatta memur olarak atansan, askerlik durumunu gösterir belge isteyecekler. o zaman da askerlik kararı aldırman gerekecek, diploman olmazsa uzun dönem olarak askerlik kararını aldırıcan, 7-8 sene önce askerlik kararını aldırdıktan sonra geri dönüş yoktu. atıyorum agustosta teslim olurken ben lisans diplomamı aldım diyip askerlik şubesine gitsen sana sadece aferim diyolardı. gel seni kısa dönem yapalım falan yoktu. Son zamanlarda değiştimi bilmiyorum.

Sizin ihtiyacınız askerlik şubesinde babacan bir sivil memur. Ona derdinizi anlatacaksınız o da size gayriresmi yol göstericek :) benim babacan sivil memurum bana " kaçak güreşeceksin" i işimiz gücümüz yok seni mi arıyacaz demişti.

Bu arada bedelli için gücünüz var sa o da sizin için bir kurtuluş. Ekonominin durumuna bakarak 2018 kpss ye kadar bedelli çıkar gibi duruyor.

Hasan.Alyanak, 7 yıl önce

Noktasi virgulune ayni durum benimkide :)

Ibrclk
Aday Memur
23 Şubat 2017 18:04

bran? s?ralamam 359 ama kaç ki?i atanm? ?uan için bilmyrz kafam cook kar???k ya in?allah atan?rzda dersimizde verip k?sa dönem yaparz in?allah bi s?k?nt? ckmaz
24 Şubat 2017 11:03

anlamıyorum bu özelden yazma ahlakı nereden çıktı buradakilerde

aynı sorun bende de var ve burası forum özel mesajdan atma nedir

yazsaydın ya hocam...

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi