Editörler : Pangaea
17 Şubat 2017 16:43

Mülakata itiraz edenlerin çoğu, mülakat minumum puanlarını bilmeden propaganda yapıyor

Mülakat KPSS kopya olayları üzerine getirildi. Çünkü FETÖ üyeleri, kopya ile aldıkları puanla öğretmenliğe geçiyorlardı. Mülakatta; heyetin önünde hakkınızda yeterli bilgiler var, ayrıca sizin öğretmen profiline uygun olup olmadığınızı da değerlendiriyor.

-Mülakata itiraz edenlerin ve bu konuda kamuoyu oluşturmak için yoğun propaganda yapanların büyük çoğunluğu, geçmişteki gibi sistemin devam etmesini isteyenler. Hepsine demiyorum, çoğunluğu geçmişteki gibi sistem olsun, millet nasıl aldığı belli olmayan KPSS puanı ile öğretmen olsun istiyorlar. Bu konuda yoğun propaganda yapıyorlar çünkü eskiden olduğu gibi devlete kopya ile yerleşme fırsatı ellerinden alındı.

-Lİse Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Tarih, Coğrafya, Edebiyat atamalarında önceki mülakat minumum puanları incelendiğinde, KPSS puanlarına yakın ve yüksek olduğu görülüyor. Ama bazıları bunu bilmeden atıp tutuyor.

-Mülakat da bir değerlendirmedir. Sadece test çözmekle öğretmen değerlendirilemez. Geçmişte yaşanan olumsuzluklar, atananların okulda, çevrede ve öğrenciler üzerindeki öğretmene yakışmayacak davranışları, MEB'i mülakata iten diğer sebepler arasındadır. Bir yıl eve kapanıp, robot gibi test çözünce kendini öğretmen sananlar çıkıyor. Okula gidince çocuğa iki kelime öğretemiyor. Am asoru versen tıkır tıkır çözer robot gibi.

-Ayrıca mülakat sistemi ile öğretmenlik kabiliyeti olan başarılı öğretmenlerin, küsüratlı puanlarla boşta kalmasının önüne de geçilmiş oldu. 3 kat aday çağrılıyor, kendini ispat eden, gerekli KPSS puanını almışsa atanabiliyor..

-Atananlara baktığımızda siyasi düşünceye bakılmadığı, sadece bu işi hak edenlerin atandığı görülüyor...

-Öğretmenlik yeteneği olduğuna inanan, bu işi hak eden, öğretmenleri ve devleti temsil edebilecek, KPSS den de yeterli puanı almış olan öğretmenlerin içi rahat olsun, inşallah seçilirsiniz. Sağda solda gürültü yapanlara uymayın. Onların derdi başka.

Egt.Uzmanı
Daire Başkanı
17 Şubat 2017 16:45

Öğretmenlerimiz referandum sürecinde, onun bunun gazına gelip, olumsuz bir duruma düşmesinler. Çünkü sosyal medyada referandum boyunca milleti gaza getirmek için propaganda yapıp, destekçi bulmak için her türlü şeytanlığı yapan tipler olabiliyor.

2017.ekonomik.krizi
Daire Başkanı
17 Şubat 2017 17:00

Ben de başkanlık konusundaki düşüncelerimi değiştirdim,çünkü derin devletimizin yapmak istediklerini çözdüm.Başkanlığı adeta ülkenin ölüm kalım meselesi haline getirecekler ve kabul edilmesini sağlayacaklar.Başkan olacak kişi ancak 2019'da göreve başlayacağından o zamana kadar malum kişiyi bir şekilde safdışı bırakacaklar ve ulusalcı,sosyal demokrat birini başkan yapacaklar.Harika bir plan bu,bilgi kaynağım çok sağlam.

ğunculis
Kapalı
17 Şubat 2017 17:56

hayat zaten çok zor bir de üzerine böyle mide bulandırıcı insanlar eklenince daha da zor oluyor.

Egt.Uzmanı
Daire Başkanı
17 Şubat 2017 19:57

Son alımda oluşan mülakat minumum puanları.

Herkes kendi branşındaki KPSS minumum puanları da biliyordur.

Görüldüğü gibi mülakat puanı ile, KPSS puanı arasında genelde pek fark yok.

Yani mülakattan yüksek verilip, KPSS den düşük alan atanıyor diye birşey yok.

http://www.memurlar.net/haber/612130/

Egt.Uzmanı
Daire Başkanı
17 Şubat 2017 20:02

MEB sayfasından her branş için

minumum mülakat puanı

minumum kpss puanını

aşağıdaki adresten inceleyebilirsiniz.

http://ikgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2016_10/10103437_ilk_atama_sozlesmeli_2016_2_brans_bazli.zip

fiberoptika
Genel Müdür
17 Şubat 2017 20:03

He he çal çal oyna. Arada gel şenlendir burayı

Egt.Uzmanı
Daire Başkanı
17 Şubat 2017 20:05

GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ BAZILARININ OLUMSUZ PROPAGANDASI ÇOK NET AÇIĞA ÇIKIYOR.

...

Siz mülakattan rahatsız olan kişilerin propagandalarına aldanmayın.

Srdrcsknn
Aday Memur
21 Şubat 2017 17:41

Mide bulandirici yorumlarini da al git buradan. Hakkim emegim calindi. Benim gibi yuzlerce ogretmenin calindi. Allahtan dilegim Insallah senin de yillarini haksiz yere elinden alirlar. O zaman anlarsin neler cektigimizi

Srdrcsknn
Aday Memur
21 Şubat 2017 17:44

Minimum puanlara bakarsan sadece en son kisinin kpss puani ve mulakat puanini gorursun. Senin 15000 kisininkine tek tek bakman gerek. Bir de egitim uzmani olacaksin ayip ayip. Mulakat olmadan yerlesme ihtimali olmayan beyinlerdensin sen de

Egt.Uzmanı, 7 yıl önce

Son alımda oluşan mülakat minumum puanları.

Herkes kendi branşındaki KPSS minumum puanları da biliyordur.

Görüldüğü gibi mülakat puanı ile, KPSS puanı arasında genelde pek fark yok.

Yani mülakattan yüksek verilip, KPSS den düşük alan atanıyor diye birşey yok.

http://www.memurlar.net/haber/612130/

Egt.Uzmanı
Daire Başkanı
21 Şubat 2017 18:13

Sakin kafanla bir daha düşünmeni ayrıca biraz daha edepli olmanı öneririm.

Öğretmenlik mesleği ile ilgili biri değil misin sen yoksa? Bu nasıl cümle?

Mülakata itiraz etme nedenin anlaşılıyor, eğer günlük yaşamda da böyleysen, bence hiç heyeti uğraştırma...

Bir insan öğretmenliğe ve kendine güveniyorsa mülakata itiraz etmesine gerek yok.

Önceki atamalarda hak edenler atandı.

Srdrcsknn, 7 yıl önce

Minimum puanlara bakarsan sadece en son kisinin kpss puani ve mulakat puanini gorursun. Senin 15000 kisininkine tek tek bakman gerek. Bir de egitim uzmani olacaksin ayip ayip. Mulakat olmadan yerlesme ihtimali olmayan beyinlerdensin sen de

Egt.Uzmanı
Daire Başkanı
21 Şubat 2017 18:15

Öğretmenlerin mülakat karşıtı propagandaya aladanmamasını öneririm.

Mülakatın nedne geldiğini yukarıda açıkladım.

Mülakattan rahatsız olanlar genelde bellidir. ARada çok az sayıda kişi ne olduğunu bilmeden, sağdan soldan duyduğu olumsuz propagandadan etkilenip mülakata karşı geliyor olabilir. Ama genelde kimlerin neden rahatsız olduğunu yukarıda açıkladım... Buradaki propaganda öğretmenleri yanıltmasın. Onlar topluca hücum ediyorlar...

21 Şubat 2017 18:17

Komisyonlar adil değil aslan parçası. Bik bik ötüp durma.

Egt.Uzmanı, 7 yıl önce

Mülakattan rahatsız olanlar genelde bellidir. ARada çok az sayıda kişi ne olduğunu bilmeden, sağdan soldan duyduğu olumsuz propagandadan etkilenip mülakata karşı geliyor olabilir. Ama genelde kimlerin neden rahatsız olduğunu yukarıda açıkladım... Buradaki propaganda öğretmenleri yanıltmasın. Onlar topluca hücum ediyorlar...

21 Şubat 2017 18:52

Komisyonların adil karar vermesi için -hadi senin hak edenler atandı demenden yola çıkalım- bir branştan mülakata giren bütün adayların ''aynı komisyon'' tarafından mülakata girmesi gerekir.

Binlerce kişiden hangilerinin öğretmenliğe daha layık olduğunu birbirinden haberi olmayan komisyonlar mı verecek?

Buraya gelip mülakatı süslemeye çalışmayın.

Srdrcsknn
Aday Memur
21 Şubat 2017 21:40

Sen kimin ucretlu elemanisin. Sen kimsin de hakkiyla puan alip mulakatta adil davranilmadigi icin bu kisiler bellidir diyerek bizleri ustu kapali teror orgutu elemani olarak yansitiyorsun. Sen adaletin a sindan nasibini alamamis hak yiyicilerden birisin belli ki... mulakat hak edenin elinden hakkini alan bir sistemdir.. Hakkim hakkimiz bunu savunanlara da haram olsun

Srdrcsknn
Aday Memur
21 Şubat 2017 21:43

Hakkima eliyle de diliyle de dil uzatana gul uzatacak degilim. Seni serefli olmaya davet ediyorum. Ama sen de ne gezer. Kan emici vampir olmussunuz hepiniz. Sen de hak etmeden atanmayi siar edinmis ogretmenligi hak yiyerek elde etmeye calisan ve ya bu sekilde basaran birisin belli ki.. sana da hakkimiz haram olsun

Egt.Uzmanı, 7 yıl önce

Sakin kafanla bir daha düşünmeni ayrıca biraz daha edepli olmanı öneririm.

Öğretmenlik mesleği ile ilgili biri değil misin sen yoksa? Bu nasıl cümle?

Mülakata itiraz etme nedenin anlaşılıyor, eğer günlük yaşamda da böyleysen, bence hiç heyeti uğraştırma...

Bir insan öğretmenliğe ve kendine güveniyorsa mülakata itiraz etmesine gerek yok.

Önceki atamalarda hak edenler atandı.

Egt.Uzmanı
Daire Başkanı
21 Şubat 2017 22:03

Kopyacılar nedeniyle mülakat geldi.

Hadi git kopyacılara "hakkımı haram ediyorum" de...

Ben mülakat ile atanmış veya atama bekleyen bir öğretmen değilim. Sağa sola beddua savurma... Ayrıca senin gibilerle uğraşmak ve mücadele etmek için para almaya da gerek yok, hayrıma uğraşırım!... Sen paralı ve parasız olarak sağa sola saldırdığın için beni anlayamazsın...

Son olarak şunu söyleyeyim, gizli, imalı bir şekilde, bir paragrafta çaktırmadan 3-5 hakareti birden yapmaya çalışmışsın, yazarken, konuşurken biraz daha edepli olmanı daha önce hatırlatmıştım... Seni ve kafandan geçenleri okurum ben, hadi işine bak.

Srdrcsknn, 7 yıl önce

Hakkima eliyle de diliyle de dil uzatana gul uzatacak degilim. Seni serefli olmaya davet ediyorum. Ama sen de ne gezer. Kan emici vampir olmussunuz hepiniz. Sen de hak etmeden atanmayi siar edinmis ogretmenligi hak yiyerek elde etmeye calisan ve ya bu sekilde basaran birisin belli ki.. sana da hakkimiz haram olsun

yolcuoglu
Aday Memur
22 Şubat 2017 22:32

Mülakatlarla ilgili en güzel örnek TRT elaman alımıdır. Gir bak foruma milletin hakkı nasıl gasp edilmiş.

Egt.Uzmanı, 7 yıl önce

Egt.Uzmanı
Daire Başkanı
29 Mart 2017 14:53

Yeni atamlar sebebiyle bu konuyu bir hada hatarılatmak istedim.

KPSS kopya oalylarına itiraz etmeyen bazı kişiler nedense mülakata karşı çıkıyor.

Milakatın gelme nedeni kopya olayları ve fetödür.

Kariyer mesleklerde hep uygulanıyor.

Daha önceki atama minumum puanlarını incelerseniz, mülakat ve kpss minumumları biri birine yakın.

Sosyla medyada ortamı karıştırmak isteyenlere bakmayın. Onların niyeti farklı.

Öğretmenliği hak eden, sağcı da olsa, solcu da olsa, açıkta olsa kapalı da olsa atanıyor. En büyük delil, daha önceki atamalar.

Mozer46besyo
Aday Memur
29 Mart 2017 16:21

egt.uzmanı kardeşim yazdıklarını okudum mülakatı çok güzel savunuyorsun kpps puanıyla mülakat puanı arasında fark yokmuş verdiğim linke tıkla http://i.hizliresim.com/rE4N9V.jpg burda benim tercihlerde yazdığım okullarda var sadece birini yazmadım ve atananların 2 tanesinin kpss puanı benden yüksek bişeyler yapmışlar demiyorum bir terslik var diyorum bana kpps puanımın 2 puan üzeri verildi buradakilere 20 25 puan verilmiş şimdi soruyorum sana kpss puanlarıyla mülakat puanları yakın mı atananların? ben gecemi gündüzüme kattım 81.56 puan aldım mülakat 83.67 ama kpssden 75 alan arakadaş mülakattan 100 almış 95 almış 90+ almış buna ne diyeceksin?????

Egt.Uzmanı, 7 yıl önce

Yeni atamlar sebebiyle bu konuyu bir hada hatarılatmak istedim.

KPSS kopya oalylarına itiraz etmeyen bazı kişiler nedense mülakata karşı çıkıyor.

Milakatın gelme nedeni kopya olayları ve fetödür.

Kariyer mesleklerde hep uygulanıyor.

Daha önceki atama minumum puanlarını incelerseniz, mülakat ve kpss minumumları biri birine yakın.

Sosyla medyada ortamı karıştırmak isteyenlere bakmayın. Onların niyeti farklı.

Öğretmenliği hak eden, sağcı da olsa, solcu da olsa, açıkta olsa kapalı da olsa atanıyor. En büyük delil, daha önceki atamalar.

egitiminsanı
Kapalı
29 Mart 2017 16:31

Mozer46besyo hocam tebrik ediyorum sizi... ben de "ADALET Mİ BU SORUYORUM" başlığı altındaki konumda bir kaç link yolladım. bakabilirsiniz.. saygılar sunarım...

Mozer46besyo, 7 yıl önce

egt.uzmanı kardeşim yazdıklarını okudum mülakatı çok güzel savunuyorsun kpps puanıyla mülakat puanı arasında fark yokmuş verdiğim linke tıkla http://i.hizliresim.com/rE4N9V.jpg burda benim tercihlerde yazdığım okullarda var sadece birini yazmadım ve atananların 2 tanesinin kpss puanı benden yüksek bişeyler yapmışlar demiyorum bir terslik var diyorum bana kpps puanımın 2 puan üzeri verildi buradakilere 20 25 puan verilmiş şimdi soruyorum sana kpss puanlarıyla mülakat puanları yakın mı atananların? ben gecemi gündüzüme kattım 81.56 puan aldım mülakat 83.67 ama kpssden 75 alan arakadaş mülakattan 100 almış 95 almış 90+ almış buna ne diyeceksin?????

Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi