Editörler : Pangaea

Aga Muntazır
Yasaklı
28 Mart 2017 13:38

Mühendislikleri, 4 yıllık okullarla kıyaslamak gerekir.

TIP ile mühendislikler asla kıyaslanmaz.

Üniversite sınavlarında 240.000 nci olan da mühendislikte okuyor. Oysa ki, Ağrı ilindeki TIP'a girmek için bile 14.000 nci olmak gerekir.

Mühendislikler 4 yıllıktır.

TIP' lar ise en az 6 yıllıktır. İngilizce Tıp' lar 7 seneliktir. Yaz-kış eğitim görüyorlar. Tatil yoktur.

TIP ile hiç bir meslek dalı asla kıyaslanamaz..

Boyunuzu aşan yerlerle uğraşmayınız.

Adam üniversite sınavında 100.000 nci oluyor, 200.000 nci oluyor ve sonra Tıp şöyle böyle diyor.

Emsallerinizle kıyaslama yapınız. Yani 4 yıllıklarla..

hcwd
Şef
29 Mart 2017 08:59

odtu bogaziçindeki muhendislikler hacettepe tıpa girecek kadar yuksek bir kere.

ayrıca cogu yerde muhendislikte de hazırlık var onlar da 5 yıl ediyor.

bir konuda haklısın 200 bine gien adam da muhendis oluyor sıkıntımız orda zaten.

mesela bir bolumun en yuksek yeri ile en dusuk yeri arasında 100 puandan fazla fark olmamalı ornegin bogaziçi elektronik 520 ise 419 puan alan adam elektronik muhendisliğine giremesin o zmn muhendislikler de degerlenir ulkenin her tarafına zibil gibi muhendislk fakultesi acmıslar adam integral cozemiyor turev alamıyor gidiyor sonra muhendis oluyor sistemin hatası

Aga Muntazır, 7 yıl önce

Mühendislikleri, 4 yıllık okullarla kıyaslamak gerekir.

TIP ile mühendislikler asla kıyaslanmaz.

Üniversite sınavlarında 240.000 nci olan da mühendislikte okuyor. Oysa ki, Ağrı ilindeki TIP'a girmek için bile 14.000 nci olmak gerekir.

Mühendislikler 4 yıllıktır.

TIP' lar ise en az 6 yıllıktır. İngilizce Tıp' lar 7 seneliktir. Yaz-kış eğitim görüyorlar. Tatil yoktur.

TIP ile hiç bir meslek dalı asla kıyaslanamaz..

Boyunuzu aşan yerlerle uğraşmayınız.

Adam üniversite sınavında 100.000 nci oluyor, 200.000 nci oluyor ve sonra Tıp şöyle böyle diyor.

Emsallerinizle kıyaslama yapınız. Yani 4 yıllıklarla..

Arkun Kutad
Yasaklı
29 Mart 2017 09:41

Siz de haklısınız..

Ancak Hacettepe İngilizce Tıp'a girenin en yüksek derecesi 1, en son derecesi de 300 üncülüktür.

Yani, ilk 300 içinde olanlardan 120 kişi o bölümü kazanıyor.

Gafur Badem
Yasaklı
30 Mart 2017 18:21

Başlık sahibine 1.000 TL verilmesi hazindir.

silverduo
Aday Memur
10 Aralık 2017 21:55

Burada yazılanları ve diğer başlıkları okudum Türkiye'de durum Mühendisler açısında hakikaten içler acısı olmuş. Gerçekten Mühendisliği Hakkıyla okuyan insanlar vardır onlarda kurunun yanında yanıp gitmiştir. çok yazık olmuş.

himeros91
Şef
11 Aralık 2017 22:59

Bir arkadaşım İTÜ imalat müh. mezunu 2 yıldır özel bir firmada çalışıyor. Tam bilmiyorum ama 5bine yakın alıyormuş. Arçelikle görüşmüş 11000 Brüt istemiş neti 7300 oluyor. İş hayatında 3. senesine girmek üzere olan bir mühendis bu kadar para kazanır mı sizce?

Toplam 186 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi