Editörler : Pangaea
18 Şubat 2017 11:40

Mühendislik okuyacağımıza bakkal dükkanı açsak köşeyi dönmüştük

Türkiye de değeri olan insanlar itü odtü boğaziçi mezunları. kıçını da yırtsan kendi şirketin yoksa kimse seni sikine sallamıyor. öle ortalıkta dolaşıyorsun mühendisim diye. yemin ederim eğitim için harcadığım para ile bakkal dükkanı açsaydım şu an çoktan zengin olmuştum. üniversite filan hikaye. iyi üniversiteleri okumayacaksanız girmeyin mühendisliğe ticarete atılın. okul okumak vakit kaybı. başka bişi değil. evin önünde çaycı var 15 m2 var yok dükkan. adam günde 100 tane müşteri alıyor çayı tostu kolası sodası bilmem neyi. her gün 150 200 tl iş yapsa siz düşünün. oturduğu yerde. bişi yaptığı yok. çay yapıyor tost yapıyor kola soda fanta dağıtıyor kıyak iş. biz de şantiyelerde cahil işlerin kahırlarını çekiyoruz. sokağa çıkmaya utanır hale geldik artık ne iş yapıyon mühendisim işsizim devlet gidiyor ilkokul mezunlarına kredi veriyor bana vermiyor niye mühendisim diye. git çalış. koyunları güt diye kredi vermiyor.

18 Şubat 2017 11:43

mühendislik okuduk bu devlete büyük bir suç mu işledik bilemiyorum ki!

Zahir Pestil
Yasaklı
18 Şubat 2017 19:37

Bakkal dükkanını da iflas ettirir, tez zamanda batırırdın, Ya Adem?

sis111
Kapalı
18 Şubat 2017 20:32

Memurlar netin forum sitesinde virüs var ve bu virüs insanları kapsaması altına almayı hedefliyor aslında kimse inanmıyor bıkmak usanmak bilmeyen bu yazılıma. biz gerçekten içinde okuma niyeti olan arkadaşlarımıza memurlar net üzerinden değil yüz yüze görüşüp izin vermeyeceğiz hayatlarını mahvetmelerine. burada onların kafalarını karıştıracak algoritmalar var. şizofrende olabilir. sonuçta interneti kullanıp tavsiye öneriler için internete ihtiyacımız yok bu yazılım burada hırbolarıyla zırlayıp dursun.

sis111
Kapalı
18 Şubat 2017 20:42

Bu Ruh hastası yapay zekayı dikkate almayınız.

tehlikelidir..

Zahir Pestil, 7 yıl önce

Bakkal dükkanını da iflas ettirir, tez zamanda batırırdın, Ya Adem?

Ogulcan34
Aday Memur
18 Şubat 2017 21:05

SİS seni tedavi ettirmeliler. Darmaduman olmuşsun. Doktora gidip tedavi olursan iyi olur. İlaç al.

Şu TROLLUK alışkanlığını terketsen iyi olur. Otur oturduğun yerde? Mühendislik mesleğine leke sürdüğün yetmiyor mu?

sis111
Kapalı
18 Şubat 2017 21:17

ve yine yeni bir isim mikrop gibi çoğalan yeni bir isimle karşımızdasın hiç yanıltmıyorsunuz. Sizin çok ciddi ruhsal problemleriniz var bu tekrarlayan aklınızın ( yapay zeka) tedaviye ( güncellenmeye) ihtiyacı var

Ogulcan34, 7 yıl önce

SİS seni tedavi ettirmeliler. Darmaduman olmuşsun. Doktora gidip tedavi olursan iyi olur. İlaç al.

Şu TROLLUK alışkanlığını terketsen iyi olur. Otur oturduğun yerde? Mühendislik mesleğine leke sürdüğün yetmiyor mu?

Asil Kurban
Yasaklı
18 Şubat 2017 21:23

Ne bulaşık bir çaylaksın. Arlanman da yok! TROL OLMAK senin mesleğin olmuş, Yeter artık!'

sis111
Kapalı
18 Şubat 2017 21:48

işte bu yeter artık dediğine göre senin pilin bitiyor yavaş yavaş oh be sonunda kırılmalar başlıyor.

Asil Kurban, 7 yıl önce

Ne bulaşık bir çaylaksın. Arlanman da yok! TROL OLMAK senin mesleğin olmuş, Yeter artık!'

muh18
Şef
19 Şubat 2017 20:14

sadece mühendislik değil diğer bazı bölümlerde de söylediklerin geçerli. örneğin odtü Boğaziçi Bilkent harici iibf okursan ya bankada gişe memuru olup 1800 alırsın, ya da kpss kasarsın ya da bir muhasebecinin yanından asgari ücretten çalışırsın.

bir an önce eğitim devrimi lazım. kontenjan azaltılması gerekiyor.

20 Şubat 2017 12:52

okul okumak eğer baban zengin değilse bu ülkede en enayi iştir. babanın dükkanı olsa yanında çırak olarak yetişsen yemin ederim daha iyi iş yaparsın. okul okuyup orta ölçekli şirketlerin altında ezileceğine bakkal dükkanı aç bundan iyi. hoş o bakkal dükkanını da mühendise vermiyorlar gidip cahillere açmaları için veriyorlar onu da sana koklatmıyorlar.

20 Şubat 2017 12:57

mühendisli öle piç bi meslek ki şirket kursan iş alsan çok zengin olacağın bir meslektir. yoksa onun bunun işinin altında çalışmakla hayat geçmez para da kazanılmaz.

muhendisolmak
Aday Memur
20 Şubat 2017 12:58

piç olmadı

20 Şubat 2017 13:01

öle abi. piç bi meslek. pahalı işçilik kibarcası. ben sevmiyorum mesleğimi çünkü ayak takımı insanların işi mühendislik. adam gibi adamların mesleği deil. meslek dediğin tüccarlıktır. ticarettir gerisi hamallık. kimse de çalışarak bu dünyada zengin olmamıştır kafasını kullanan zengin olmuştur.

20 Şubat 2017 13:08

mühendislik görmek istiyorsan almanya ya amerikaya ingiltereye gideceksin orada eğitim alacaksın ki mesleğinin tadını alasın. türkiye de mühendislik tırı vırı mühendislik.

20 Şubat 2017 13:14

türkiye de mühendislik yapmak istiyorsan paran olacak şirketini kuracan kafana göre işini yapacan ya da yurt dışına gidecen. Türkiye bir işte çalışmak için ideal bir ülke değil odtü itü boğaziçi mezunu değilsen.

Engineer416
Daire Başkanı
20 Şubat 2017 13:39

Ülkemizde mühendislik maalesef öldü daha doğrusu öldürüldü. Kim ne derse desin bu böyledir. Anadolu üniversitelerinin acilen kapatılması gerekmektedir.

20 Şubat 2017 14:53

bakın arkadaşlar bu ülkede cahile verilen desteği görün. neymiş uçaklardan esinlenmiş fan yapıyormuş kendisine. habere bak habere. ulan senin, odtülü itülü boğaziçili deil diye iş vermediğin mühendislerin dünyanın mühendislik harikalarının alasını yapar sen cahillerini beslemeye devam et biz evde oturmaya devam ederiz. Yeter ki siz yiyin için s... bu ülkenin parasını.

http://www.haberturk.com/yasam/haber/1397313-ucaklardan-esinlenip-pervaneli-klima-sistemi-yapti

sis111
Kapalı
20 Şubat 2017 22:09

adam işte kara düzen bişeyler yapmış oradan neler çıkarıyorlar neler boş ver gitsin

yüksek.mühendiss, 7 yıl önce

bakın arkadaşlar bu ülkede cahile verilen desteği görün. neymiş uçaklardan esinlenmiş fan yapıyormuş kendisine. habere bak habere. ulan senin, odtülü itülü boğaziçili deil diye iş vermediğin mühendislerin dünyanın mühendislik harikalarının alasını yapar sen cahillerini beslemeye devam et biz evde oturmaya devam ederiz. Yeter ki siz yiyin için s... bu ülkenin parasını.

http://www.haberturk.com/yasam/haber/1397313-ucaklardan-esinlenip-pervaneli-klima-sistemi-yapti

21 Şubat 2017 13:56

resmen bu ülkenin mühendislerini ,okul okumuş insanlarını, devlete düşman ettiler kindar ettiler. varsa yoksa işverenin cebine trilyon girecek varsa yoksa cahil işçileri asgari ücrete çalışacak başka bi dertleri yok bunların. ya okul okumuş iş vermediğiniz sabahtan akşama kadar mahallede biri görüp işsiz misin diye sormasın diye evde oturttuğunuz mühendisleriniz?

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi