Editörler : F16 Gökçen
18 Şubat 2017 12:46

Banka çalışanı olmak

Merhaba arkadaşlar,

Ciddi olarak kafamı kurcalayan birkaç sorum var. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

1. İ.Ü. İletişim fakültesi, Gazetecilik bölümü mezunuyum. İş bulamıyorum. Torpilim de yok. Bankada veznedar olarak ya da başka bir konumda çalışma olasılığım var mı? Bölümden ötürü uzman yardımcılığı gibi sınavlara giremez miyim?

2. Bu konuda İngilizcemin upper-int olmasının benim için bir artısı olur mu?

3. Bankada çalışmayı tavsiye eder misiniz? Özellikle tavsiye ettiğiniz bir banka var mı?

4. Veznedar maaşlar ortalama ne kadardır?

paprikari
Kapalı
18 Şubat 2017 16:07

İk olmaz mi hocam?

bordobereli12
Aday Memur
20 Şubat 2017 00:11

banka sınavlarını takip ediceksin...bölüm olarak bilmiyorum ama xxx bankası banka sınavı yaz google a basvuru kosullarında yazar hangi bolumlerden aldıkları

maaş olarak 2 bine yakın bişey alıyor veznadarlar. + yılda bir 2 maaşlık kar payı falan alıyolar + aylık sodexo yemek kartıda var..yani kötünün iyisi..özel sektor için güzel bence

tulaycetin24
Aday Memur
20 Şubat 2017 00:21

eğer bankaya atabiliyosan kendini hiç durma bence her yönden devletten daha iyi şartları

adbulamadim
Aday Memur
20 Şubat 2017 01:07

bankada çalışma işini bu kadar kastırmaya gerek yok. iş ilanları sitelerini aç, bazı banakalar lise mezunu bile eleman alıyor. çoğu zaten önlisans da alıyor. elbette bankacılığa yakın bir bölüm mezunu olmak avantajlıdır ancak şart da değil.

blackstabbath
Aday Memur
20 Şubat 2017 01:44

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Ama torpilsiz girilemeyeceğini okudum birçok yerde. Eğer böyleyse zamanımı boşa harcamak istemem?

TriaThlon
Daire Başkanı
20 Şubat 2017 08:50

bu varsayıma nasıl ulaşabildiniz çok merak ediyorum. bankada hiç çalışmadığınız ne kadar da belli.

tulaycetin24, 7 yıl önce

eğer bankaya atabiliyosan kendini hiç durma bence her yönden devletten daha iyi şartları

paprikari
Kapalı
20 Şubat 2017 13:17

bence sana en uygunu ik departmanları hocam :))

blackstabbath, 7 yıl önce

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Ama torpilsiz girilemeyeceğini okudum birçok yerde. Eğer böyleyse zamanımı boşa harcamak istemem?

tulaycetin24
Aday Memur
20 Şubat 2017 18:18

sizi iştenmi çıkardılar yoksa:))

TriaThlon, 7 yıl önce

bu varsayıma nasıl ulaşabildiniz çok merak ediyorum. bankada hiç çalışmadığınız ne kadar da belli.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi