Editörler : crops35
19 Şubat 2017 01:44

Memurluk öncesi ssk da geçen süreler

Merhabalar. Ben 2006 yılında ilk kez sigortalı bir işe girdim ve 2016 yılında genel idare hizmetleri sınıfında memuriyete geçiş yaptım. Bu süre zarfında toplam 2032 gün sigortalı çalışmışlığım var. SSK da olduğum bu süreyi emekli sandığı ile birleştirirsem bana ne gibi getirileri olur? Kademe-derece etki eder mi? Hizmette 10 yılını dolduran personele 30 gün izin hesabında dikkate alınır mı? Maaşımda artma veya azalma söz konusu olur mu? Emeklilik tazminatımda ve süremde ne gibi etkileri olur?

Bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim.

alizmir
Kapalı
20 Şubat 2017 13:40

merhaba. genel idari hizmetlere geçtiğiniz için hiçbir derece yada yıllık izin katkısı olmaz. eğer teknik hizmetler sınıfına geçmiş olsaydınız katkısı olurdu.

fafg
Şef
20 Şubat 2017 17:50

teknik hizmetlere ne katkısı oluyor?

alizmir, 7 yıl önce

merhaba. genel idari hizmetlere geçtiğiniz için hiçbir derece yada yıllık izin katkısı olmaz. eğer teknik hizmetler sınıfına geçmiş olsaydınız katkısı olurdu.

atraxion
Şef
20 Şubat 2017 22:07

ayliga etkisi olmaz. emekli maasina etkisi olur.

alizmir
Kapalı
20 Şubat 2017 22:18

eğer ssklı olarak yaptığınız iş ile teknik hizmetlerdeki yaptığınız iş aynı ise örneğin özel sektörde mühendislik yaptınız sonra teknik hizmetlerde de mühendis olarak çalışıyorsanız çalıştığınız günler derecenize ve yıllık izninize yansır. şöyle bir durumda var: özel sektörde çalışılan günlerin 3/4 ü sayılıyor.

aşağıdaki linkte detay var:

http://www.memurlar.net/haber/11058/

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi