Editörler : E.Kayı Han
19 Şubat 2017 10:09

Cami için klima

Değerli hocalarım.

200 m2 lik kubbeli camimiz için klima almayı düşünüyoruz. Sizlerinde görüşünüzü almak isterim.

Bulunduğumuz yer yüksek bir mevki ve sıcaklıklar 2-3 aydır 0'ın altında, akan sular bile donmakta :)

Camimiz yeni olduğu için soba yakamıyoruz, alttan ısıtmayla idare ediyoruz. Fakat bu bile yetmiyor.

Cuma namazında hutbeyi tuttuğum elim fena halde donuyor o kadar soğuk.

Baymakla görüştük 2 salon tipli klima için 10 000 TL dediler. Sizce bir cuma namazı için bu kadar masrafa girmeye değer mi? elektrik masrafını demiyorum bile.

Bide klimayı alıp camiyi ısıtamama problemi var, İllede klima alalım diye Cemaat şu an gaza gelmiş durumda. Herkes birlik olunca klima almak kolay olacak. Fakat aldığımız klimalar süs gibi camide durursa milletin ne diyeceği belli :)

Kimsede tavsiye etmedi zaten klimayı. Ama cuma namazında donuyoruz, 2 tane ufocuğun önünde öbekleşiyoruz :)

Klima alsak pişman olur muyum sizce hocalarım? Şimdiden testiyi kırmadan önerilerinizi duymak isterim.

sarianet
Memur
19 Şubat 2017 11:47

Klima sogugu kirar hocam cemaat evlerindeki gibi sicak olacagini beklemesin sadece sogugu kirar kalorifer taktirabiliyosaniz o sisteme gecin

mücahid bozca
Aday Memur
19 Şubat 2017 12:04

Hocam birincisi kubbeli camiyi anlık ısıtıcılarla ısıtamazsınız,ikincisi eğer illa klima alacağım diyorsanız Çok kaliteli almalısınız çünkü piyasa klimalar sıfırın altında sıcak yerine soğuk üflüyor artı donuyor.Not AFYONKARAHİSARda görev yapıyorum bizzat yaşadım..En mantıklısı kömürlü kalorifer çünkü doğalgazlı kaloriferde hem çok yakıyor hem ısınamıyorsunuz.buna gücümüz yetmez diyorsanız alttan ısıtmayı 20 dakika yerine 40 dakika önceden açarsanız biraz ısınabilirsiniz

oflu-imam
Şube Müdürü
19 Şubat 2017 15:28

Klima yaza birebirdir.

Kışın sadece havayı kırar, ısınmasını beklemeyin.

Hele hele bir cumadan dolayı yapacaksanız kesinlikle almayın.

Ama yazın çok sıcak oluyorsa camin, al derim, yaz sıcağını anca klima rahatlatıyor.

mucahit217
Aday Memur
26 Şubat 2017 07:46

Teşekkur ederim hocalarım. Aklımda kalan sorulara cevap verdiniz, sağolun :)

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi